Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy hassak rá, vagy mivel...

Hogy hassak rá, vagy mivel "büntessem" amiért nem köszön senkinek, nem szólal meg ha valamit szeretne? (óvoda)

Figyelt kérdés

4éves múlt a fiam,itthon,család előtt be nem áll a szája szó szerint.Óvodába viszont mint aki néma....nem köszön,akárhányszor rá szóltam már,szépen,erélyesebben,viccesen,egyszerűen nem.....senkinek,se gyerekeknek,se óvónőknek,de máshol sem.Ahol lakunk a lépcsőházba,és találkozunk valakivel,annak se köszön.Ha az utcán találkozunk valakivel,vagy boltba,ott sem.....

Már nekem ég az arcomról a bőr,mert úgy jön le hogy nincs megnevelve,hogy nem tud köszönni....pedig tud,de nem hajlandó,és ezt közölte is nem egyszer.De hogy miért nem,azt nem tudja....

Én már nagyon el vagyok keseredve,mert szerintem egy 4évesnek akármilyen szégyellős,köszönnie kell!Vagy rosszul gondolom?Hagyjam még,"majd csak elkezdi"?

A másik,nem mer szólni hogy pl az oviba a táskáját,(vagy bármit) adják már oda a polcról.Inkább ott áll bambán,de nem szól!Hiába könyörögtem hogy menjen már ugyan oda,és szóljon a dadusnak vagy óvónéninek hogy segitsen levenni a táskát,mert abba van a ruhája,és igy addig nem tudunk hazamenni,szülő meg nem mehet be oda,de nem......kereken 1órát voltunk ott miután érte mentem az oviba,mert nem szólt hogy segitsenek!

Én már ezt nem birom.Eddig türelmes voltam,de szerintem ez nem normális.

De mondjátok meg kérlek,hogy normális,vagy nem?Hagyjam,vagy valahogy hassak rá?

Ha igen,akkor hogyan?A tegnapi után közöltem vele,hogy ma elfelejtheti hogy ebéd után érte megyek,mert amúgy igy beszéltük meg,de mivel nem hajlandó köszönni,meg szólni ha kell valami,ezért nem megyek érte csak délután!Nem nagyon érdekelte,vigyorogva integetett miután beadtam a csoportba.

Mit csináljak még?Szabad egyáltalán ezért "büntetni"?Vegyem el a játékait?Szerintetek mi a megoldás?


2014. okt. 16. 09:04
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

nem most kezdte az ovit,most középsős.Sőt,bölcsis is volt....

De érdekes,mert mikor kisebb volt,kb 2-3éves,minden "jött-mentnek" köszönt.....

2014. okt. 16. 09:23
 12/26 anonim ***** válasza:
31%
Vagyis eléggé valószínű hogy szociális fóbia alakult ki benne. Lehet hogy pont egyik nagyképű és "felsőbbrendű" felnőtt okozhatta neki, aki elvárta hogy "alattvalói" éljenezzék őt. Amelyik ember köszönőmániás, az tegye és kalapoljon előre mindenkinek, ne pedig mástól várja el.
2014. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
nem tudom pontosan mi az a szociális fóbia,de majd utána olvasok....
2014. okt. 16. 09:37
 14/26 anonim ***** válasza:
49%

Itt a gyakorikerdeseken is találni "szociális fóbia" kereső kifejezéssel vele kapcsolatos kérdéseket. Az ebben szenvedők többsége valamilyen gyerekkori rossz élmény hatására nem tudnak megszólalni idegen társaságban. Sokszor még a továbbtanulásukat és munkahelyre járásukat is szinte lehetetlenné teszi.

A nem köszönést kiválthatta egyik nagyképű felnőtt is, aki valamilyen rossz viselkedéssel elvárta hogy neki előre és hangosan köszönjenek ám, mert ő minimum Sztálin.

