Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjem összeszűrte a levet...

A férjem összeszűrte a levet a hátam mögött egy közös ismerőssel, szeretném, ha elmenne, mert nem tudok neki megbocsátani, ő viszont maradni akar és a kislányom is erre kér. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Két gyermekünk van, 2 és 4 évesek. Egyszerűen nem tudok túl lépni ezen a dolgon, hiába szeretem még a férjem. Ő maradni akar, hogy megbánta. A nagyobb gyermekem (4éves) sírva kérlel, hogy ne menjen el apa, mert mi egy család vagyunk és én vagyok az apa hercegnője, stb. A szívem majd megszakad érte. Mit csináljak? Annyira sajnálom a gyerekeket, én nem ilyen életet akartam nekik. :(
2014. júl. 6. 05:28
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
49%
amúgy kérdező szerintem manipulálja a lányod ilyeneket magától nem fog mondani egy 4 éves
2014. júl. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
45%

11 én is ezt akartam írni

Ez a legundorítóbb.

2014. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
12%

Ha elválsz és a lányod egyre hisztisebb, kezelhetetlenebb lesz, akkor boldog leszel?

Ne a saját sérelmeddel törődj, hanem a gyerekeid érdekeivel! Kiteszed őket a válással járó több éves herce-hurcával, csak azért, hogy a büszkeséged megmaradjon.

Nem igaz, hogy boldogabbak lesznek, mint ha együtt maradtok. Csak nem szabad a multat mindig emlegetni. Túl kell lépni rajta.

Egy anyának nem a saját boldogsága kell legyen a legfontosabb, hanem a gyerekeié.

2014. júl. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
93%

Utolsó ez nem igaz.

Igenis fontos a saját boldogsága is.Nem kell megalkudni mindent elviselni csak mert jaja a gyerekeknek biztos az lesz a jobb,elmondom a gyerekeknek sokkal rosszabb ha az apuka csalja az anyját az anyuka nem szereti a férjét nagy a feszültség,sok a veszekedés nincs köztük harmónia,szeretet.A megcsalás nem bocsánatos bűn, pláne hogy az alkoholra fogja ami nem indok. Egy 4 éves meg ne döntse el,hogy mi legyen ilyen esetben meg sem kell kérdezni,hiszen a szülők döntése,és teljesen érthető ha egy hűtlen ember mellett nem akar ott maradni magát sanyargatva boldogtalanul,megalázkodva.

2014. júl. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
92%
Én elhagynám. Hidd el a gyereknek is jobb lesz később. Az én szüleim sem váltak el miattunk, hát szörnyű volt látni hogy nem szeretik egymást. A mai napig biztos vagyok benne hogy ha elválnak sokkal boldogabbak lennének mind a ketten. Mi a férjemmel a kapcsolatunk elején megbeszéltük hogy egyikünk sem képes a megcsalást megbocsájtani. Most hogy már megszületett a kislányunk ugyanígy gondolom a gyereknek szüksége van arra hogy a szülei boldogok legyenek. Neked kell eldöntened hogy meg tudsz e bocsájtani 100%-osan. Egyébként én azt vallom hogy aki egyszer megteszi az másodszorra is megfogja... Kitartás!
2014. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
90%
Igen, meg lehet bocsájtani. Én azt hittem, meg tudok. De közben a bizalom meg végleg elveszett, hiába igyekeztem nagyon újra bízni, nem ment. Most már olyanok vagyunk, mint két idegen. Úgy érzem így utólag, akkor kellett volna szétmennünk. De nem vagyok a helyedben, tedd amit a legjobbnak látsz. Ha úgy érzed, van bizalom, akkor ne dobd ki a közös életet a szemétbe.
2014. júl. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
88%
Hát én nem tudnám megbocsájtani, Undorító az olyan ember, aki nem tudja a saját vágyait kordában tartani. Meg se fordulna a fejemben a megbocsájtás. Én hiszem, hogy a gyerekeimnek is jobb ha egy boldog anyukával kezdhetnek új életet, mint egy mindig szomorú, keserű, idegileg roncs anyával maradnának az apa mellett.
2014. júl. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítő szándékú válaszokat!!

Nem tudom konkrétan testileg mi történt köztük, SMSeket kaptam el és ebből kiderült, és utána a kérdéseimre beismerte, hogy hónapok óta beszélgetnek... Bizonyítékom ennyire van csak, de nyilván ezek után nem tudok hinni neki.

A kislányom nagyon érzékeny lélek és okos, biztosan magától mondja ezeket. Nyilván azért lett beavatva, mert véglegesnek gondolatam a döntésem, csak ez elbizonytalanít.

Biztosan én sem vagyok tökéletes, de nem gondolom, hogy egy házasságban az a normális, hogy máshoz szaladunk a problémákkal..

2014. júl. 6. 11:30
 19/46 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon nagy hiba volt ebbe ilyen szinten bevonni a gyereket, attól függetlenül, hogy a döntésed végleges-e vagy sem. Ti ketten nem vagytok boldogok együtt, ezt kell elmagyarázni a gyereknek, nem azt részletezni, hogy ki kivel mikor és hogy és erre aztán a másik mikor és mit.
2014. júl. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
92%

Az igazság az, hogy nem lehet erről reálisan írni, amig az ember át nem éli. Nekem egy barátnőm van ilyen helyzetben most. Rohadt nehéz dolog ez- látom az egész családon. Itt annyival rosszabb a helyzet, hogy 2-szorra fordult elő. Az elsőt megbocsájtotta- nem kis lelkitusa volt- és azt mondta, hogy a másodikat is megbocsátotta volna, ha csak 1x fordult volna elő- de azóta már nagyon összemelegedett az apuka a másik nővel. Így most válnak. Költöznek... így is nagyon nehéz.

Én nem akarok ítélkezni senki felett- tanácsot sem adni- de én a helyedben a gyerekek miatt egyszer megbocsájtanék, ha tényleg megbánást mutat apuka és tényleg nem fog előfordulni mégegyszer. Nem akarom menteni- félre ne értsen senki, de nem hinném hogy egy egyszeri botlás miatt félre kellene dobni az egész addigi életet. Természetes, hogy nagy törés ez az anyukának, és mig helyreáll a bizalom- ha helyreáll egyátalán -az jó sok időbe telik. De nem tenném meg a gyerekeimmel, hogy a szeretett apjukat a családot elveszítsék egyetlen hiba miatt. Én így döntenék... más lehet máshogy. De csak egy hibát néznék el, mert egyszer még megbocsátható, másodszorra már viszont én lennék a balek, akivel mindent meg lehet csinálni. :((

Sajnálom kérdező- nagyon rossz helyzet!!

2014. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!