Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvarhato-e, hogy a heti 40...

Elvarhato-e, hogy a heti 40 orat dolgozo ferj az otthon levö felesegnek egy idöre kisgyerekek nelküli programot tegyen lehetöve, pl bevasarlas vagy setalni, barmi? Ha igen, mennyi idöre es milyen gyakran?

Figyelt kérdés

Es hogy oldjatok meg a szabadidöt, kikapcsolodast, ahol a ferjnek, felesegnek is van?


Hetfötöl pentekig 6-tol 14.30-ig dolgozik, fizikai munka. Nagyszülökre ilyen szempontbol nem szamithatunk. (Tartjuk velük a kapcsolatot, megyünk hozzajuk sztem tul gyakran is, de ök nem figyelnek ugy rajuk, h nelkülünk ott lehetnenek.) Eddig a következö volt: munka utan a ferjem mindig zuhanyozik, együtt ebedezünk (kb 3-ig), majd alt. lepihen (fel6 - 6-ig, de nem mindig, neha pl. mas program van), majd utana mindent közösen oldunk meg a gyerekekkel. (Bevasarlast, jatszoter, gyerekekkel program, orvos...stb.) Este vacsora utan együtt keszitjük a gyerekeket lefeküdni, alt. mind2-en meselünk (en mindig, ö is neha), es persze en pakolok el mindent a konyhan es neha elöre fözök...stb, majd tisztalkodas, neha tornaszom, este 10 utan neten vagyok, ha meg ebren vagyok. Ö meseles utan a teve elött ül, ejfel körül belealszik.


En imadom a gyerekeimet, de eleg kimeritö, h nincs semmi szabadidöm igy 7 eve... Meg fodraszhoz is együtt megyünk, gyerekestöl, kozmetikushoz csak szörteleniteni jarok, oda is. Tornaszni otthon szoktam, mashova pedig nem jarok. Mivel a garazsunkban egymas utan allnak az autoink, ertelemszerüen az öve van elöl, mivel azzal jar dolgozni, elvileg emiatt megyünk együtt bevasarolni. Ha csak par alapelemiszer kell, hazafele ö veszi meg az elelm



2015. júl. 13. 22:03
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
44%
Kedves kérdezö légy önállo ,ha ell akarsz menni mennyél kiálsz a férjed kocsijával ,aztán kiálsz tiédel aztán elmész ,ne legyél már gyerek ,semedig nem tart átrakni egy gyereküllést ,vagy beálitani neked tetszönek az ülést a férjed kocsijába ,nem tovább mint panaszkodni.
2015. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
76%
Én azt sem értem miért megy a komplett család veled fodrászhoz és kozmetikushoz? Ez nekem magas, főleg, hogy van autód és jogsid is. Otthagynám neki a két gyereket, mint a pinty. És tutira nem hagynám, hogy dögöljön délután három órát. Nem semmi pasi lehet!
2015. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
0%
Ohh értem, a válaszolók szerint ha az apuka fekszik le munka után akkor lusta disznó, de más kérdésnél az anyukának mindig azt javasoljátok, hogy dőljön le mikor alszik a gyerek. Ja, hogy neki lehet a férjnek mert nem mert hogy hozza csak haza a pénzt, utána meg ugráljon gyerekek körül is? Ráadásul mondod hogy a nagyobbik délig oviban van. Könyörgöm, mi lehet fárasztó egy darab gyerekben?
2015. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
50%
Azért talán anyuka is lehet fáradt, ha éjjel kel etetni a babát, esetleg fogzik vagy beteg és fél éjszaka ébren van. Anyuka éjjel nappal legyen a toppon persze..
2015. júl. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

Fodrasz, kozmetikus - ebbe nem akarok belemenni, tavolabb jarunk, ezert is, es ugyanahhoz a fodraszhoz is jarunk. Ez egy "szükseg", ami igy jobban megoldhato, mig picik a gyerekek. Nehogy most meg azzal jöjjön vki, h keressek közelebbit! Fogadjatok el, h megvan az oka, de nem reszletezem. Ez csak annyiban lenyeges, h mig szinte mindenkinel ez is egy kilepes a hetköznapokbol, nekem mas alkalmat kell keresnem a kikapcsolodasra, mert ez nalunk spec. es emiatt kell a gyerekeket is vinni (bebiszitter hijan).