2014. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim is ilyenek (vagyis a lányom csak ilyen volt). Én a helyedben nem büntetnék, hanem jutalmaznék. A lányom anno azért nem köszönt, mert nagyon félénk típus, nem barátkozott könnyen, nehezen nyílt meg idegen emberek előtt. Nem akart kommunikálni idegenekkel még köszönés szintjén sem. 4-5 éves kora között lehetett, amikor mondtam neki, hogy ok, én ezt elfogadom, de szeretném, hogy a ő pedig azt látná be, hogy köszönni illik, és attól, mert köszön valakinek, nem kell beszélgetni. Megbeszéltük, hogy minden köszönésért kap 1 matricát, 10 matricáért pedig valamit a boltból (tejszelet, túró rudi...) Pár hétig alkalmaztuk ezt a módszert, utána már nem kellett. Azóta is hangosan, illedelmesen köszön mindenkinek, nincs vele gond (most 8 éves). A fiam még csak 3,5 éves, ha van kedve köszön, ha nincs, akkor nem (általában nincs). Őt is biztatom persze, hogy illene mindig köszönni, de egyenlőre még csak a példamutatásnál tartunk. Ha nem lesz elég, akkor majd bevetem nála is a matricákat. Biztos be fog válni, mert imádja őket. :))
2014. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

köszönöm!

Ki fogom próbálni ezt a jutalmazás dolgot!Csak kicsit tartok tőle,hogy nehogy azt higgye,vagy úgy fogja később fel,hogy azért kell köszönnie,hogy kapjon valamit.

De kipróbálom,hátha nála is beválik,ha nem,nem eröltetem.

2014. okt. 16. 13:20
 17/26 anonim ***** válasza:
Jól mondja a 15ös, a jutalmazást próbáld ki. Te tudod a gyerkőcödbek mi a fontos, de gyűjthettek pontokat, csillagokat, akármit és ha összegyűlik 5-10 akkor kaphat érte valamit. Ez pozitív megerősítés lesz számára hogy a köszönés jó dolog és nem az marad meg benne hogy anyu már megint dühös mert nem köszöntem. A picikben sokkal hamarabb megragad bármi is ha valami jó dologgal összeköthetik. Ha néhanem köszön azt fel se vedd, csak ne adj neki aznap érte jutalmat és hamar rájön hogy köszönni érdemes, aztán meg annyira beleivódik az életébe hogy jutalom nélkül is köszönni fog.
2014. okt. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
lányom se köszön mindenkinek idegeneknek egyátalán nem ,én nem veszem ezt komolyan ,mert barátoknak és óvonéniknek köszön rendesen .
2014. okt. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
sőt van 2 fiam is akik kicsiknek senkinek nem köszöntek csak az ovónéniknek és a gyerekeknek,most már mindenkinek köszönek vagy viszaköszönek.
2014. okt. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Na megjelentek,"jaj szegény kicsi gyerek egy hímes tojás nehogy már valami ne úgy történjen ahogy Ő akarja,mert lelki beteg lesz".Velük kérdező ne is foglalkozz.

Anyukám úgy oldotta meg óvónő lévén,hogy ha köszönt megszorította kicsit a kezem,és ha nem köszöntem mindig elmagyarázta,hogy akinek Ő köszön,illetve aki nekem köszön annak illik visszaköszönni,ez a szokás,a másik embernek rosszul esik ha nem tiszteljük meg azzal,hogy köszönünk illetve visszaköszönünk neki.Minden alkalommal türelmesen elmagyarázta,nos nem lettem lelki beteg,és a kisfiamnak is ezt tanítottam.

Nem gyereknevelési könyveket kell bemagolni,aztán nagyban járatni a szátokat,hogy ettől meg attól fóbiája lesz meg lelki beteg.

Kérdező próbáld meg elmondani neki egy-egy példával miért jó,ha köszön ha kér stbstb,ne büntesd ezért,végülis ez nem rosszaság ebben a korban.

2014. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!