Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én lettem volna a bunkó?

Én lettem volna a bunkó?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, hogy nem teljesen a témába vágó a kérdés. Nagyon kiakadtam, és még mindig ezen dühöngök. A mai nap történt.... elmentem a kisfiammal az egyik boltba, anyukámnak cigit venni. Be is álltunk babakocsival a hatalmas sor végére, majd egyszercsak jött egy új pénztáros és nyitottak új kasszát. Persze én elkezdtem a babakocsival sietni, hiszen nem vásároltunk semmit, nomeg a tömegben féltem, nehogy elkapjon megint valamit a kisfiam. Szóval már átmentem a másik sorba mire az előző sorban előttem álló két "nagyon kedves" hölgyemény átlépett a babakocsim elején (mondanom sem kell hogy sokkal több dolgot is vásároltak), hogy mit képzelek én, hogy furakszok a babakocsival, hiszen ők már előttem ott voltak... mikor mondtam hogy gyerekkel vagyok és a babakocsit lépték át... akkor erre közölte a nagyszájú hölgyemény hogy ja ők is. Csakhát az a gyerek kint levegőzött a nagymamával vagy nem tudom milyen hozzátartozóval, még az enyém bent volt velem a sorban. Nagyon ki vagyok akadva, azért bánt ennyire, mert úgy érzem nem volt igazuk, én meg szokás szerint nem tudtam magam megvédeni :( Csak ki kellett írnom magamból.... Vagy szerintetek ez így rendben van?
2013. ápr. 18. 21:03
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
41%
Zabmesternek igaza van. A kérdezőnek is. Én csak azon gondolkodtam el, vajon akkor is fél napig marta volna az ideg a kérdezőt, ha nincs gyereke, vagy akkor két perc múlva már el is felejtette volna az esetet? Úgy látom a kisgyerekesek-babkocsisok-terhesek szeretik azt hinni, h ők a világ közepe, nekik mindig, minden körülmények között JÁR a plusz figyelem, a kedvesség, a stb. Nem így van, nem jár. az emberek nem lesznek veletek kevésbé bunkóbbak, mint másokkal, csak azért, mert szültetek, szülni fogtok.
2013. ápr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Viszont tanuld meg magad megvédeni, mert az ilyen emberek, mint ezek a nők, abból "élnek", hogy a nagy hangjukkal "uralkodnak" másokon. Én tuti hátraküldtem volna őket az ÚJ kasszánál, az ÚJ helyükre. Kivéve persze, ha cigányok, mert azoktól azért tartok, a rendőségben meg annyira nem bízok, ha rólu van szó... :S
2013. ápr. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

31-es nem értem ez most hogy jön ide.... én nem azt mondtam hogy a régi kasszánál miért nem engedtek előre mert gyerekkel voltam.

Gyerek nélkül is elég nagy tahók lettek volna, és akkor is ugyan ennyire bántott volna a dolog, úgy hogy még pluszban ott volt a kisfiam is, én úgy gondolom hogy így aztán a tahóság netovábbja. Nem értem hogy jön ide az hogy babakocsisként azt képzelem körülöttem forog a világ.... én nem érzem így. De még jó hogy kiakadok ha megelőznek!

2013. ápr. 19. 13:00
 34/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez a baj, nem tudom megvédeni magam, egyszerűen lefagyok ilyen helyzetben és csak utólag tudnám mit kellett volna mondanom :(. Fogalmam sincs hogy tanulhatnám meg azt hogy ne fagyjak le ilyen helyzetben....
2013. ápr. 19. 13:03
 35/40 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Kérdező!


Teljesen igazad van! Bunkóság volt tőlük.


De én egy-két válaszolót sem értek. Honnan vették, hogy Te, illetve a kisgyermekesek azt hiszik magukról, hogy ők a világ közepe????!!!!!


Az a baj, hogy teljesen igazuk van abban, hogy sehol sincs előírva, hogy elsőbbségünk van, de szerintem így a 16 éves tinik szoktak nyilatkozni, akikinek fogalmuk sincs, mennyire nehéz egy gyerekkel sorban állni vagy buszra szállni!


Pl. a kasszánál nekem is rémálmom, hogy rengetegen állnak, esetleg gond adódik, áll a sor. Ilyenkor a felnőttek is türelmetlenebbek, nemhogy a gyerekek! Művészet őket lekötni. Oké, hogy nevelni kell a gyerekeket, de mire eljut az ember odáig, hogy megtanulják, hogy kell viselkedni!


Meg valaki írta, hogy nem KELL átadni a buszon a helyet.

Ő is vett jegyet, én is, de ő inkább végignézi, ahogy a tizenkilós gyerekkel a kezemben ide-oda repkedek a buszon, amíg ő szépen ül?


Én pl. a mai napig nem tudok azon túllenni, hogy ha én viszem a gyereket buszon, nagyjából mindig átadják az emberek a helyet, viszont ha a férjem, akkor szinte senki.


Talán egy férfi jobban egyensúlyozik az "élő törékeny csomaggal" egy kézzel kapaszkodva, mint egy nő? És ha elesik vele?


Tudom, erre az lesz a válaszuk, hogy miért nem vittünk babakocsit.


És ez most nem panasz, hogy de nehéz a gyerekkel, egyszerűen megállapítás. Az a baj, hogy az emberek nagy része akkor tudja megérteni a másik problémáját, ha egyszer megtapaszalja, milyen is az.


De nem, baj, remélhetőleg megérik majd pl. az öregkort, és megtudják, hogy amikor alig vonszolják magukat, milyen az, amikor az akkori fiatalok kedvesen közlik velük, hogy - Nyugi tata, nekem is van jegyem, én jöttem előbb, úgyhogy én ülök, te állsz!


Bocsi az offért, de annyira kikívánkozott.

2013. ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Csak furcsálltam, h ennyi ideig vekeng a kérdező ezen az eseten és még kérdést is ír ki róla. Igaza van, bunkók voltak. Csak eszembe jutott, hogy ha most nem lenne gyereke, akkor is így kiakadt volna-e vagy csak továbblép rajta két perc után.
2013. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
"vekeng" :))))) köszi, 10 percig röhögtem! :)
2013. ápr. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
36-os én még komolyan mondom most sem értem miért gondolod azt, ha nem lett volna gyerekem akkor 2 perc alatt tovább lépek ezen. Nem értem az összefüggést.... Így is, és úgy is pont annyira megalázó lett volna a szituáció, tehát biztos vagyok benne hogy úgy is pont ugyan ennyire esett volna rosszul és agyaltam volna ezen.
2013. ápr. 20. 09:16
 39/40 A kérdező kommentje:
35-ös, köszönöm a választ Neked is, ment a zöld kéz.
2013. ápr. 20. 09:18
 40/40 A kérdező kommentje:
Ja az meg a másik miért ne lehetne erről kérdést kiírni? Ezt sem értem. Egyszerűen csak meg akartam dumálni másokkal is, és nem volt senki a közelben akivel megbeszélhettem volna az esetet. Segített Nekem lehiggadni ahogy olvastam a válaszokat. Miért olyan különös ez? Ezt sem értem.... Annyi "föslegesebb" kérdés van itt, én miért ne írhatnám ki azt ami engem bánt? Olyan ritkán írok ki kérdést amúgy is.
2013. ápr. 20. 09:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!