Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azok a házastársak, akiknek...

Azok a házastársak, akiknek ovis, vagy kisiskolás korú gyerkőce van, és egyikőjük szüleivel sem laknak egy városban, hogy oldják meg a gyerek oviba, suliba küldését, illetve a hazahozatalt? Milyen távol élnek a szüleitek?

Figyelt kérdés

2015. júl. 15. 12:43
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

A férjem szülei már nem élnek, az enyémek egy másik városban, de napi szintű segítségre nem számíthatok, sőt, kb. 2 havonta tud bevállalni egy hétvégét.

6 km-re lakunk az ovitól, tömegközlekedés nincs, én biciklivel szoktam járni, a férjem autóval.

7:30 munkatársakkal céges autóval megyünk dolgozni (ellenkező irányba az ovihoz képest)

7:45 A férjem viszi reggel a gyereket oviba

16:30-ig tart a munkaidőm, mire hazaérünk 16:45. Ha férjemnek nem kell túlóráznia, akkor ő hozza el a gyereket, ha igen, akkor pech, mert én megyek otthonról bicajjal a gyerekért, ha nagyon tekerek, 17:05-re beesek az oviba. És szegénykém mindig utolsó :( de ez van. :(

És jövő héttől 5 hét oviszünet.... brrrr

2015. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Én az iskolával leszek bajban, mert másfél órára van a munkahelyünk. Bölcsiben és oviban van ügyelet, reggel is és délután is. Tudom gáz, de lányunk az első reggel, és utolsó délután...de legalább van ügyelet.

Iskolába viszont majd csak 8-16 között lehet ott, így még nem tudom mi lesz, és hová íratjuk egyáltalán. Lehet a munkahelyünk közelébe. De így ő is sokat fog utazni...szóval áááá, nem tudom.

Anyukám amúgy közel lakik, de 4x műtötték a lábát, így nem tudja naponta hozni-vinni, nem is várnám el tőle. Másik nagyszülők 70 km-re laknak, ők látogatóba is csak nagyon ritkán jönnek, napi szintem nem tudnának segíteni.

2015. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Apjuk viszi őket, én megyek értük. Én hamarabb kezdek, hamarabb végzek. A legnagyobb 1 éve velem jön reggel, mert arrafelé megy suliba, amerre én járok dolgozni.

A szüleink egyébként közel laknak, de soha ebben nem segítettek nekünk, nem is igényeljük.

2015. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindkét nagyszülő pár kb. 150 km-re lakik, ellenkező irányban.

Vagy én megyek délelőtt dolgozni, kb. 7.30-8.00-tól 14.00-14.30-ig és a férjem viszi őket, én pedig megyek értük (férjem ilyenkor 14-22-ig dolgozik), vagy én viszem őket oviba, akkor meg a férjem megy értük, olyankor ő délelőttös (6-14-ig) én pedig ilyenkor vállalok délutánt, 18 vagy 20 óráig.

8 órás munkát egyszerűen nem találtam a városban, ahonnan meg tudtam volna oldani, hogy a gyerekeket egyik héten vinni, másik héten hozni tudjam :(

1,5 évig kerestem állást, most egy 6 órás melóm van, ami jó nagyon a 2 műszakos férj és a 2 gyerek mellett.

Nagyszülőkhöz kb. havi 1x megyünk hétvégén, nyáron tudnak nyaralásra gyereket vállalni. (4 és 6 éves a 2 gyerkőc)

2015. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
A szomszédban, lakik a legjobb barátnőm, neki ikrei vannak, egyidősek az enyémmel. Reggel általában A barátnőm, vagy a párja viszi a gyerekeket, délután én vagy a párom hozzuk haza a gyerekeket. Persze volt már arra is példa, hogy én vittem-hoztam a gyerekeket. De szerencsére megtudjuk oldani. Iskolába is ugyan oda fognak járni, ugyan így lesz megoldva az utaztatás. A szüleink 16.000km-re laknak, szóval rájuk nem nagyon számíthatunk.
2015. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
39%

Mi egy városban lakunk a szüleinkkel, de ettől még nem az ő dolguk naponta suliba vinni a mi gyerekünket. Munka előtt a férjem elviszi a fiunkat iskolába, munka után pedig én megyek el érte. A férjem 8-ra jár dolgozni, így fél 8-ra el tudja vinni suliba, utána felszáll a buszra, és simán beér 8-ra. Én korábban megyek egy kicsivel, ezért nem én viszem. Viszont egy kicsivel hamarabb is végzek, így négykor eljövök, felszállok a buszra, és negyed ötkor ott vagyok az iskolánál, így én meg haza tudom hozni.

