Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves gyereket ti otthon...

7 éves gyereket ti otthon hagynátok egyedül max 20 percre?

Figyelt kérdés
Én még soha nem tettem de nyári szünet van , én otthon vagyok a picivel és a 7 éves fiam utálja ha elrángatom magammal a boltba inkább játszana. Nem messze van egy abc már azon gondolkodom , hogy itthon hagyom addig egyedül , de nem tudom helyesen tenném e. A kistesót vinném ő imád menni , és max 20 perc alatt mefordulok.
2013. júl. 25. 23:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%

Nos pont beletrafaltal, évekig egyedülálló szulo voltam. Soha nem hagytam magára a gyerekemet 10 eves kora elott. Hiába okos, meg jol nevelt, megbízható, mégiscsak gyerek. Gondolj bele, hogy mi történne, ha vészhelyzetbe kerülne. Mondjuk tűz ütne ki. Az en gyerekem biztosan az emeletre rohant volna a macskát menteni, ahelyett, hogy magára gondolt volna először.

De elárulom azt is, hogy évekig iskolában dolgoztam, ahol többször volt próba tűz riadó. Mielőtt megtörtént volna, mindig felvilágosítottuk a gyerekeket, elbeszélgettünk velük, hogy mi a teendő, ha meghallják a szirénát. Sot, sokszor meg tesztet is irattuk velük, amit szinte kivétel nelkul kitűnően oldottak meg. Nos, minden évben volt olyan, hogy a kis alsósok közül páran be zárkóztak a wcbe, volt aki az ablakon próbált meg kiugrani, volt aki "csak" síró görcsöt kapott es a földre vetette magat.

2013. júl. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
70%
Ja, es ha bármi történik a gyerekkel, a szulo ellen eljárás indul kiskoru gondatlan veszélyeztetése miatt.
2013. júl. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
62%
Hát akkor te szuperanyucika vagy,engem hagyott egyedül anyukám nem volt más megoldása,vagy reggel fél 7től dolgozott,és akkor reggen voltam egyedül még elvitte az öcsém oviba,és egyedül mentem suliba,vagy 4ig fél 5 ig dolgozott akkor meg napközi után voltam otthon egyedül, mint mondtam nagyon megbízható voltam,nem csináltam soha semmi bajt,azért 6-7 éves már nem kisgyerek,és nem fogja felgyújtani a házat,vagy kiugrani az ablakon elég gáz,ha egy ekkora gyerek ennyire ön és közveszélyes.
2013. júl. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok szuperanyucika, képzeld. De mint írtam, iskolában dolgoztam tobb évig, szóval a saját gyerekemen kívül is láttam mar 6-9 éveseket. Hidd el, ha nem történik baj, az csupán szerencse kérdése. De tudod mit? Mindenki maga dönti el, hogy mi a jobb: egy hiszti amiatt, hogy mennie kell, vagy egy életre szolo lelkiismeret furdalás, ha otthon hagyja es történik valami.
2013. júl. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%
Én nem hagynám ott még, azért elég kicsi még. Nekem a kisfiam 4,5 éves. Megbízható, okos gyerek, de nem merem egyedül hagyni, még ha boltba megyek sem, pedig 5 perc a bolt. Még a postát is felhozatom az 5.-en lakunk. Annyi időre sem hagyom fent, hogy lemenjek a postáért. Rendes a postásunk és felhozza, ha meg nem bírja, dob be értesítőt. Majd talán 9-10 éves kora körül. Nem vagyok paramami, de jobb félni mint megijedni. Na mondjuk, kisfiam nem is merne egyedül maradni. A szomszéd a 4 évesét simán otthon hagyja, míg leszalad a boltba.
2013. júl. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
10.47-es vagyok. Picinek sem hagytam sosem egyedül.
2013. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
34%
13! Ezzel csak az a baj, hogy ha a gyámhatóság megtudta volna, szépen elvettek volna anyukádtól és intézetben nőhettél volna fel! Az ilyen nem anya!
2013. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
69%

Hát én 9 éves voltam amikor egyedül voltam otthon fényes nappal anyumék kb. 45perc 1 órára mentek el + volt egy 60 kg-os imádni való kutyusunk akitől mindenki idegen félt de hamar elkezdtem félni.


