Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mekkora korkülönbs...

Szerintetek mekkora korkülönbség ideális a testvérek között?

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 16:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha bírja anyuka szusszal és van segítsége, akkor minél kevesebb korkülönbség, hogy már egészen korán egymás kis (játszó)társai lehessenek. Ha viszont azt is nézzük, mi az ideális mindenki számára, akkor a 3-4 évet mondanám, amikor a nagyobbik már elég "érett" ahhoz, hogy megértse a szituációt, és ha esetleg már közösségbe is jár, akkor az külön "segítség" anyukának.. A max-ot én is úgy 5-6 évben húznám meg.
2013. febr. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nincs olyan a testvérek között, hogy 'ideális kor'...a testvér az testvér. Mind1 melyik hány éves és mennyi korkülönbség van köztük. Pl.: Ha egy anyuka 40 évesen szülne és 60 éves, mikor a gyereke még csak 20, akkor utálnia kell mert szerinte nem 'ideális' a korkülönbség??

Párkapcsolatban számít, de gyereknél egyáltalán nem.

Azért meg, hogy legyen játszótársa, ahhoz elsősorban barátokra van szüksége.


Amúgy gondolom a kérdezőnek nincs testvére...vagy tini és most születik meg a kis tesó.

2013. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Kétféle nézőpontból lehet választ adni. Az egyik a szülőké - ezzel nem foglalkoznék, mert én inkább a gyermekekét tartom elsődlegesnek. Az ő esetükben viszont nem mindegy, hányan lesznek! Ha ketten, jobb a nagyobb különbség (3-6 év), ha többen, lehet akár csak 1-2 év is. A testvérek összetartásában viszont sokkal nagyobb szerepet játszik majd a jó családi hangulat, a folyamatos együttélés, a következetes és igazságos nevelés, a közösségi és az egyénenkénti foglalkozás egyensúlya.

(3 gyermekes apa vagyok)

2013. febr. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Golan Trevize ***** válasza:
67%

Szerintem néhány perc.


Egy ikres apuka.

2013. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Én azt hallottam, hogy a max. korkülönbség ami mellett még valamennyire testvérként tekintenek egymásra a lurkók az a 8. Utána pedig már nem nagyon van meg az a bizonyos "testvéri kapocs".
2013. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szerintem ilyen nincs, úgy gondolom hogy mindenkinek változó.
2013. febr. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
5 év, addig a gyereknek az anyja mellett a helye, ősi idökre visszavezetett alapok miatt. illetve hogy a gyerek lelkileg normálisan fejlödjön és alakuljon ki a személyisége addig az anyja mellett a helye, azért is rossz a bölcsi. barátnöm tanult ilyeneket, pedadoián, ö mesélt ezekröl, tehát nem hülyeség az info :) de utána is lehet olvasni, de ne kamu helyeken
2013. febr. 10. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!