Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvarhato-e, hogy a heti 40...

Elvarhato-e, hogy a heti 40 orat dolgozo ferj az otthon levö felesegnek egy idöre kisgyerekek nelküli programot tegyen lehetöve, pl bevasarlas vagy setalni, barmi? Ha igen, mennyi idöre es milyen gyakran?

Figyelt kérdés

Es hogy oldjatok meg a szabadidöt, kikapcsolodast, ahol a ferjnek, felesegnek is van?


Hetfötöl pentekig 6-tol 14.30-ig dolgozik, fizikai munka. Nagyszülökre ilyen szempontbol nem szamithatunk. (Tartjuk velük a kapcsolatot, megyünk hozzajuk sztem tul gyakran is, de ök nem figyelnek ugy rajuk, h nelkülünk ott lehetnenek.) Eddig a következö volt: munka utan a ferjem mindig zuhanyozik, együtt ebedezünk (kb 3-ig), majd alt. lepihen (fel6 - 6-ig, de nem mindig, neha pl. mas program van), majd utana mindent közösen oldunk meg a gyerekekkel. (Bevasarlast, jatszoter, gyerekekkel program, orvos...stb.) Este vacsora utan együtt keszitjük a gyerekeket lefeküdni, alt. mind2-en meselünk (en mindig, ö is neha), es persze en pakolok el mindent a konyhan es neha elöre fözök...stb, majd tisztalkodas, neha tornaszom, este 10 utan neten vagyok, ha meg ebren vagyok. Ö meseles utan a teve elött ül, ejfel körül belealszik.


En imadom a gyerekeimet, de eleg kimeritö, h nincs semmi szabadidöm igy 7 eve... Meg fodraszhoz is együtt megyünk, gyerekestöl, kozmetikushoz csak szörteleniteni jarok, oda is. Tornaszni otthon szoktam, mashova pedig nem jarok. Mivel a garazsunkban egymas utan allnak az autoink, ertelemszerüen az öve van elöl, mivel azzal jar dolgozni, elvileg emiatt megyünk együtt bevasarolni. Ha csak par alapelemiszer kell, hazafele ö veszi meg az elelm



2015. júl. 13. 22:03
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
az ülés átpakolást én is utálom, de akkor miért nem mész az ő kocsijával?
2015. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
91%

ne haragudj kérdezo, de te ugy csinálsz, mintha se kezed, se lábad nem lenne....


csuszdázáshoz két ember...biciklizéshez két ember? ...

miért nem vesztek a te autodba is gyerekulést...?


te ugy csinálsz, mint aki gyogyos..."fogyi" vagy még a bevásárláshoz is.. tetszik neked ez a szerep vagy mi?

2015. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj, de nem vagy valami "tökös" csaj. Neked is el kellene gondolkodni egy picit, és igen is erőltetni dolgokat, hogy neked is jó legyen.

A 2 évesnek semmi baja nem lesz, ha lecsúszik a csúszdán, ezt nem is értem????

Meg ilyen sokszor jártok orvoshoz? Talán valami komoly baj van? Ilyen nyári időszakban jó ha havonta egyszer kell menni...vagy még ritkábban.

Kicsit a sarkadra kellene állnod, szedd össze magadat, mind a gyerekekkel, mind a napirenddel, mint a férjeddel kapcsolatban.

2015. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha a csúszdázáshoz 2 ember kell, meg a 2 éves bicikliztetéséhez akkor megértem, hogy nem bízza rád a kolbász vásárlást :D bocsi de 3 gyerekkel járok játszóra, a kicsik közt csak 1 év korkülönbség van, mégis túléltük. Boltba is egyedül járok velük, meg gyakorlatilag mindenhova.
2015. júl. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
83%

Jesszus, ilyen indok, hogy mert elöl van az autója, tudod ki is lehet cserélni a helyeket.

Én 50-60 órákat dolgoztam, ha rövid műszakos voltam, aludtam 1 órát, és mentem segíteni, sokszor hazafele mindent bevásároltam.

Ez szerintem szörnyen beteges, 7 éve ki se mozdultál.

