Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. Ilyen esetben van...

S. O. S. Ilyen esetben van jogunk beleszólni? Vagy mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Sógornőm teljesen meghülyült, rabja lett ezeknek az ezoterikus, meg gyógynövényes gyógymódoknak. A kislányuk nagyon felfázott, és nem hajlandó neki gyógyszert adni. 3 napja fekszik otthon 39-40 fokos lázzal, és már sikít akkor is, ha csak a pisilés szóba jön. Véreset pisil a saját elmondása alapján, és nagyon fáj is neki. Közbeléphetünk ilyen esetben? Vagy mit kéne tennünk, mit szabad ilyenkor tenni?
2013. ápr. 22. 15:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%

Először is, az ezoterikus és gyógynövényes gyógyítás nem hülyeség, hanem nagyon is egészséges, természetközeli gondolkodásmód, a sógornőd nagyon jól irányban gondolkodik.


Ennek ellenére igazad van abban, hogy a tartósan magas láz nagyon káros a szervezetre pláne, ha gyerekről van szó, van, amikor nem elég a gyógynövény, energia, de kiegészítésképp mindenképp nagyon hasznos.

Helyette sajnos nem viheted el a gyereket kórházba, max. beszélhetsz a fejével. Világosítsd fel, hogy egy kezeletlen hólyaghurut akár meddőséget is okozhat, ezt csak nem akarja a kislányának.

2013. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Szólhatsz még az illetékes védőnőnek,vagy orvosnak!
2013. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a nagymama hamarabb bele tud szólni a dologba.
2013. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
ha véreset pisil, akkor ott már nem segítenek a gyógynövények. egy kisgyerek szenved, ti meg szemtanúi vagytok. az én felfogásom szerint egy felnőttnek kutya kötelessége segíteni egy gyereken, ha szenvedni látja, még akkor is, ha ez másokban rosszallást kelt vagy mondjuk szinte "semmi köze" a gyerekhez.
2013. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Azért nézd el nekem, hogy nehezen hiszek valamiben, amitől a gyerek 3 napja lázasan fetreng. Nekem nem úgy tűnik, hogy olyan marha sokat segítene...
2013. ápr. 22. 15:36
 6/21 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy kihívnám a körzeti orvost, csak attól félek, hogy nem adná be akkor sem a gyógyszert neki. Állandóan meg nem lehetünk a sarkában.
2013. ápr. 22. 15:37
 7/21 A kérdező kommentje:
1. Bocs, kicsit ideges vagyok, nem akartam bántó lenni. Ne haragudj. Ha ez mentség, nagyon féltem a kislányt, azért volt a kirohanásom, de nem ellened irányult. A gyógynövényeket egyébként én is pártolom, csak nem ilyen esetben.
2013. ápr. 22. 15:40
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp hívd ki. akármilyen csúnyán is hangzik, elképzelhető, h a háziorvos egy nézéssel, egy jó időpontban odabökött mondattal presszionálhatná és nem merné nem beadni neki. én is hiszek a gyógynövényekben, de aki azt hiszi, h ilyen esetekben is elég, az nagyon messze jár az igazságtól. az a szegény gyerek rendesen kínlódik és nincs a z a gyógynövény, ami ezt képes lenne elmulasztani
2013. ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Golan Trevize ***** válasza:
88%

Abba nem szólhatsz bele, hoyg mivel "gyógyítja".

Viszont a tartós láz és véres pisi miatt igen, mint más is írta, szólja védőnőnek.

A többit majd ő intézi.

2013. ápr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 zabmester ***** válasza:
100%

Szegény... Én úgy vagyok vele, hogy ha lehet, először gyógynövénnyel próbálkozom, akár magamnál, akár a gyereknél, de ha nem javul a helyzet, akkor nincs mese, kellenek az erősebb gyógyszerek. Ilyen esetben például már mindenképpen antibiotikum kell. Én a múlt hónapban fáztam fel így, az orvos rögtön írta is fel a gyógyszert, én meg hálás voltam érte, mert minden pisilés kínszenvedés volt. Egy kisgyereknek ez még nehezebb.

Ha nem kap gyógyszereket még nagyobb baj lehet ebből, ráadásul a láza is nagyon magas, az se tesz jót hosszú távon.

Ha a sógornőd nem látja be, hogy tenni kell valamit, akkor bizony közbe kell lépni. Szólni kell a védőnőnek első körben.

2013. ápr. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!