Nem látok összefüggést a nagyszülők lakóhelye, és az iskolába hordás között. Amúgy se jutna eszünkbe ezt rájuk lőcsölni, ők ugyanúgy dolgozni járnak, mint mi, vittek minket éppen eleget óvodába, iskolába, nehogy már az unokát is nekik kelljen vinni.

2015. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

nekünk ugyan nem laknak messze a nagyszülők, de mindegyik sokáig dolgozik. azt meg nem kérném egyiktől sem, hogy hajnalban, munka előtt jöjjenek ide, az ovitól 5 házra lakunk...

férjem f8kor indul munkába, ő viszi. én f5-ig dolgozok, 10perce az ovitól, én hozom el.

anyukám havonta 1x pénteken elhozza ebéd után :) apósom még soha nem ment, azt se tudja hol az óvoda, pedig 15km-e lakik, megtehetné, de nem érdekeljük.

apukám már 3x vitte, mikor kórházban voltunk a férjemmel és talán 3x is ment érte. 3 éve ovis...

2015. júl. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Igaz nekem mar iskolas a kisfiam de bolcsi/ovis kora ota nallunk ez a felallas:

Ferjem reggel 9-tol delutan 17-ig dolgozik. O viszi/vitte el a kisfiamat 8:30-ra reggel es utanna kb. 20 perc kocsival a munkahelye. Igy 9-re pont munkaba er.

En reggel 6:50-tol dolgozom delutan 14:50-ig. 14:50-kor gyorsan kocsiba ulok es en megyek erte delutan 15:15-re.

Kulfoldon elunk. Szulok tobbezer kilometerre.

2015. júl. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
52%

Én nem tartom akkora hatalmas elvárásnak, hogy délután a nagymama hozza haza a gyerekeket az oviból. Nálunk a többség ezt csinálja, mert a szülők nem érnek haza.

Az ovi 5-ig van, egy irodában 8-tól fél 5-ig tart a munkaidő, ha még busszal kell menni, pláne nem érsz oda, kocsival is csak akkor, ha nem kapsz piros lámpát.

Szóval én értem, hogy ez nagy gond.

Nálunk az van, hogy én kértem, hogy hadd menjek 7-re, és így előbb el is mehetek 1 órával. Ezzel csak az a gond, hogy így viszont külön autóval kell járnunk, szóval 2 hónapja vettünk egy második autót. Igazán kihagytam volna, de nem volt más megoldás. Busszal pláne oda nem érsz.

Nekem anyukám nem itt lakik, de éppen meg tudná oldani néha-néha, de nem is hajlandó rá.

Neki is ez az alapmondata:

-Ne nekem szülj, magadnak.

Ettől én a falnak megyek, iszonyú önző a mostani nagymama nemzedék. A nyáron 1 hétnél többet nem is vállalja az unokákat, annyira elfoglalt nyugdíjas létére. Inkább fizetem a babysittert. Pedig amikor gyerekek voltunk, emlékszem mind a 10 unoka ott volt a nagyinál egész nyáron. Megtette, nem panaszkodott. Ő meg 2-öt nem bír.

2015. júl. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Az anyósomék a szomszédban laknak, mégsem ők hozzák-viszik a gyerekeinket, hanem mi.

Persze, 1x-1x van, hogy megkérjük őket vagy néha ők is felajánlják, hogy úgyis mennek arra, akkor beugranak a gyerekekért, de ez 1-2 havonta 1x van és a mindennapokban mi oldjuk meg.

A párom vállalkozó, neki csak akkor van gáz, amikor sok megrendelése van, de azért bele szokott férni neki is, hogy elvigye őket vagy elmenjen értük.

Nekem pedig rugalmas a munkaidőm, egy bizonyos kereten belül én osztom be magamnak, így nálam is csak akkor van gáz, ha sok meló összejön.

2015. júl. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!