Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvarhato-e, hogy a heti 40...

Elvarhato-e, hogy a heti 40 orat dolgozo ferj az otthon levö felesegnek egy idöre kisgyerekek nelküli programot tegyen lehetöve, pl bevasarlas vagy setalni, barmi? Ha igen, mennyi idöre es milyen gyakran?

Figyelt kérdés

Es hogy oldjatok meg a szabadidöt, kikapcsolodast, ahol a ferjnek, felesegnek is van?


Hetfötöl pentekig 6-tol 14.30-ig dolgozik, fizikai munka. Nagyszülökre ilyen szempontbol nem szamithatunk. (Tartjuk velük a kapcsolatot, megyünk hozzajuk sztem tul gyakran is, de ök nem figyelnek ugy rajuk, h nelkülünk ott lehetnenek.) Eddig a következö volt: munka utan a ferjem mindig zuhanyozik, együtt ebedezünk (kb 3-ig), majd alt. lepihen (fel6 - 6-ig, de nem mindig, neha pl. mas program van), majd utana mindent közösen oldunk meg a gyerekekkel. (Bevasarlast, jatszoter, gyerekekkel program, orvos...stb.) Este vacsora utan együtt keszitjük a gyerekeket lefeküdni, alt. mind2-en meselünk (en mindig, ö is neha), es persze en pakolok el mindent a konyhan es neha elöre fözök...stb, majd tisztalkodas, neha tornaszom, este 10 utan neten vagyok, ha meg ebren vagyok. Ö meseles utan a teve elött ül, ejfel körül belealszik.


En imadom a gyerekeimet, de eleg kimeritö, h nincs semmi szabadidöm igy 7 eve... Meg fodraszhoz is együtt megyünk, gyerekestöl, kozmetikushoz csak szörteleniteni jarok, oda is. Tornaszni otthon szoktam, mashova pedig nem jarok. Mivel a garazsunkban egymas utan allnak az autoink, ertelemszerüen az öve van elöl, mivel azzal jar dolgozni, elvileg emiatt megyünk együtt bevasarolni. Ha csak par alapelemiszer kell, hazafele ö veszi meg az elelm



2015. júl. 13. 22:03
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk a nagyobbik 5 éves, ovis. A kicsi 1 éves, otthon van velem. A párom asztalos, 6-15ig dolgozik. Beugrik a nagyért az oviba, és jönnek haza. Eszik, majd ő vigyáz a kicsikre, míg én edzeni megyek. Majd mikor hazaértem, akkor cserélünk, ő megy edzeni, addig mi vagy együtt a manókkal megyünk boltba vagy anyós vigyáz addig rájuk és én (persze nem minden nap, heti 2-3 bevásárlás van)

Aztán vacsi, fürdetés, altatás, és "közös program"

Ez elég változó, van hogy egyből szex lesz a vége, de van, hogy XBoxozunk vagy együtt csomagolunk másnapra szendvicseket. Én úgy érzem, hogy maximálisan kiveszi a részét ő is, és simán megoldható 2 gyerek mellett is a külön program is és a közös program is :)

2015. júl. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is! Utobbit javasolni fogom a paromnak. :) Bar ehhez le kell mondani a munka utani pihenesröl, es erre azt mondja, h "oke, de ö faradt", ennyi... Tovabbi modositas: ovibol 12-ig el kell hozni itt, ezert az oviba vinni-hozni az en dolgom, pici jön velem, ami dackorszakban kicsit megeröltetöbb, de ez ugye csak atmeneti, nem tart örökke. Es a nagymamak ilyesmit soha nem vallaltak, meg karacsonyfa elintezesekor sem, nemhogy "csak ugy" hetközben... Az esti közös: ehelyett ö alig varja, h lehuppanhasson a teve ele... De ezen kivül sok a hasonlosag, javasolni fogom. A cel, hogy jobb legyen..
2015. júl. 14. 00:27
 23/50 anonim ***** válasza:
66%

Kaptál egy csomó jó tippet, de csak a kifogásokat hajtod, hogy ezt ezért nem, azt azért nem.

Vegyél már a kezedbe egy kis irányítást. Így a gyerekeidnek is rossz példát mutatsz. Felnőtt nő vagy, tessék úgy is viselkedni!

