Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Újra a légzésfigyelőről - ez...

Újra a légzésfigyelőről - ez ritkaság?! 20 hónapos kisfiam alatt, egy éve, rendre hajnalban, gyakran riaszt a légzésfigyelő. Bárki küzd hasonló problémával?

Figyelt kérdés
Kisfiam 22 hónapos, baba korában kb.4 hetesen többször riasztott a légzésfigyelőnk (angel care, hálózatról működtetve) elmentünk alváslaborba, ahol enyhe refluxot állapítottak meg. Egy éves koráig szinte nem is volt ezzel probléma, éppen terveztük a figyelő kivételét, amikor hosszú szünet után újra sípolt és a tavalyi nyár gyakorlatilag végig azzal telt (12-16 hónap között), hogy jelzett a figyelő, mindig hajnalban, általában egyszer, de volt, hogy többször is. Ismét alváslabor, ami nem jó semmire, de ezt majd máskor. Azóta sem vettük ki az ágyból és azóta is riaszt (22 hó), annyi különbséggel, hogy már nem minden nap, hanem kb. havonta 1-2 alkalommal, mindig hajnalban. (nem az elem merül, nem jön le a tappancsokról, nem ül, nem áll, rendre a hátán fekszik és alszik.. ). Lassan felőröl ez az egész, van valakinek hasonló problémája/tapasztalata? Kíméljenek a válaszaikkal azok, akik szerint hülyeség 2 évesen légzésfigyelőt használni, ugyanis tapasztalom, hogy akinek nincs ilyen jellegű problémája -szerencsére. - az nem érzi át ennek a súlyát, saját doktornőnk véleménye is az, hogy amíg sípol ne vegyük ki az ágyból. Szóval, bárki hasonló cipőben?

2013. ápr. 23. 09:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
kislanyom 28 honapos, meg mindig hasznaljuk a legzesfigyelot, szinten angel care-t, pici honapos koraban napi rendszeresseggel riasztott, csippanas, majd sipolas volt, mindannyiszor ugrottam, kicsit megmozgattam, nagyobb baj ugyan sose volt, de emiatt haznaljuk meg mindig, es mostanaban heti szinten 2-3 alkalommal szinten csippanassal jelez, mindig hajnalban, ahogy regen id,en is ugrom azonnal, tehat mar nem jutunk el a sipolasig, de mire odaerek, eszlelem, h jol van, levegot is vesz, de azert megmozgatom picit. azert nem gondolok nagyon rosszra, mert ha mashol alszik, akar tobb napokat, akkor sose visszuk a figyelot, de baj meg nem volt. mi gorcs nelkuli epilepszia iranyaban vizsgalodtunk, csinaltak eddig ketszer eeg-t, elteres nem volt, bolcsiben is problemamentesen alszik. Lehet, h hajnalban vam vmi olyan alvasi fazis, ami miatt valtozik valami, nem tudom, azert jo lenne errol beszelnex a gyerekorvosoddal v maganuton csinalni meg egyket vizsgalatot.
2013. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

De jò, hogy Irt az utolsò hozzàszóló, pontosan ez van nàlunk is!! Köszönöm! Azért vagyok ilyen hàlàs, mert engem szekàl mindenki, higy minek mèg a figyelô, stb. Senkinek sem kìvánok hasonlò problèmàt, de jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül..

Mi koponya ct-n voltunk anno, de ott nem volt eltèrès. Eeg-t tudsz valahol magànban?? Epilepsziàra abszolút nem gondoltam.. Ha van ilyen, azonnal megyünk, egyàltalàn a kòrhàzi lègzèslaborokon kìvül van olyan magàn orvos, aki ilyennel foglalkozik??

Termèszetesen minden kezelõorvosunk tudja a problèmát ( háziorvos, stb.) de nem tudnak semmit sem mondani..

A bölcsis alvàs nekünk is figyelõ nèlkül megy, DE mi mindenhova visszük magunkkal.

Ès mèg egy dolog èrdekel: Te hogyan tudod feldolgozni ezt a rengeteg riasztàst? Nem rettegsz, hogy bàrmi törtènhet......??

2013. máj. 6. 21:04
 13/14 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Tudom, ez már egy nagyon régi kérdés, de megkérdezhetem, hogy végül mi lett a megoldás? Kiderült, hogy mi volt a riasztások oka? Elvittétek még a babát egyéb vizsgálatokra? Mi most hasonló cipőben járunk... Előre is köszönöm a válaszod!
2018. szept. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Kedves Kérdező!En is tudom,régi a kérdésfeltevesed,de több mint megnyugtató lenne,ha megírnád hogy alakultak a dolgok nálatok.Nalunk most ugyanez a probléma.
2021. jún. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!