2015. júl. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gondolatokat, latom azert nem vagyok teljesen örült, h ilyen igenyeim vannak. :)


Pici meg nem ovis. Most nyari szünet van, de ovoda is csak delelött volt itt, ez a kis idö ugyszolvan levegöt venni sem volt eleg...


Biztos igazatok van, h nem vagyok eleg hatarozott.

Termeszetesen en többször probalkozok ezt-azt atruhazni. A tovabbi mar nem megbeszeles szintjen zajlik, hanem ö pityeg a telefonjan (jatszik) ill. lepihen, mert faradt. A probalkozasaimra vagy nem is reagal, vagy nyugodtan valaszol, h faradt, vagy vitatkozunk es az eredmeny ugyanaz. A gyerekek amugy nagyon anyasak vagy hogy is mondjak, ilyen szempontbol. Volt mar, h en is hozza hasonloan tettem, amit gondolok, amikor lepihent, tehat ki az ajton, hogy setalni megyek, de ök jönnenek utanam.

2015. júl. 13. 22:26
 17/50 anonim ***** válasza:
82%
Mindenre szükség van: kettesben töltött időre, családi programokra, külön-külön megélt programra!
2015. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
0%
akkor cseréljetek, ő megy gyesre te meg vissza dolgozni. Én örülnék ha ennyit segítene a férjem.
2015. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%

Jönnének utánam.... Meg kell mondani a gyerekeknek is, hogy most anya elmegy és kész.

Legyél határozottabb!

Nekem 2.4.6 évesek, mindenhova megyek velük pl. Kirándulni v jatszoterrejátszótérre , vagy épp nélkülük (fodrasz) .


A 2 evesem a boldogságtól visitva csúszik le pl. az Óbudai szigeten az ÓRIÁS csuszdarol

2015. júl. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

"akkor miért nem mész az ő kocsijával?"


Mindent at kell allitani (ülest, hattamlat), azt is utalom, meg amugy meg sosem vezettem az övet, nagyobb auto, mas a parkolas vele...stb. Eleve az ö autoja, akkor ha faradt es nem jar ki, vegyem el a kulcsat es jarjak ki vele, mert kell az enyem?

"miért nem vesztek a te autodba is gyerekulést...?"

Nem gondolod komyolan, h ezt meg nem vetettem fel? Ilyenkor azt mondja, felesleges, majd ö atrakja, meg draga, mert gagyit nem akar...stb



Ritkan jarunk orvoshoz, ez csak egy pelda volt.


Csuszdazas: fel kell mennem vele, mert oldalt nincs vedöracs, ugyanakkor lecsuszaskor el kell hogy kapja valaki, mert tul meredek meg neki. Volt mar, h a nagylany elkapta, de volt, h ra is esett a nagylanyra. Es sztem neki is jogos igenye, h jatsszon, nem varhatom el, h ott alljon es kapja el a picit. Minden gyerek mas, a nagylanyom 2 evesen szinten orias csuszdakrol is lecsuszott egyebkent! 2 evesen siman hagytam a 6 eves kortol javasolt szereken is jatszani. A pici meg nem ilyen. De nyilvan ez csak idö kerdese, es megoldodik, am pillanatnyilag ez van.


Igen, nem vagyok tökös csaj :D, de tudod, ennyi idö utan mar elegge belefaradtam. Föleg abba, h eredmenytelenül eröltetem, es csak eredmenytelen vitakhoz vezet.

A kerdesem nem arra vonatkozott, h egyedül nem tudok barmit megoldani velük. Pl. ovibol hazafele szoktunk vasarolni...stb, de ettöl függetlenül meg a ferjem fontosnak tartja maganak vasarolni, mert most ez fogyott el, most az. Voltunk orvosnal delelött vagy barmi, ami delelött van. Es en is dolgoztam 60 orat hetente, amikor meg nem voltak gyerekeim, az teljesen mas. Gyerekeim mellett nem tudok, ezert is nem kertem ilyenek valaszat, mert ez mas szituacio.


17., en is ezt szeretnem elerni. :)

2015. júl. 13. 22:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!