Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyereketek is ezt csinálja?

A ti gyereketek is ezt csinálja?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva hat éves lesz, szóval már nem olyan nagyon kicsi. Kezdődött azzal, hogy szenteste kiverte a hisztit, mert hogy ő írt a Jézuskának, és kért valami plüssállatot, de nem kapta meg. Persze rengeteg ajándékot kapott, mindet a listáról, amit a Jézuskának küldött, dehát mégis milyen dolog az, hogy pont azt a plüsst nem kapta meg. (Mellesleg megvettük azt is, csak a nagyszüleinél van, majd ott fogja megkapni.)


Ezen felül nagyon sok (tényleg nagyon sok, 10 darab nagyobb, értékesebb) ajándékot kapott, egyik sem "hasznos" holmi, szóval nincs közte ruha meg zokni meg ilyesmik, csupa játék meg mesekönyv. Egyesével csomagoltuk be őket, nagy gonddal. A gyerek egymás után bontotta ki őket, mind olyan cucc, amit ő kért régebben. Semmi öröm nem látszott rajta, kibontotta, félredobta, és már nyitotta is a következőt. Majd ezek után kb egy órával leült a számítógép elé, és elkezdte mutogatni, hogy a következő alkalomra milyen dolgokat szeretne még megkapni, és így született máris egy új, terjedelmes kívánságlista.


Ez normális viselkedés? Félek, hogy nagyon nagy baj van az értékrendjével. Nem az én gyerekem, szóval nem én neveltem félre, már ha félre van nevelve egyáltalán. Ti mit gondoltok, ebben a korban ez még belefér?



2014. dec. 28. 16:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
*SE az anyját... akart lenni
2014. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
67%

Érdemes elgondolkodni azon is, hogy ha közös gyereketek lesz azt hogyan nevelitek. Ültök a fa alatt, ő kap 1-2 ajándékot ahogy te szeretnéd ez a kis zsarnok meg bontogatja a tíz ajándékát?

Nem normális egyébként, ez az eredménye a megveszi a toronyórát lánccal is dolognak.Két év múlva felgyújtja a fát ha nem lesz ott az iphon.

2014. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%
Abba, hogy otthon hogyan történik az ajándékozás nem szólhatsz bele. Viszont a saját otthonodban te döntesz. Kikötheted, hogy te hogyan szeretnéd. A toronyórát majd kapja meg anyánál. Apa meg majd beszélje meg vele, hogy nálatok másképp van. Egyébként úgy vélem a gyerek szeretethiányos. Nem ajándékok kellenek, hanem leülni vele játszani. Birtokolni akar. Mert érezni akarja, hogy fontos. Valamivel el kell érnie, hogy figyeljenek rá. Egyébként egy hatéves még egyáltalán nem nagy. Még kicsi gyerek. Figyelemre van szüksége, sok közös játékra amiből tanulni is tud akár. Az ő élete fölborult, bizonytalanná vált. Segíts, hogy érezze nem vesztette el az apukáját. Sok, rendes program együtt. Társasjáték, kalandpark, közös legózás és legóval szerepjáték. Ha hozzátok megy, romoljon el a számítógép. Inkább játszatok együtt. Később nem kellenek majd az ajándékok ahhoz, hogy érezze törődnek vele.
2014. dec. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%

Éppen a sok ajándékkal kapcsolatban tettem fel nemrég kérdést. Nálunk nem ilyen durva a helyzet, de valahogy a rengeteg ajándék nem hatotta meg őket sem(nem rajtam múlt a rengeteg ajándék, mindenkit kértem, hogy 1-2 darabra korlátozza a mennyiséget fejenként). Tetszett minden, de dobálták félre és estek neki az újabb csomagnak.


Ők megkaptak mindent, ami a kívánságlistára került, de megegyeztünk a férjemmel, hogy jövőre változtatunk, igenis megmondjuk, hogy nem a Jézuska hozza (neki ugyanis ingyen van minden), hanem mi vesszük meg. Lehet kívánság de ésszerűen. Kicsit elszaladt velük is a paci, és nagymama, nagynéni ugrott minden kívánságra.


Konkrétan a kérdésre. Ezzel a kisfiúval nem oké minden. De gondoljunk bele, mitől lenne kiegyensúlyozott. Anya, apa elvált, apának új feleség, anyának ki tudja. Zűrös családi háttér - amit talán nem is ért, nemhogy fel tudjon dolgozni, emellett azzal kompenzálnak a szülők, hogy mindent megkap. Ha én lennék anya/apa, kérném pszichológus segítségét a további nevelésben.

2014. dec. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg nem minden nevelés kérdése. Nekem két gyerekem van, kicsi a korkülönbség, ugyanazok a szabályok érvényesek mind a kettőre és egyik sem kiskedvenc, mind a kettőt körberajongja a család. Az egyik gyerekem olyan, hogy alig kér valamit, ha elmegyünk valahová, akkor örül a fának, a virágoknak és ha lát egy szép felhőt az égen, míg a másik rendszeresen írja a kívánságlistát, persze örül az ajándékoknak, de már nézi, hogy akkor majd szülinapjára, erre arra mit szeretne még.
2014. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"(Mellesleg megvettük azt is, csak a nagyszüleinél van, majd ott fogja megkapni.)...Egyesével csomagoltuk be őket, nagy gonddal." -szóval valami közöd csak volt a történethez, és ha nem akarnál beleszólni, a kérés sem született volna meg. :)

Ahogy sokan leírták, a gyerek el van kényeztetve. DE: a szülei szétváltak, van egy ú személy (te), gondolom, nem várod tőle, hogy gond nélkül átvészelje a helyzetet.

Majd ha lesz gyereked, rájössz, hogy ez nem ilyen egyszerű, hogy "Nem az én gyerekem, szóval nem én neveltem félre, már ha félre van nevelve egyáltalán". Nagyon könnyű más gyerekében meglátni a hibát. Lesz hozzá közöd, és nem is értem, miféle kapcsolat az, amiben nem lehet erről beszélni az apjával. A szeretetet nem lehet megvásárolni, a gyereknek idő kell és türelem. Nem tudom, mióta ismered, nem derült ki, mióta ilyen a viselkedése, mert az sem mindegy. Amit leírtál, abból nekem az jött le, hogy nem a plüss miatt volt a hiszti valójában.

2014. dec. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!