Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyósomtól megkaptam, hogy...

Anyósomtól megkaptam, hogy semmirevaló vagyok, mert 3 gyereket szültem és nem akarok visszamenni dolgozni pedig a fia munkanélküli lett, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Hivtak vissza dolgozni ,most 5 éves a legkisebb gyerekem ,de nem gondolom,hogy nekem kellene visszamennem dolgozni nővérként amikor a férjemnek egyetemi diplomája van és én 10 éve nem dolgozom már .
2013. júl. 30. 22:01
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%
igaza van anyósnak
2013. júl. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben igazat adok az anyosodnak.
2013. júl. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 TKI Ibolya ***** válasza:
100%

Nekem is 3 gyerekem van a legkisebb 2,5 éves és bizony ha megy oviba én is megyek dolgozni!

Nem értelek meg.

2013. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%
Te már most közröhely tárgya lehetsz....
2013. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező,


végigolvastam a válaszokat és én is csatlakozom az előttem szólók véleményéhez.

Eszembe jutott még egy aspektusa ennek a dolognak:

anyaságin vagy gondolom, ami ugyan nyugdíjszerző idő, de magas (vagy legalábbis elfogadható összegű) nyugdíjjogosultságot azért nem hoz magával.


Ha a családod már most az anyós pénzügyi támogatására szorul, hogy a férjed munkanélküli lett, akkor nagyon sok tartalékotok eleve nem lehet.

Szeretném megkérdezni, hogy minimális munkaviszony és minimális bérezés/ellátás mellett, 0 megtakarítással, öngondoskodással mégis hogyan képzeled el a nyugdíjas éveidet?

Ne adj isten az 50+ feletti éveket, amikor sajnos az is kieshet a munkaerőpiacról, aki mögött több évtizetes tapasztalat áll?

Akkor majd a gyermekeid nyakán szeretnél megélni?

Mik a terveid/tartalékaid arra az esetre, ha a családból valaki tartós beteg, rokkant stb. lesz? Vagy akkor is a családtagok kölcsönére, ajándékaira apellálsz?


Ha annyira jól álltok, hogy neked a nővéri fizetés csak "nulla, semmi", akkor legalább a felét tedd le megtakarításba, amivel a 3 gyermeked jövőjét (tanulás, lakás, külföldi tapasztalatszerzés, családalapítás stb.) tudod segíteni.

Has csak nettó 100 eFt-ot tudsz hozzátenni a családi költségvetéshez (szakképzett ápolónként több műszakban esetleg hálapénzzel ez nem is irreális), már jobban tudsz gondoskodni a gyermekeidről. Ha nincs az egészre szükség, mert a férjed talál munkát és el tud tartani, akkor gyermekenként 20 eFt-ot havonta félretéve sem jön össze sajnos 10 év alatt sem egy gondtalan életet biztosító, egetrengető összeg (2,5 MFt/gyermek)- de ha a maradékot is a jövődre tudod tartalékolni, akkor máris jobb helyzetből kezdhetik a gyerekek a fiatal felnőtt éveiket.


Vagy neked a jövő biztosítása sem szempont?

Vagy már mindhárom gyermekednek úgy érzed hogy képességeid szerint a leginkább biztosítottad a jövőjét, de legalábbis egy optimista forgatókönyv szerint SOHA senkire nem leszel rászorulva?

Kétlem, hiszen most is az anyósod pénzéből éltek.


Tényleg minden jóindulatommal azt tartanám a leghelyesebbnek esetedben, hogy emeld fel a hátsódat és indulj el dolgozni. A mai világban az is nagy szerencse, hogy keresett szakmád van, várnak vissza- ha pedig annyira nem bírsz mit kezdeni a mindennapokban a kapott pénzzel, akkor takarítsd meg legalább magadnak.


Nagyon szomorú vagyok, amikor ilyen felfogású édesanya gyermekeinek jövőjéről olvasok- de egy kicsit te is végiggondolhatnád, hogy ez a hozzáállásod hová vezet 20-30 év múlva.


Minden jót kívánok.

2013. júl. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, mintha azért lenne a 3 gyerek, hogy neked ne kelljen menned dolgozni, mivel kapod az anyaságit. Tehát már jó előre eltervezted.


Nekünk egy van, a második a pocakban, de amióta a nagy megszületett, dolgozom. Hála az égnek olyan munkám van, amit itthon is tudok csinálni, és a születése után 1 hónapot "hagytam ki" a melóból.

Elképzelni nem tudom, hogy a férjem egyedül viselje a terheket, én meg intézzem az otthon melegét, aztán annyi.

2013. júl. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van anyósodnak.3 gyereket szép hogy megszülted,de mit adsz te nekik? Mert amit kapnak azért csak a férjed dolgozott meg!!
2013. júl. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 zabmester ***** válasza:
100%
"Otthon melege", na röhögtess :D Ahol a legkisebb gyerek is öt éves már, ott mi a fészkes fenét lehet csinálni otthon? Jó, értem én, el lehet húzni úgy a takarítást, házimunkát,hogy az egész napra kitartson, csak éppen nem tudom, mire jó ez? Ráadásul be kéne látni, hogy nem vagy pótolhatatlan, ezeket a férjed épp úgy meg tudja csinálni, mint eddig te. Ha nem talál munkát, valakinek muszáj lesz dolgozni, nem?
2013. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim válasza:
100%
"Peggy Bundy"-n besírtam :D
2013. júl. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Egyébként mit szól a férjed ehhez a hozzáálláshoz?
2013. júl. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!