Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megy a gyereked nyáron oviba,...

Megy a gyereked nyáron oviba, ha te otthon vagy?

Figyelt kérdés
Szabin vagyok a nyáron (összegyűlt gyese szabi), és közölték, hogy a gyerekek nem szeretik az összevont csoportokat, talán jobb lenne, ha nem menne, az óvónőknek is ki kell adni a szabikat stb. Nem értem, eleve lesz 6 hét bezárás, akkor úgysem megy, de most egész iskolai szünet alatt legyen otthon velem? Én nem érek rá egész nap szórakoztatni, ok, elmegyünk minden nap játszózni, de többnyire unatkozna, míg főzök-takarítok. Mit gondoltok?

2013. máj. 10. 13:20
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
lehet, ha lenne egy szuper kertes házunk, jobban ellennék velük, de itt 3 lépés és kint vagyunk a "városból", semmi látványosság, a játszón 1 babahinta, 1 laphinta, csúszda és pár rugós állat van. Nagyfiúk fociznak, koszos és kutyasz.ros. A legtöbb ismerősöm bevágja a gyereket az autóba és mennek a mamához kertes házba, ha ez nekünk nincs.
2013. máj. 10. 13:54
 22/41 anonim ***** válasza:
64%
Én már alig várom , hogy itthon legyen mind az öt gyerekem, két ovodás , két kisiskolás és egy kicsi. Ha te ugy érzed , hogy nem szeretnéd hogy otthon legyen a gyereke , akkor vidd az ovodában , az ovonőnek semmi köze hozzá , hogy te otthon vagy-e vagy sem, mondhatod , hogy másodállást vállaltál vagy talaálj ki valamilyen indokot. Egyébként a gyerek szeret ovodába járni?
2013. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
64%

6 os vagyok igen ez van nálunk is sokszor amúgy azok "húzzák le a vizes lepedőt" a másikról akinek nagyszülők is vannak, meg apuka minden másnap otthon meg keresztanyu meg átszédelgünk mindennap a mamához vagy iylen tábor olyan tábor egymás után stb. tehát aki nem 0-24 ben egyedül kell szórakoztassa a gyerekeket 3 hónapig mondjuk...

Szerintem a legtöbb szülő 3 hónap folyamatos otthonlét után kicsi gyerekekkel húzza a strigulát a szeptember 1-ig (vagy amikor kezdődik) mert jóból is megárt a sok. Mindegy nem vagyunk egyformák.

2013. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
a kicsi most szokik, eddig nincs gond vele, a naggyal meg az a probléma, hogy nem fogadja el az ovis szabályokat. Elvittem nevtanba óvodai nyomásra, ott írtak róla egy papírt, hogy okos, ügyes, de mivel egész nap az anyjával van, a szocializáció nem megfelelő. Konkrétan beleírták a papírba, hogy családi okok miatt (hogy a nagyszülők és az apa távol van), javasolt a gyerektársaság. Ez független a kérdéstől, az oviban a gyerek egész nap kirakózik, könyvet néz, autózik, nem teremt kapcsolatot a többiekkel, ez probléma. Ez nem tartozik a kérdéshez, csak leírtam, mint érdekesség.
2013. máj. 10. 14:00
 25/41 A kérdező kommentje:
nálunk se nagyszülő, se senki más rokon nincs a közelben, de amikor látom, hogy más anyák a mamánál esznek, nem főznek, mama jön segíteni takarítani meg hétvégére elviszi a gyereket, én meg megkapom, hogy minek szültem, mert egyedül nem bírom. Hát nem tudom, már nem kellene két gyerek, ha ezt előre tudtam volna. Sajnos a gyerek is érzi, hogy hiába a vele való foglalkozás, játék, anya nem szívből játszik vele.
2013. máj. 10. 14:03
 26/41 A kérdező kommentje:
na, elmentem értük, mert alvás után hozom el őket, várom a mindenféle utálkozó meg hasznos véleményt
2013. máj. 10. 14:11
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Öt gyerekes válaszolo vagyok. Nálunk sincs nagyszülő vagy bármilyen más segitség , még 10 percre sem tudom rábizni senkire a gyerekeket, a férjem reggel felkel , elmegy és csak este 7-kor jön haza, szombaton is dolgozik, más is van egyedül a gyerekeivel , bár tudom ez nem vigasztal, talán tényleg jobb a gyerekeidnek , ha az ovodában vannak !
2013. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk senki nem kérdezi, hogy miért megy a gyerek nyáron, és mit csinálnak a szülők. Ki van téve az oviban egy táblázat, és be kell jelölni, hogy mikor kérsz ügyeletet. Ennyi.
2013. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy nem értem mi a baj a nyári ovival. Egész nap játszanak, nagy kert és sok játék és gyerek van ott. Nálunk 4x esznek, ebből 1x gyümölcsöt is. Mi panelban lakunk, 30 fok van napközben, kertes házas nagyi nincs, nem tudunk lemenni a Balatonra sem hetekre. Az enyémek ráadásul imádnak oviba járni. 100x jobb nekik ott. Én nem tudok minden nap programot szervezni nekik. Napközben ovi, délután játszótér, bicajozás stb. Mi ebben a rossz?
2013. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként ennek így is kéne lennie hivatalosan ahogy a 29 írja se olyan nem lehetne hogy vidd haza ebéd után mert otthon vagy és kész se olyan nem lehetne hogy szóban így győzködnek hogy mennyire rossz a gyereknek az ügyelet és márpedig ne vidd...elvileg ha felvették azt a gyereket akkor igenis úgy kell készülni rá hogy tételezzük fel látástól mikulásig dolgozó 2 szülő gyereke aki igenis ott lesz ügyeleti időben is...

Értem én hogy jó a gyereknek ha sokat otthon van ahol mindenféle dús élmények érik sok sok családtagja, szerette körében, de ha tételezzük fel nem tudják sokszínű élmények érni bármilyen családi vagy akármilyen okból - akkor nem biztos hogy a szóbeli rábeszélés hogy vidd csak haza 3 hónapra-az megéri vagy túl fair.

És igen nyilván vannak olyan anyukák akik 2-3-4-5 gyerekkel is 0-24 ben sziporkázóak, ötletesek, kreatívak, nyugodtak és stresszmentesek tudnak lenni, nagy tisztelet nekik. De van az átlag aki sajna kend egymaga bizony besokall néha mert ugye főzzél 100% egészségesen a gyereknek, lásd el a háztartást mert milyen anya az akinél "fut" a lakás, főzz moss takaríts, közben minél jobb színesebb kreatívabb dolgokat ötölj ki napról napra (tegyük fel mondjuk még viszonylag kevés pénzből is) úgy hogy sose fáradj el és sose emeld fel a hangod és mindig angyali jókedvű és türelmes vagy.

2013. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!