Viszont hamar hozzászoktattak az egyedül léthez eset is 1-2 órára igaz idősebb koromban. Így visszagondolva én nem tartom jó ötletnek de anyumék bíztak bennem


A kérdésre válaszolva: Én biztos ,hogy nem hagynám otthon. Akkor hozzon magával egy játékot addig.

2013. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem ismerem a gyerekedet. Az enyém 5 éves, szoktam tesztelni ilyeneket. Pl van teraszunk, ahova nem közvetlenül lehet kilépni, hanem körbekerülve a nappalit, és annak a falát. Oda kimegyek mondjuk teregetni, az 4 perc. Ő bent van, játszik, meg van neki mondva, hol vagyok és miért, sőt kijöhet utánam, ha valamit szeretne. Ablak nyitva, 20 másodperc alatt bent vagyok, ha bármi baja van. Teregetés után kint maradok még, kukucskálok befelé. Soha semmi tiltott dolgot nem csinált, minden veszélyes dolog magasan illetve zárt helyen van. Nem buta, csak gyerek, érti amit mondok neki, ha valamit megbeszélünk, az úgy is van. A leghosszabb idő, amit egyedül volt (úgy, hogy én őt láttam, csak benne az tudatosult, hogy éppen nem vagyok a lakásban) 15 perc volt, amíg kitakarítottam a régi babakocsit eladásra kint a teraszon. Semmi baj nem lett. Őróla el tudom képzelni, hogy első osztályos korában pl egyedül hazajön az iskolából (10 perc lassú sétára van, úttest nincs útközben) pár hónap gyakorlás után, illetve egyedül merem majd hagyni addig, amíg pl beugrom a patikába (szintén itt van 3 percre). Szerintem ha őneki van hozzá kedve, tehát nem fél az egyedülléttől és tisztázzátok, hogy senkit nem engedhet be, nem mehet ki, stb, elmehetsz nélküle. De mondom, ez helyzet és gyerekfüggő.
2013. júl. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat igen az lemaradt, hogy milyen a gyerekem. Nagyon megbízható soha de tényleg soha nem csinált oltári nagy hülyeséget, pl csomó minden meg van neki tanítva, mondjuk ismeri a riasztó kezelését fel tudná hívni a mentőket, tudja, hogy nem szabad senkit beengedni, egy éve judózik és dobol is, fegyelmezett gyerek. amúgy kertes házban lakunk ikerházban tesómék melletünk laknak ő is otthon van, így nagy baj esetén hozzá tudna menni. Mindezeket figyelembe véve mertem egyáltalán ezen elgondolkodni. . Én anno elsősként már egyedül jártam suliba, sőt a húgomall együtt boltba is, de ma már más világ van. A 22 hónapos öcsikéje születése óta meg még óvatosabb, nagyon szeret gondoskodni róla, pl sokszor kiszolgálja helyettem pl ad neki inni ( nem dolgoztatom nyugi de kifejezetten kéri :)) felöltözteti, vezeti a lépcsőn, játszik vele. Csak akkor vadabb kicsit ha más korablei barátaival van.

Amúgy úgymond teszteltem már jó párszor, mert a kicsi nem alszik el egyedül, így esténként, míg megfürdetem elaltatom kb fél órát szokott egyedül lenni , igaz a lakásban vagyok olyankor , de a kicsi szobájában csukott ajtónál.A férjem most két munkahelyen dolgozik, így gyakran nincs velünk este sem. És az udvarra is kiengedem egyedül, már 2 éve és még semmi bajt nem csinált soha. Azért én a túlzott féltésben sem hiszek, meg abban, hogy nem bízhatok a gyerekemben. Mindig megígértetem vele, ha valamit nem csinálhat, és ha mégis csinálja, következetes vagyok így tudja, hogy nem éri meg. Viszont annyira elmerül sokszor a játékban, vagy a mesenézésben, hogy nincs szívem kirángatni. szerintem észre sem venné, hogyha lelépnék 20 percre. De igen.. még mindíg nem tudom, hogy itthon hagyom e .

2013. júl. 26. 23:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!