Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek gyermeke sokáig csak...

Akinek gyermeke sokáig csak anyával/apával (tehát nem egyedül) tudott elaludni, mikor változott a helyzet? Mikortól aludt el egyedül?

Figyelt kérdés

Úgy értem, nem kellett mellé feküdni, bent maradni vele.

A fiam csak úgy alszik el, ha mellé fekszem. Nincs ezzel bajom, nem teher, csak 6 hónap múlva jön a kistesója, valamit tennem kell. Egyszer próbáltam - három napon keresztül - hogy egyedül aludjon el, de éktelen sírás árán aludt csak el. Nem volt szívem hagyni.


2013. szept. 16. 14:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Persze :)
2013. szept. 16. 15:30
 12/14 anonim ***** válasza:

Ilyen szituban én még nem voltam.De barátnőméknél úgy volt hogy a nagyobbik gyermek mindaddig csak velük volt hajlandó aludni, amíg meg nem született a tesója.Ő önként "adta át" a helyet.

De szerintem gyerek függő.

Nálunk mondjuk nincs tesó, és a fiam 4 éves koráig gyönyörűen egyedül aludt el.Most egy éve csak a mi ágyunkban hajlandó elaludni, úgy hogy vakargatom a hátát.Ha elaludt át tudom vinni a szobájába.

2013. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
4,5 éves a kisfiam. Még nem alszik el egyedül. Engem sem zavar, hamar elalszik. Olyan hamar felnőnek, használjuk ki amíg engedik a babusgatást.
2013. szept. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
3 éves elmúlt egy picivel,amikor teljesen megváltozott az életünk.Válás,új kapcsolat,2 költözés...Viszont az új kapcsolat és második költözés,nagyon pozitív változás volt nekünk,beleértve lányomat is.Egyszerűen az első új lakásban töltött éjszaka ugyanúgy zajlott rituáléban mint addigiak,csak akkor még nem volt teljesen kitakarítva, azt találtam mondani,hogy ne jöjjön le már az ágyról mert fürdés után voltunk mert koszos lesz lába,ha kell valami szóljon,én pakolni fogok,de itt leszek a közelben.Annyira szépen megértette,hogy azóta egyik pillanatról másikra elalszik egyedül.Azóta vacsi,fürdés,esti mese(tőlem é nevelőapujától egy -egy),bili víz papírzsepi bent van(és ezt mindig elmondjuk),világító teknőc bekapcsolás(holdat és csillagokat világít plafonra-ez a sorrend,mindig betartjuk és működik.ESTE!Délután oviban elalszik egyedül,7végén ha itthon van délutáni alvásnál akkor simogatni kell.Ez megmaradt,ez így már nem teher,inkább kifele megyünk délutáni alvásból,így addig meg kibírjuk..most 4,5 éves középsős
2013. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!