Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megy a gyereked nyáron oviba,...

Megy a gyereked nyáron oviba, ha te otthon vagy?

Figyelt kérdés
Szabin vagyok a nyáron (összegyűlt gyese szabi), és közölték, hogy a gyerekek nem szeretik az összevont csoportokat, talán jobb lenne, ha nem menne, az óvónőknek is ki kell adni a szabikat stb. Nem értem, eleve lesz 6 hét bezárás, akkor úgysem megy, de most egész iskolai szünet alatt legyen otthon velem? Én nem érek rá egész nap szórakoztatni, ok, elmegyünk minden nap játszózni, de többnyire unatkozna, míg főzök-takarítok. Mit gondoltok?

2013. máj. 10. 13:20
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
80%

Én is panelban lakok, párom is dolgozik reggel 7-től este 5-ig, 6 óra is van, mire hazaérnek. Nálunk szerencsére elég jó játszóterek vannak, vannak parkok is, ahol lehet sétálni.

Nálunk az óvodavezető nem is engedte, hogy a gyerek szeptembernél előbb kezdjen? Minek, hogy összevont csoportban legyen? Szeptemberben legalább olyan gyerekekkel kezd, akikkel együtt szoknak össze.

Én szeretek ellenni a gyerekekkel, ugye 3 és 2 évesek. Képzeld, nekem pont akkor kell beszoktatni a gyereket oviba, mikor kezdek dolgozni. Ez van, nem is mehet hamarabb szeptembernél, pedig áprilisban töltötte a hármat.

Akkor mit fogsz csinálni, mikor iskolások lesznek és majdnem 3 hónapot otthon lesznek? Akkor felkötöd magad?

Ja és nekem sincs segítségem, reggeltől estig velük vagyok. Télen jártunk játszóházba, most pedig játszóterezünk. Belvárosban lakunk, úgyhogy elég sok játszótér van, jók is. Ott is találkozik rengeteg gyerekkel, együtt játszanak.

Szerintem te nem vitted őt sokszor játszótérre, vagy akkor mikor kevesen vannak, azért nem tud szocializálódni. Egymagában eljátszik, mert ahhoz van szokva, nem ahhoz, hogy foglalkoznak vele, társaságban van.

Na, én is megyek, mert megyünk csavarogni:)

2013. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
91%

Semmi bajom azzal ha szabadságod alatt is szeretnéd, hogy oviba járjanak.Érthető a beszoktatás miatt, persze biztonságos is nyilván....Az óvoda nem kötelezhet arra, hogy ne vidd be.

De ahogyan a családodról írsz....gyerekekről és a férjedről is, az nekem kicsit durva. Érzik a gyerekek is, nem hiszem, hogy így boldogok lehetnek de nyilván te tudod....


Kérdésedre válaszolva az enyém itthon lesz mert itthon vagyok egyelőre.

2013. máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
70%

Idén itthon lesz, mert megy suliba szeptembertől, és le kell szoktatnunk a délutáni pihenésről, meg az utolsó évben amúgy is teljesen elegünk lett az oviból.

Itthon vagyok 15 hetes terhesen a 11 hónapos öccsével, de ha elégedettek lennénk az ovival akkor menne idén nyáron is, mint tavaly.

Nem azért, mert nem szeretem, vagy megszabadulnék tőle, hanem mert itthon egész nap csak unatkozik, nem lehetünk egész nap a játszón (nincs is normális a közelben), míg az oviban a barátaival játszik, szaladgál, lubickol a medencében.

De így marad, remélem hamar megszokja, hogy bizony egyedül is kénytelen lesz játszani időnként.

2013. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
31%

Sajnálom, hogy így bántanak téged. Szerintem nincs baj a nyári ovival. Nálunk nincs ovi nyáron, 2 hónapos szunetet tartanak mint az iskolások. Mi is jártunk nyáron oviba és nem volt semmi bajunk. Mi mind a ketten munkába járunk és a nagyszulok is fiatalok, szintén dolgoznak. A másik nagymama rokkantnyugíjas, nem tud 100 százalékosan vigyázni a kicsire. Es 25 km-re lakik tolunk, nem várhatom el, hogy minden reggel autózzon ide meg vissza.

Ja és a gonosz hozzászóloknak: Nem mindenki teheti meg, hogy otthon meressze a valagát. En és a férjem szabadságot sem kapunk nyárra.

2013. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
85%

Csak itt a Kérdező, úgy beszél a gyerekeiről, mintha jobb lenne, ha nem is lennének. Leírta, hogy megbánta, hogy kettőt szült és teher neki.