Szomszedunk amugy a sajat unokaival van elfogallva meg mindenki a sajat eletevel, alkalmazottakat meg, mint pl. bebiszittert jelenleg a gyesemböl nem fizetek, "akarki"-nek meg nem adom oda a gyerekeimet. :)


Bevasarlas: nem "nem mehetek", hanem ugy intezi, h nincs ertelme. Delutan, ha mar ki kell jarni az autojaval, akkor mar mindegy, ahhoz fel kell öltözni es akkor mar menjünk együtt. Ha delelött en intezem, igy nem tudja megmondani, melyik kolbasz jo neki, ahhoz latni kell a valasztekot....stb. Tehat mehetek, csak eppen neki is meg kell allni bevasarolni maganak, akkor meg gyakran azt mondom, minek forditsak ra külön idöt?

2015. júl. 15. 00:59
 36/50 A kérdező kommentje:

"A legnagyobb probléma tényleg az, hogy ő munka után egyből lefekszik aludni."


Ezt en is igy latom, csakhogy ez nem olyasmi, mint sokan irtak, "ök nem engednek meg", hiszen szabad ember, hanem az ö döntese! Sztem is probalja ki, h nem fekszik le delutan - rengetegszer mondtam mar. A gyerekek amugy nem alszanak mar delutan. Senki sem suttog, öt nem zavarja a hangzavar, ill. ha nagyon hangos vagy ugralnak rajta, kiküldi vagy morgolodik. Akik a jol hangzo szlogent irjak: sarkadra allni meg ilyenek, gondoltak mar arra, h en barmit is csinalok, ez az ö döntese, h lefekszik pihenni vagy nem?

Es nem minden nap, mert evközben pl. heti 2-szer ö vitte a nagylanyt foglalkozasra, aznap kimaradt az alvas. (Bar akkor meg addig ott pihenhetett: a telefonjan jatszik.)

Talan a mas szemszögböl ugy tünik, itt sorra jo ötletek jönnek es az en kifogasaim. Pedig (a külön edzest kiveve) nem olvastam uj ötleteket, amiket nem probaltam volna, es nyilvan nem ölbe tett kezzel ültem-türtem evekig!

Nem nagyon ertem, miert magyarazkodjak itt: latom, amikor pl. lemegyek a pincebe es figyelni kene a gyerekekre, nem ugy zajlik. Ha mondom, h addig ö rakodjon el a konyhan, nem törtent semmi...stb. De miert magyarazkodjak, valtozik ettöl vmi? Es amugy irtam mar, nem mindig megyünk együtt jatszoterre meg bevasarolni, ezeket ovival összekötve egyedül a gyerekekkel is töbször megoldottam. Pontosan tudom, meddig tart atrakni a gyerekülest meg atallitani az üleseket a 2 eves gyerekem mellett (mivel ö jar neha az autommal, es nem mindig van visszaallitva), pont ezert ezt ki is hagyom.

Nem az ötleteket köszöntem meg, hanem annak leirasat, hogy hogyan zajlik masoknal a közös feladatmegosztas idöben. Nem hiszem, h ennek hatasara lemond barmiröl, de legalabb tudom, h normalisak az igenyeim es hatha nalunk is megvalosithato ötleteket latok.

Az eddig egyetlen itt talalt ötlet az ezdesmegosztas, amit javasoltam is, heti 2-3-szor szeretnem. Valasza: menjek (neki nincs ilyen igenye). Hat meglatjuk, mi zajlik addig otthon...