2015. júl. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
84%
A legnagyobb probléma tényleg az, hogy ő munka után egyből lefekszik aludni. Ne haragudj de nagyon kényelmes ember, a gyerekek alszanak délután, vagy akik éjszaka dolgoznak vagy akik buliztak éjjel. 6 órai munkakezdés nem a világ vége. Próbálja ki hogy nem alszik délután és este korábban lefekszik, így többet alszik éjjel, nem lesz annyira fáradt másnap délután. Es így legalabb nemcsak döglik a tv elott este, hanem egyből el is alszik, mert ha délután alszik még jó hogy éjfélig fenn tud lenni.
2015. júl. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
66%
Meg ilyen tutyimutyi ferjet, mint a tied! Az en ferjem hajnal 4.50kor kel, nem ulo munkat vegez. Du 15re er haza, megebedel es kimegy dolgozni a kertbe, kemeny munka, mert most vettuk a hazat es dzsungel volt az udvar. Rengeteg fat es gyokeret szedett ki. Mind e kozben, ha dolgom van,gyerekek kinn ugralnak korulotte harom eves es masfel es en elmehetek bevasarolni meg a dolgomra. Esti furdes egyutt, altatas is. Egy ferfi ne alucskazzon mar du! Szedje ossze magat, mert nem kisgyerek mar. Nekem ez nagyon ferfiatlan lenne!
2015. júl. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám egyenesen, hogy holnap, ha hazaértél a munkából, el fogok menni. "De fáradt leszek", válasz: "nem érdekel, én is az vagyok. Most én jövök." Puffog, haragszik, veszekszik? Nem baj. Fogod magad és elmész. Kiállsz a kocsijával, aztán a tiéddel és elmész. A gyerekeknek megmondod, hogy ma apához kell fordulni mindenért. És pár óra múlva, ha pihentél, hazajössz. Ha a férjedben nincs annyi jó érzés, hogy önként átvállaljon kicsit, akkor erőltesd! Nem kell betojni, hogy szegénykém elfáradt. Ennyi idő alatt akkor sem fáradhat el, ha téglát pakol, már bocsánat. 16 órákat dolgoztam én is fizikai munkát nőként, és nem voltam ekkora nyámnyila. Ideje összeszednie magát, ha tetszik neki, ha nem.
2015. júl. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
39%

szerintem itt nem a férj a hibás, hanem te.

te nem tudsz semmit sem megoldani egyedül.

bébiszitter? szomszéd? akárki?

ha akarod, megoldod.

férjed hazajön, odaadod a gyerekeket és elmész, ennyi!

2015. júl. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%
24-es vagyok. Még annyi, hogy a férjed kialakított magának egy napirendet és ahhoz alkalmazkodjon az egész család. Eleve sz@r az egész így. És amikor alszik, addig mit csinál a család többi tagja? Suttogtok, hogy apuci nyugodtan ki tudja pihenni magát 3-6-ig? Komolyan olyan a férjed mint egy csecsemő.
2015. júl. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
73%

Hú, azért ez így elég durva... Szerintem a többieknek igaza van, ideje lenne végre a sarkadra állni. Mi az, hogy nem mehetsz el egyedül vásárolni? Házicseléd vagy, akinek az ura parancsolgat, vagy mi? A 3 óra délutáni alvást is soknak tartom, gyakorlatilag elviszi a délután nagyobbik részét. Játszótérre, bevásárolni miért kell mindig együtt menni? Itt pl. szintén tudnátok felszabadítani időt neked.


Egyébként az én férjem is korán végez, ő 4-12.30-ig dolgozik, hazaér, eszik, alszik egy órát, aztán jön két óra közös játék. Én délelőtt amit tudok, elvégzek, bevásárlás, takarítás, főzés, stb. Fél 6-6 körül a férjem elviszi a lányunkat a játszótérre, néha én is megyek, de általában ilyenkor szoktam edzeni, fodrászhoz, körmöshöz menni, hajat mosni, lazítani. Fürdetés közös, meseolvasás felváltva, aztán mindenkinek van még 2-2,5 órája pihenni.

2015. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
40%

Ezen a héten a férjem 72 órát dolgozik és mégis segít itthon. Éjszaka után leszokott dőlni és keltem a gyerekkel délután. Ha itthon van megy vele játszótérre, a napi bevásárlást én intézem a kislányommal. Kisebb szervezéssel bárhova el tudok menni (fodrász, pedikűrös, barátnőzés). Pedig nekünk egy autónk van én nekem még jogsim sincs. A férjed egy kicsit önző, és úgy érzem uralkodik feletted. Minek megy veled kozmetikushoz, meg fodrászhoz, minek elrángatni a gyerekeket ilyen helyre?

Miért nem beszélitek meg hogy neked is kell a kikapcsolódás? Én biztos nem engedném mindennap 3 órát dögleni.

2015. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!