Tényleg sajnálom a gyerekeit, mert tényleg úgy nyilatkozik a Kérdező, hogy a terhükre van.

"nem érek rá egész nap szórakoztatni". Hát nem is kell, az én gyerekeim feltalálják magukat, max. egymással játszanak.

2013. máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
76%

Sajnálom a gyerekeidet kedves Kérdező! Biztos a gyerekek érzik rajtad, hogy mennyire eleged van belőlük, ésezért inkább jobb, ha nyáron oviban vannak. A nev.ten most csak az első lépés volt, ha így viszonyulsz a gyerekeidhez, később még komoly gondok is lehetnek.


Nekem 3 gyerekem van, 5, 3 és 1 évesek. A kicsi itthon van velem, a 2 nagy ovis. A nagyszülők 250 km-re laknak tőlünk, a férjem reggel 8-tól délután 6.30-ig dolgozik. Tök egyedül vagyok a 3 gyerekkel. De eszembe se jutott volna, hogy a nagyokat nyáron vigyem oviba, júni. 1-től szept. 1-ig mind a hárman itthon lesznek velem. A házimunkát és a főzést reggel korán végzem el vagy pedig este. Én szeretek a gyerekeimmel lenni, megyünk játszótérre, biciklizni, ha olyan az idő, akkor játszóházba, strandra. De ha szükséges, bevásárolni is velük megyek, sőt sokszor a házimunkában is tudnak segíteni a nagyok, és nekik ez nagyon jó móka.

2013. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon maximum 4 hétig lesz bezárva az óvoda. Ha nyitva van, akkor jogod van vinni, ha elmúlt 5 éves, akkor meg szinte kötelező. Én itthon vagyok és két iskolásom is van az óvodás mellett, de amint lehet, nem fogom vinni, itthon lesz.
2013. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
69%
és ha sulis lesz hova teszed? ott is 2 és fél hónap nyári szünet lesz...
2013. máj. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
93%

37 es bocs az offért de 5,3, 1 éves gyerekeket egyedül viszel strandra?


Iskolás korú gyerek szerintem nagyon más mint egy 3-4-5 éves, egy iskolásnak már el lehet magyarázni mi mettől meddig tart van türelme jobban elfoglalja magát. A játszótéren pl. nem kell már a sarkában lenni vagy bárhol máshol is, lehet velük közlekedni nem azt lesed mikor melyik ugrik figyelmetlenségében az autó alá (tudom tudom most jön az hogy nektek bezzeg a 3 évesetek is egyből megértette hogy az utcán csak minusz kettővel sétálunk anya mellett na de akinek sajna elevenebb gyerek jutott meg életkori sajátossága hogy szeleburdibb ,) a biciklis közlekedés szabályairól nem is beszélve amit szintén egy iskolás már ezerszer jobban tud mint egy most gyakorló 3-4 éves)

Úgyhogy nem ugyanaz szerintem az iskolás gyerek meg a kis ovis. A házimunkába meg bármibe való bevonás terén se. Mindannyian tudjuk hogy egy 3 évest bevonni a házimunkába annyit tesz hogy 1.minden ahogy esik úgy puffan,2. kétszer annyi időbe tellik 3. 2 szer annyit kell utána dolgozni.

Nagyon aranyos meg hasznos dolog (hogy megtanulja hogy is kell, meg a segítést már kora gyermekkorban elkezdje) de kevéssé hatékony.

Most én csak ezekre reagálok amik itt feljöttek, nem a kérdezőre hogy most ő hogy áll a gyerekeihez vagy mennyire van kimerülve vagy belefásulva..

2013. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!


Használd ki bátran azt a pár rövid évecskét, amikor még a gyerekeid is veled AKARNAK lenni.


Nem kell semmi különleges program, szórakozási lehetőség. A felnőttek világa sem csak szórakozásból áll...egyszerű házimunkát is lehet jókedvűen végezni pl. szeretettel, szívből főzni.Az se baj, ha sokáig tart, hiszen nyáron végre nem szorít az idő, úgy alakítod a napiredeteket, ahogy Nektek a legjobb...


semmi pénzért nem vittem a gyerekeimet oviba, amikor nem volt muszáj (pedig nagyon jó oviba jártak és mehettek volna nyáron is)

Bízz egy kicsit magadban! Igenis elég jó vagy a gyerekeidnek. Egy óvoda sem lehet olyan jó, mint Te magad.

2013. máj. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!