Ma delelött postan, bevasarolni voltunk. Felhivtam, de a posta közeli intersparban szerinte nincs olyan kolbasz, ami jo neki, a pulykaszalamira immel-ammal oke, ezert a következtetese, h "ezert kell neki mindenhogy megallni hazafele is bevasarolni", tölem függetlenül. (Na ez a problema a bevasarlassal, remelem, erthetö azoknak, akik szerint meg ezt sem tudom elintezni.) Hazaerve föztem, ebedeztünk es latogatoba voltak anyosomek, par perccel ferjem elött erkeztek, kb fel 3-tol fel 6-ig voltak. (Ök is utoljara a gyerek szülinapjan voltak marc-ban, es kerdesemre legközelebb a masik szülinapjara jönnek, ami 3 honap mulva lesz. Ebböl is latszik, oda is nekünk kell többször menni, mert a gyerekek meg igenyelnek... ). Nagylanyom anyosommal a gyerekszobaba ment, ovizaro cuccokat mutatott neki meg jatszottak, aposom es ferjem a picivel a nappaliban jatszottak. Kb 4-kor mondtam a ferjemnek, fel ora mulva jövök. Futottam, de anyosomeknak nem akartam kihangsulyozni, mert meg a lanya is vendegekhez illö modon kering körülötte, ha hozzajuk megyünk. Meg ugye senkit nem megserteni akartam, magam miatt mentem. Amikor visszaertem, semmi nem volt elrakodva abbol, amire megkertem a ferjemet (amiket anyosomek hoztak a hütöbe, gyümi atpakolasa a mi talainkba), anyosomek meg mindig a gyerekszobaban voltak, ferjem behunyt szemmel felig aludt a kanapen, aposom ujsagot olvasott es hangosan ecsetelte, a 2 evesem futott elem es hivott jatszani. Aposomat is bevontam a puzzleba, igy leleptem es elpakoltam. Hamarosan hazamentek, ferjem lefeküdt (mert a mai pihenese aposomek miatt kimaradt), en elpakoltam az asztalrol, apritottam a zöldseget, snidlinget...stb a melyhütöbe, miközben szoltam, h keszitsen vacsorat a gyerekeknek. Valasza: "ehhez miert kellek en?". Ilyenkor azok, akik a sarkukon allnak, allitolag velem ellentetben, vajon mit valaszolnak? En meg sosem csendben elvonultam ilyenekre, megis ez van! Van, h kiborulok ezen, most pl. elmagyaraztam, h mert ö is teljes ertekü felnött csaladtag, a gyerekek apja, es a feladatok megoszlanak, ezert. Mi törtent? Semmi, tovabb pihent, en meg kesöbb megcsinaltam a vacsit. Amugy gyakran hallom azt is, h ne en akarjam meghatarozni, h ö mit csinal. Szazszor atbeszelt tema, h nekem mindegy, mit csinal, csak amig közös feladataink vannak, addig ne pihenjen, hanem utana pihenünk együtt, miutan befejeztük - mivel ezt nem tartja be, adom az ötleteket, ha esetleg nem latja, mi a teendö. Megis mindig ujra hallom, h ne iranyitgassam. Kesöbb fogmosasra kerve megmosta mind2 fogat. Es mondta, h szolhattam volna, h futni megyek, mert azt hitte, elöbb visszaerek (sztem nem figyelt elötte, h fel ora mulva jövök).

2015. júl. 15. 01:09
 37/50 anonim ***** válasza:
55%

Pont azért ilyen, mert tudja, hogy egy kicsit mérgelődsz, de úgyis megcsinálod. Minek törje magát, ha ott a házicseléd.

A többi még mindig csak kifogás.

2015. júl. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
55%

nem tudom miért vagy ezzel az emberrel..és mi az, h a te gyesedbl nem telne erre-arra? kulon kasszán vagytok??!


én még mindig nem értem miért hagyod, h tonkre tegyen a "joságos férjed"..

2015. júl. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
57%

A férjem is fizikai munkát végez, s ő 7-16 óráig, s sose tart csendes pihenőt, télleg elég kényelmes a férjed nem?

Barátnőid? nincsenek?

2015. júl. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
55%
Nyilvan vannak szarabb kapcsolatok is ettol, de nekem ez a pasi egy tutyimutyi lekvar. Kb. Cselednek tart. Nekem nem ferfi az ilyen...mi az, hogy avgyesedbol nem telik??? Ezt nem ertem. 25bol plusz cspbol kell megelned?
2015. júl. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!