Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítottad meg ovis...

Hogy tanítottad meg ovis gyerekedet olvasni? Milyen módszerrel?

Figyelt kérdés
Tudom, arra ott a suli. De nekünk még az messze van, és már nagyon szeretné.

2015. febr. 2. 20:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Akkor körülbelül mégiscsak hasonló nézeten vagyunk, leszámítva azt a körülményt, hogy én nem tituláltalak tizenötödik senkinek :) Mindenki döntse el belátása szerint, hogy ez melyikünket miképpen minősít :)
2015. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 sandrachnologic ***** válasza:
Nem rad ertettem, mert te normálisan beszelsz es irsz. Viszont nagyon sok olyan ember van, aki hasonlo vagy ugyanolyan velemenyen van, mitn te, csak olyan stílusban adja elo, hogy mar sértő. 😊
2015. febr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Szövegértésből azért itt sokan gyengék 😃
2015. febr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
57%

Meixner- módszerrel. :D

Viccnek szántam. most komolyan: miért kell egy ovis gyereknek olvasni. HAd játszon még, legyyen sokáig gyerekkora. Olyan sok kötelezettség van az életben...

2015. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudjatok, de azért az a negatív csúcs, hogy ha a gyerek olvasni akar akkor az már biztos le van ültetve és erőszakolva van rá az egész. Azért, mert a tiédet annyi idősen nem érdekelte azért még másét lehet érdekli és szívesen megtanítja neki.
2015. febr. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

A kérdés ez volt: Hogy tanítottad meg ovis gyerekedet olvasni? Milyen módszerrel?


Tehát itt a kérdező részéről nemcsak arról van szó, hogy válaszolok, hogyha megkérdezi, melyik betű micsoda. Hanem direkt tanításról. Ezért lehetséges, hogy erre válaszoltam / -tunk.

2015. febr. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
53%

No akkor a 25-ös és a hozzá hasonló kedves és intelligens emberek kedvéért elárulom a slusszpoént: havéves nagycsoportos lányom fél éve bármit elolvas, pedig sohase tanítottam egyetlen percig sem, és más sem. Kedves 25-ös, kapaszkodj meg, mert bármilyen nehéz ezt feldolgozni, az igazság az, hogy nemcsak a te gyereked okos. :)

Puszi!

2015. febr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
9%

Én sem tanítottam egyik gyerekemet sem dikret az olvasásra, de sokszor kérdezgették, hogy melyik betű melyik. Sok betűt ismert a nagyfiam is,mikor ment a suliba, saját nevét, tesói nevét és jópár szót le tudott írni és azokat összeolvasni, de mást olvasni konkrétan nem tudott. Az iskolában viszont megtanulta. NEm volt előnye, hogy ismerte a betűket és nem volt hártánya hogy nem tudott olvasni.


Tegnap volt szülői értekezlet az iskolában és mondta a tanítónéni, hogy az osztályba nagyon sok szülővel mikor beszéltek iskolakezdésnél - családlátogatáson a gyerekekről, akkor többen is nagy mellénnyel mondták, hogy ír olvas a gyerek, meg számol. Ehhez képest sokan ismertek betűket és pár szót el tudtak olvasni- de ettől még nem tudtak írni-olvasni. Sajnos a szülők szokszor eltúlozzák és nem látják reálisan a gyerekeik képességiet.


Kérdező, ha szeretnéd tanítani a gyereket olvsni, akkor keress valami elsős olvasókönyvet, és próbáld meg. Vagy kezdjetek pár betűvel, tanítsd meg leírni a nevét, stb.

2015. febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

Ki mondta, hogy az én gyerekem okos, meg csak ő az okos. Én ezt mondom, hogy azért ne kelljen már titkolni, ha a gyerek tud valamit, meg azt képzelni, hogy ha valakinek a gyereke nem érdeklődik, akkor biztos a többi se.


Szerintem neked nincs túl sok eszed, mert ha tudtad volna a értelmezni a válaszaimat, akkor pont az a lényege, hogy egy rakás gyerek csinál ilyet és nem kéne rájuk fogni, hogy erőltetve vannak, meg nem tesz jót meg stb. mert ez is teljesen normális, csak itt folyton az megy, hogy ha valamelyik többet tud, akkor már le van írva a szüleivel együtt.

2015. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nyugodjon le mindenki, a gyerek nem lesz leültetve hogy most aztán olvasásórát tartunk. :)

Amúgy 6 éves, és csak jövő szeptemberben megy oviba. Asszem a gyerekkora miatt se kell aggódni.

Szép napot Nektek!

2015. febr. 5. 06:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!