Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S.5 évesemnek 38.9 a...

S. O. S.5 évesemnek 38.9 a láza, nem akar lemenni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Hűtőfürdőzünk éppen. Neurofen kúpot kapott fél 8-kor, de nem viszi le neki. Előtte Neurofen szirupot adtam neki, az sem volt a leghatásosabb, mert közben hűtőfürdőztünk, hogy lemenjen neki a láza, igaz akkor még 38,4 volt. Orvos látta ma, vírus. CSak lázcsillapítást kell végezni, C vitamint adni. Milyen lázcsillapítót használjak, ami hatásosabb lehet? Félek az éjszakának nekiugrani.:( Priznicbe fogom rakni, ha muszály, de mert fáradt is szegénykém, nem hiszem akar fürdőzgetni fél óránként. Tanácsokat szívesen várok. Holnap orvossal beszélek, de most éjszakára kellene pár okos jótanács. Ja és 24 kg a gyerek, lehet kevés neki a 125g-os kúp?
2014. okt. 30. 21:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én is csak a 38 fokos hőmérsékletet tekintem láznak. Gyerekorvos hangsúlyozta, hogy hamarabb meggyógyul, ha 38-38,5 közt tudom tartani a hőmérsékletét. Most is virrasztottam mellette, mert túl forrónak éreztem a homlokát, de a fülében többször egymás után is 38,5 lett. A telefonomat szoktam úgy beállítani, hogy 40 percenként rezegjen, arra felébredek, és megmérem a hőfokát, aztán visszaszenderedek megint 40 percre, ha minden oké. Egy összehajtogatható matracra szoktam beköltözni mellé a gyerekszobába.

Nálunk a paracetamol nem hat, csak a nurofen. Arra elég jól reagál. Ha magas a láza, felébresztem, felültetem, félálomban az injekciós fecskendő szerű adagolóból a szájába nyomom az 5 milit, majd kap 2 korty vizet, és már feküdhet, és alhat is tovább. Van úgy, hogy reggel nem is emlékszik rá. Pedig a szeme nyitva van mikor ül.

2014. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!