Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy hassak rá, vagy mivel...

Hogy hassak rá, vagy mivel "büntessem" amiért nem köszön senkinek, nem szólal meg ha valamit szeretne? (óvoda)

Figyelt kérdés

4éves múlt a fiam,itthon,család előtt be nem áll a szája szó szerint.Óvodába viszont mint aki néma....nem köszön,akárhányszor rá szóltam már,szépen,erélyesebben,viccesen,egyszerűen nem.....senkinek,se gyerekeknek,se óvónőknek,de máshol sem.Ahol lakunk a lépcsőházba,és találkozunk valakivel,annak se köszön.Ha az utcán találkozunk valakivel,vagy boltba,ott sem.....

Már nekem ég az arcomról a bőr,mert úgy jön le hogy nincs megnevelve,hogy nem tud köszönni....pedig tud,de nem hajlandó,és ezt közölte is nem egyszer.De hogy miért nem,azt nem tudja....

Én már nagyon el vagyok keseredve,mert szerintem egy 4évesnek akármilyen szégyellős,köszönnie kell!Vagy rosszul gondolom?Hagyjam még,"majd csak elkezdi"?

A másik,nem mer szólni hogy pl az oviba a táskáját,(vagy bármit) adják már oda a polcról.Inkább ott áll bambán,de nem szól!Hiába könyörögtem hogy menjen már ugyan oda,és szóljon a dadusnak vagy óvónéninek hogy segitsen levenni a táskát,mert abba van a ruhája,és igy addig nem tudunk hazamenni,szülő meg nem mehet be oda,de nem......kereken 1órát voltunk ott miután érte mentem az oviba,mert nem szólt hogy segitsenek!

Én már ezt nem birom.Eddig türelmes voltam,de szerintem ez nem normális.

De mondjátok meg kérlek,hogy normális,vagy nem?Hagyjam,vagy valahogy hassak rá?

Ha igen,akkor hogyan?A tegnapi után közöltem vele,hogy ma elfelejtheti hogy ebéd után érte megyek,mert amúgy igy beszéltük meg,de mivel nem hajlandó köszönni,meg szólni ha kell valami,ezért nem megyek érte csak délután!Nem nagyon érdekelte,vigyorogva integetett miután beadtam a csoportba.

Mit csináljak még?Szabad egyáltalán ezért "büntetni"?Vegyem el a játékait?Szerintetek mi a megoldás?


2014. okt. 16. 09:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Én sem köszöntem gyermek koromban , emlékszem rá a végén már nem is tudtam volna , mert mindenki erre görcsölt rá.Nekem nagyon nagy stressz volt.
2014. okt. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
20.valaszoloval teljesen egyetértek, en is ugyanígy csinálom. Az en 5 éves lanyom sem akar köszönni. Szájába ragtam mit miért egy csomószor, azt is mondtam, ha nem köszön, akkor azt hiszik rola hogy buta kislány vagy néma mert nem köszön. Olyan sokszor elmagyaráztam miért kell köszönni mire valahogy eljutott az agyaig. Ez a kezszoritos módszer nálunk is bevált. Ha megszorítom kicsit a kezet egyből köszön.
2014. okt. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Ez az,hogy irtátok páran hogy nem mindenkinek köszön,de a barátainak,óvónéninek igen.Az én fiam SENKINEK!Se rokonnak,se barátnak,senkinek.

Ki próbálom majd a másik tanácsot is.Természetesen mindig elmagyarázom neki miért kellene köszönni...stb,de eddig mintha a falnak beszélnék.És nem 1-2 hete "rágom a szám",hanem már vagy 1éve....

De nem aggódok akkor,lazábban fogom fel ezt a témát,és valami csak beválik majd.

2014. okt. 17. 13:22
 24/26 anonim ***** válasza:
58%

"akkor azt hiszik rola hogy buta kislány vagy néma mert nem köszön"


na így lehet jól belenevelni a fóbiát a gyerekbe vagyis a végén majd még el is hiszi magáról,hogy ő buta mert nem köszön!


De étsétek már meg!!Ezzel a poroszos neveléssel nagyobb lelki bajt okoztok mint hogy elfogadnátok a gyereketeket "nem köszönősnek"

na bumm és akkor mi van ha nem köszön!!!majd meg fog tanulni,hisz én még egy felnőttet sem ismerek aki nem tudna köszönni!Majd ha megérik rá!

Addig meg marad a példamutatás!És no lám mikor már nem görcsöltök rá akkor egyszercsak azt veszed észre,hogy a gyereked köszön!!!

Anyukák:empátia,empátia!nehogy már a szomszéd néni fontossabb legyen mint a gyerekem!!


Igenis ezzel lehet bestresselni a gyereket lásd fentebbi válaszoló,nagyon negatív élmény maradt ez gyerekkorából!

2014. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Ó hány tini,és felnőtt van akik képtelenek köszönni..
2014. okt. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Egy mamzi megszólította a kislányomat, aki 3 éves.A villamoson átadta neki a helyet a gyerek (!!!) beült az ölemben. Majd a vénasszony elkezdte zrikálni hogy nem köszön nem válaszol,és rossz gyerek.

Na itt durrant el az agyam és közöltem vele hogy majd én nevelem a saját gyerekem és nem is olyan rosszul ha egy 3 éves volt az első aki hellyel kínálta.(érdekes a "néninek" egy köszönöm nem csúszott ki a száján) A következő pedig az hogy idegenekkel nem kell szóba állnia,sem köszönnie.

Én kifejezetten arra tanítom a gyereket hogy nem kell feltétlen megfelelnie mindenkinek. Viselkedjen úgy hogy másokat ne zavarjon, a többi az Ő döntése.Persze ezt nem így de elmagyarázva. Szót fogadnia is csak nekem kell és akire rábízom pl óvónéni.

Nem kéne kiszolgáltatni a gyereket mindenki kényére kedvére.Gyermekkoromban én sem köszöntem, ma pedig általában szoktam.Ennyi.

2014. okt. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!