Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjem összeszűrte a levet...

A férjem összeszűrte a levet a hátam mögött egy közös ismerőssel, szeretném, ha elmenne, mert nem tudok neki megbocsátani, ő viszont maradni akar és a kislányom is erre kér. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Két gyermekünk van, 2 és 4 évesek. Egyszerűen nem tudok túl lépni ezen a dolgon, hiába szeretem még a férjem. Ő maradni akar, hogy megbánta. A nagyobb gyermekem (4éves) sírva kérlel, hogy ne menjen el apa, mert mi egy család vagyunk és én vagyok az apa hercegnője, stb. A szívem majd megszakad érte. Mit csináljak? Annyira sajnálom a gyerekeket, én nem ilyen életet akartam nekik. :(
2014. júl. 6. 05:28
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
Egy házasságban már nem csak a saját megbantottsagod szerepel velemenyem szerint. Hanem van két gyereketek, akikre szinten gondolni kell. Minden válás egy gyaszmunka mindenkinek, a gyerek nem jön ki belőle sérülés nelkul. Jogos a sertettseged termeszetesen, de ha mind a ketten atgondoljatok a történteket, atertekelitek magatokban, akkor egyáltalán nem bizonyos, hogy fel ev nulva is válni akarnál. Legy okos kerlek! Termeszetesen jogos a mosolyszunet egy darabig, de én a válást első felindulasnak tartom. A gyereket meg nem kell a szülő naganeletevel terhelni, mert ehhez a fajta őszinteséghez ők még nagyon picik! A döntés nem egy kisgyerek dolga! Annyi tartozik rajuk, hogy anya és apa összeveszett valamin es mérgesek egymásra, de meg fogják oldani valahogy a dolgot. Ne őket terheljetek, beszeljetek meg a gondokat barátokkal, de a szakember lenne a legjobb választás.
2014. júl. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél, Kérdező?
2014. júl. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
66%
Csak azt ne írta volna valaki hogy könnyebb elválni! Ezt a hülyeséget. Válni sokkal nehezebb mint maradni, a felelősség a tied lesz szar helyzet. Én két éve csinálom és mégis az első hetekben oda-vissza táncoltam. Nagy erő kellett hozzá! Nekem az segített hogy 1.a gyerek nem fogja megköszönni ha felnő, hogy boldogtalanul éltem le az életem. 2.a gyerek olyan párkapcsolati mintát követ amilyet LÁT,innentől hagyjuk hogy mikor sérül jobban. Ennek ellenére nálatok megérne egy terápiát a házasság megmentése..ha amúgy "rendben"voltatok! Bár nem írod hogy a férj hogy áll a dologhoz..itt az ő küzdelmes munkája lesz a bizalom visszaállítása! Ha adsz neki esélyt..
2014. júl. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
Még mindig nem tudom. Az eszem túl akar lépni ezen, de a szívem nem tud. :'( Változhat még ez?
2014. júl. 13. 15:26
 35/46 anonim ***** válasza:
Minden változik folyamatosan, az érzések plane. Időt kell hagyni magatoknak, a kapcsolat jovoje azoon mulik, hogy valoban mennyire szeretitek egymast, mennyi tartalék van a kapcsolatban.
2014. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim válasza:
66%
Bocsáss meg neki, gondolj a gyerekeidre... Hidd el ennél sokkal nagyobb bűnök is vannak!!! Ráadásul nehezebb lesz egy ùj kapcsolatot összehozni mint a jelenlegit helyrehozni...
2014. júl. 17. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként jól működő házasságban éltek, akkor én megpróbálnék megbocsájtani a gyerekek miatt. Nem biztos, hogy sikerülne.

Ha pedig egyébként sem működött a házasság, akkor külön kell válni. A gyerekek miatt összetartani egy rossz házasságot ostobaság, többet ártasz így a gyerekenek, mint a válással

2014. júl. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen, változhat. Annyira különbözőek vagyunk, másképp látunk mindent. Van akinek ez semmiség, másnak a világ vége, az egész "terv", a közös élet meghazudtolása. De ezt én is átéltem, annyiban biztos vagyok, hogy az idő tényleg segít, bármilyen közhelyesen is hangzik. Ha leülepszik kicsit, tisztábban fogsz látni, hidd el. Ne dönts elhamarkodottan. Se válni, se maradni nem könnyű, komoly elhatározás. Már írtam neked korábban, én maradtam. Van előnye és hátránya, kinek mi a könnyebb és a nehezebb, de szerintem nem is ez a lényeg, hanem a miértje. Legyen rá okod. Nem mindenki képes igaziból második esélyt adni, ha te tudsz, talán érdemes megpróbálnod, de akkor abban hinni kell. Remélem, jól fogsz dönteni. Sok sikert!:)
2014. júl. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
49%
A gyerek miatt nem szabad elvàlni?a gyerek miatt hagyni kell,h megalazzottnak erezze magat egy nő?persze igaz van akinek ez nem megalazo es nem a vilag vege de teny,h sok gyermekes anya koztuk en is ugy gondolja ez lenne ha nem is a vilag vege de kapcsolatunknak biztos! dr csernus úgy hívja azokat a parokat akik nem szeretik egymast vagy megcsalas utan is együtt èlnek,h gyílkos szülők azert mert aki nem tudja feldolgozni a megcsalast vagy mas serelmet allandoan bizalmatlan lesz es nagyon sok veszekedes a gyerek előtt fog megtörtènni..ugy gondolom ha anyu es apu ölik egymàst sokkal rosszabb mintha szep csenben elvalnak ès apu attól meg apu marad!!akkor jon mikor akar akkor viszi el mikor akarja..stb..es talàn meg anyu önbecsülése is megmarad!
2014. júl. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
57%
Igen, Csernus sok érdekes dolgot mondott, némelyik megállja a helyét, némelyik nem. Mivel nincs mindenkire érvényes szabály, ezért van aki meg tud bocsátani őszintén, van aki nem. Tudtommal Csernusnak se felesége, se gyereke nincs, tehát ezt a szempontot ő csak elképzelni tudja, bármennyire nagy szaktekintély. Van amit át kell élni, ahhoz, hogy megértsük.
2014. júl. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!