Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvarhato-e, hogy a heti 40...

Elvarhato-e, hogy a heti 40 orat dolgozo ferj az otthon levö felesegnek egy idöre kisgyerekek nelküli programot tegyen lehetöve, pl bevasarlas vagy setalni, barmi? Ha igen, mennyi idöre es milyen gyakran?

Figyelt kérdés

Es hogy oldjatok meg a szabadidöt, kikapcsolodast, ahol a ferjnek, felesegnek is van?


Hetfötöl pentekig 6-tol 14.30-ig dolgozik, fizikai munka. Nagyszülökre ilyen szempontbol nem szamithatunk. (Tartjuk velük a kapcsolatot, megyünk hozzajuk sztem tul gyakran is, de ök nem figyelnek ugy rajuk, h nelkülünk ott lehetnenek.) Eddig a következö volt: munka utan a ferjem mindig zuhanyozik, együtt ebedezünk (kb 3-ig), majd alt. lepihen (fel6 - 6-ig, de nem mindig, neha pl. mas program van), majd utana mindent közösen oldunk meg a gyerekekkel. (Bevasarlast, jatszoter, gyerekekkel program, orvos...stb.) Este vacsora utan együtt keszitjük a gyerekeket lefeküdni, alt. mind2-en meselünk (en mindig, ö is neha), es persze en pakolok el mindent a konyhan es neha elöre fözök...stb, majd tisztalkodas, neha tornaszom, este 10 utan neten vagyok, ha meg ebren vagyok. Ö meseles utan a teve elött ül, ejfel körül belealszik.


En imadom a gyerekeimet, de eleg kimeritö, h nincs semmi szabadidöm igy 7 eve... Meg fodraszhoz is együtt megyünk, gyerekestöl, kozmetikushoz csak szörteleniteni jarok, oda is. Tornaszni otthon szoktam, mashova pedig nem jarok. Mivel a garazsunkban egymas utan allnak az autoink, ertelemszerüen az öve van elöl, mivel azzal jar dolgozni, elvileg emiatt megyünk együtt bevasarolni. Ha csak par alapelemiszer kell, hazafele ö veszi meg az elelm



2015. júl. 13. 22:03
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
55%

minek írtad ki a kérdést tul.képpen?

mert csak panaszkodsz, hogy sehogy nem jó, kaptál millió ötletet, de ugye azok se jók, mert be van csicskulva a férjed által.

panaszkodni jöttél csak?

mert látszik, hogy tenni semmit nem vagy hajlandó.

lelki terrorban tart talán?

2015. júl. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
66%

Mostmar latom tipikus áldozat tipus vagy, mint anyám. Idejössz panaszkodsz. És amikor mindenki azt mondja hogy ez nem normalis, adunk tippeket hogy mit csinálj akkor meg véded a férjed. Ismerem ezt a fajta embert tok felesleges barmit mondani neki. Csak soha sem ertettem akkor minek panaszkodni.

Normalis kapcsolatban ez ugy mukodik ha kérünk a masiktol valamit(ésszerű kereteken belül) akkor megteszi. Oda vissza.

2015. júl. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
50%
34-es, ha apukától elvárjátok hogy ne pihenjen, legyen toppon mindig, munkából hazaesve vegye fel rögtön az otthoni robotot, akkor az anyuka is legyen ugyan így.. ne pihikézzen délután, hanem álljon be a munkából hazajövő férje mellé dolgozni. Emancipáció, tudod, ha az egyiknek kötelező akkor legyen az a másiknak is. Én is nő vagyok, de ezt sose értettem. Ha ez nem tetszik a kérdezőnek cseréljenek és menjen vissza dolgozni.
2015. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 A kérdező kommentje:

Hogy a­ kerdest miert irtam ki, barmilyen furcsa is, benne van a kerdesben. :)

Sokan vannak, akik tudnak olvasni, de a fejükben harsogo hangoktol nem halljak meg, amit olvasnak. Tudni akartam, "Elvarhato-e, hogy ", "Ha igen, mennyi idöre es milyen gyakran?", "Es hogy oldjatok meg ". Es semmi, de semmi mast nem kerdeztem!!! Es nem velemenyeket kertem, plane nem ötleteket!!!

Külön felhivtam a figyelmet, h "Kifejezetten ilyen helyzetben elöknek szol a kerdesem, ezert kerem, h ahol...".

A többit csak a nagy ertetlenkedes miatt, ill. kerdesekre valaszkent reszleteztem ennyire, nem pedig panaszkodas gyanant. Eleg idiotan hangzik, h barki panaszkodasbol tenne fel kerdest, hiszen a valaszok nem eppen a vigasztalasrol szolnak a gyakori kerdeseken!

Ehhez kepest a kerdesemre 10 valaszbol 9 velemenyek meg okoskodasok, es mint akik azt hiszik, feltalaltak a spanyolviaszt, "jo ötlet"-nek tünnek azok szemszögeböl, akik nem ilyen helyzetben elnek, ezert nem is kerdeztem a velemenyüket, amit kifejezetten kihangsulyoztam a vegen!!!

Pl. Azert, mert eleged van anyadbol, amihez semmi közöm, minek is irod (?!), itt adod ki a magadban felgyülemlett merget, es meg okoskodoan hozzateszed, h normalis kapcsolatban ez oda-vissza müködik, feltetezve, h kivüled mindenki hülye es ezt csak te tudod, mert elkerülte a figyelmedet, h a kerdesem alatt, söt kommenjeimben is irtam tök ugyanezt, mellekesen. ("Sztem ugyanannyi szabadidö jarna meg mind2nknek".)


Az utolso kommentem ota feltett 8 db kerdesre pl. miert is valaszoljak, azert, hogy utana panaszkodassal vadoljanak???

Innentöl remelem, h csak a kerdesben meghatarozott kriteriumu valaszadok irnak es csak a kerdeseimre, minden mas valasz jobb esetben is csak ertelmetlen.

2015. júl. 15. 13:19
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Szuper, végre! Na, most, hogy nekünk be tudtál szólni, jöhet a "férfias" férjed is! Hajrá!
2015. júl. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

"Ha ez nem tetszik a kérdezőnek cseréljenek és menjen vissza dolgozni"

Ismet egy "okos" megoldas, "jo ötlet", es most az "en kifogasom" egyes hozzaszolok szerint: Ez ilyen egyszerü lenne? Ehhez parter kell, aki bele is megy, ugye? Meg ugyanilyen (vagy jobb) eletszinvonalat biztosito fizetes ...stb.

2015. júl. 15. 13:23
 47/50 A kérdező kommentje:

"Szuper, végre! Na, most, hogy nekünk be tudtál szólni, jöhet a "férfias" férjed is! Hajrá!"


Latod, ebböl is kiderül, h messze nem hasonlo helyzetböl irod. Szted eddig csendben türtem es most megtanitottatok beszolni, vagy mi? :D

2015. júl. 15. 13:25
 48/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elvárható. SZERINTED?
2015. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
50%
kérdező eléggé tenyérbe mászó lett a stílusod. Ha a férjeddel is így viselkedsz nem is csoda hogy a tv elé menekül előled.
2015. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Na mi újság azóta, kedves kérdező?:) Már nagyon a gyerekek, konnyebb lett az élet?:)
2022. nov. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!