Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én lettem volna a bunkó?

Én lettem volna a bunkó?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, hogy nem teljesen a témába vágó a kérdés. Nagyon kiakadtam, és még mindig ezen dühöngök. A mai nap történt.... elmentem a kisfiammal az egyik boltba, anyukámnak cigit venni. Be is álltunk babakocsival a hatalmas sor végére, majd egyszercsak jött egy új pénztáros és nyitottak új kasszát. Persze én elkezdtem a babakocsival sietni, hiszen nem vásároltunk semmit, nomeg a tömegben féltem, nehogy elkapjon megint valamit a kisfiam. Szóval már átmentem a másik sorba mire az előző sorban előttem álló két "nagyon kedves" hölgyemény átlépett a babakocsim elején (mondanom sem kell hogy sokkal több dolgot is vásároltak), hogy mit képzelek én, hogy furakszok a babakocsival, hiszen ők már előttem ott voltak... mikor mondtam hogy gyerekkel vagyok és a babakocsit lépték át... akkor erre közölte a nagyszájú hölgyemény hogy ja ők is. Csakhát az a gyerek kint levegőzött a nagymamával vagy nem tudom milyen hozzátartozóval, még az enyém bent volt velem a sorban. Nagyon ki vagyok akadva, azért bánt ennyire, mert úgy érzem nem volt igazuk, én meg szokás szerint nem tudtam magam megvédeni :( Csak ki kellett írnom magamból.... Vagy szerintetek ez így rendben van?
2013. ápr. 18. 21:03
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Kedves 20-as, Nálunk ilyet még soha nem tapasztaltam...
2013. ápr. 18. 21:58
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Naja, azt kihagytam, hogy en Hollandiában elek....
2013. ápr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
89%

Én elég sok helyen vásároltam már az országban, de soha nem láttam még olyat, hogy ha egy új kassza nyílik, a többitől ugyanolyan sorrendben állnak át az emberek. Nem is megoldható. Egyrészt mert sokszor több másik kasszától mennek át ahhoz az egyhez, másrészt meg egytől sem mindenki megy át, csak mondjuk fele, meg sokszor a fene sem figyel meg mindenkit, aki előtte áll.


Szóval ez kb. olyan, hogy nyílik egy új kassza, beáll vagy öt vásárló, én meg egy másik sor végéről egyszer csak kattanok egyet és mindenki elé betolakodok az új kasszánál, mert hogy én már egy másiknál álltam sorban. Nemááááár! :D

Az ilyet, mint ez a két csajszi, nálunk maga a pénztáros hajítaná vissza a sor végére.

2013. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
75%

Igen, igazad van, nem volt szép a csajoktól, hogy így beelőztek, nem te vagy a bunkó. Pont.

Ezen ennyit pörögni...

2013. ápr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Már nyugisabb vagyok. Azért pörögtem ennyit rajta, mert megaláztak nem kevés ember előtt a puffogásukkal, én meg szokás szerint nem tudtam magam megvédeni, holott nekem volt igazam. Igen, az ilyenen nagyon ki tudok akadni sajna :(
2013. ápr. 18. 22:34
 26/40 A kérdező kommentje:
22-es, pedig nem akartam hinni Neked, de így már elhiszem :)
2013. ápr. 18. 22:35
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Az igazságos valóban az lenne, hogy az új kasszához az álljon elsőnek, aki a legrégebb óta vár más sorokban, de ez megvalósíthatatlan.

Ezért és mert a magyar ember ilyen, berögzült viselkedés, hogy aki kapja marja az új pénztárat.

Én már úgy érzem, hogy ez egy "valamennyire bevált" évtizedes módszer.

Pedig eléggé lázadozó típus vagyok! Ha valami nem tetszik, 10 körméről lekapom az embert.


A te esetedben nagyjából helyesen cselekedtél, a másik kettő meggondolatlanul kötekedő volt.


De azért azt jegyezd meg, hogy senkinek nem kötelessége terhes, babakocsis, kisgyerekes szülőnek átadni a helyet, előreengedni a sorba.

Mondom úgy, hogy két pici bölcsisem van.

2013. ápr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam mert így még nagyobb tahóságnak érzem a dolgot. Tudom egyébként hogy nem kötelessége.... de azért már ne is előzzön meg ilyen pofátlanul, főleg hogy ott van a kisfiam is, és még utána ő van felháborodva....
2013. ápr. 18. 23:01
 29/40 anonim ***** válasza:
100%

Emelkedj felül ezeken a butaságokon! :) Az égvilágon semmi hátrányod nem származott belőle.

Sokkal nagyobb igazságtalanságok is fognak még érni.


Nekem elmosolyogtató, hogy annyira felháborodtál ezen a - szinte - mindennapos történeten, hogy ezt ide "ki kellett írnod magadból" vadidegeneknek.


Máskor mosolyogj rájuk, az bosszantóbb nekik! Ne ereszkedj a szintjükre!

2013. ápr. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 zabmester ***** válasza:
77%
Érdekes... Eddig akárhol vásároltam, ha új kasszát nyitottak, senki nem pattogott azon, hogy a MÁSIK sorban ki ki előtt állt, érkezési sorrend van, kész. Mindenki eldöntheti, hogy marad-e a helyén, vagy átmegy az új kasszához, ennyi. Elég gáz befurakodni, és arra hivatkozni, hogy a másik sorban ők előrébb voltak. Hát akkor maradjanak a másik sorban, ha nem tetszik, hogy később értek oda az új kasszához.
2013. ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!