Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azok a házastársak, akiknek...

Azok a házastársak, akiknek ovis, vagy kisiskolás korú gyerkőce van, és egyikőjük szüleivel sem laknak egy városban, hogy oldják meg a gyerek oviba, suliba küldését, illetve a hazahozatalt? Milyen távol élnek a szüleitek?

Figyelt kérdés

2015. júl. 15. 12:43
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Rátapintottál a lényegre, utolsó. Nektek mivel már megoldott a kaja, ezért jó, hogy könnyű megoldani a többit! Képzeld el, nem mindenki szomszédságában van egyetem, vagy nem mindenki munkahelyén lehet ebédelni. Mint ahogyan nálunk sem. Így egy újabb problémát kell megoldani az elvitel és hazahozatal mellett. Sőt, talán az étkezés a legnagyobb probléma! Hisz nemcsak meg kell főzni, hanem be is kell vásárolni hozzá, és ha nem a sarki kisboltban akarom horror áron, akkor bizony megint extra idő a bevásárlás is. Nem beszélve arról, hogy azért nem mindenki engedheti meg magának, hogy mindent egy helyen vásároljon.

Szóval számomra a leggyűlöletesebb mondatok e témában: simán megoldható nagyszülők nélkül, és mindenki megoldja.

Bakker. Persze, csak nem mindegy, hogy hogyan.

2015. aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért vagy ilyen indulatos, kedves utolsó.


Mi csak leírjuk/leírtuk, hogy hogyan oldjuk meg. (én írtam, hogy mindennap főzök vmit, mert a férjem igényli)

Meg lehet oldani nagyszülők nélkül. Nehezebb, ezt senki sem vitatja, de ezt vállaltuk. Kisvárosban élünk Békés megyében, hidd el, itt sincs minden sarkon egyetemi menza. De vannak olyan cégek, akik házhoz/munkahelyhez szállítanak, ha igényled. Igen, ez pénzbe kerül. Pénzbe kerül a vásárlás is, az is, ha autóval indulunk el (itt mindenki biciklivel közlekedik).

Megoldható, még ha néha kényelmetlen is a mindennapi rutin, ez az életünk. Lehet mondani, hogy másnak egyszerűbb, én is irigykedhetnék, hogy a Budapesten élőknek könnyebb, vagy hogy az ország nyugati részében többet keresnek, de nem teszem, mert attól nekem még nem lesz jobb, nem lesz könnyebb.

2015. aug. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Én sem dolgoztam mindig egyetem mellett, de attól még túlzásnak érzem, hogy a munka utáni esti program még a főzés legyen. De kinek hogy, nekem mindegy, engem csak a kérdező megnyilvánulása zavar, miszerint vagy főzünk otthon, vagy esszük a "műkaját". Illetve az egyik válaszoló mondata szintén kimondottan zavaró volt, miszerint nagyszülő nélkül LEHETETLEN megoldani, ha nem vállalkozók vagytok. Aha... Szóval akinek még bőven nem nyugdíjasok a szülei, az ne is álmodjon arról, hogy gyereke legyen, mert ha nem vállalkozó, akkor LE-HE-TET-LEN, hogy megoldják az oviba, iskolába vivést. Hú, jó, hogy szól, eddig fel sem tűnt, hogy csupa varázslóval vagyok körülvéve.
2015. aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Igen, én sem értem ezeket a megnyilvánulásokat, miszerint 2 dolgozó embernek LEHETETLEN megoldani a gyerekek oviba-suliba hordását, meg a "menzai műkaja" beszólás is túlzás, de ami végképp kiverte nálam a biztosítékot, az a vállalkozókon való pörgés, miszerint nekik milyen könnyű!

Ja persze, nagyon könnyű, tiszta Hawaii az élet, csak mert nincs főnök!

Csak egy picit kellene belegondolni és máris rájöhetnétek, hogy a sok szempontból nehezebb ám! Itt nem 8 órás a munkaidő, hanem amíg a meló tart. Nincs táppénz, szabadság stb, mert ha nem dolgozik, akkor nem is keres. Folyamatosan keresni kell a lehetőségeket, az újdonságokat, mellé viszont lavírozni a jogszabályok útvesztőjében, hogy ne járjunk rosszul.

Mindez úgy, hogy egy rosszabb hónapban akár még bevétel sincs, ilyen is előfordul.

Nálunk a párom a vállalkozó, nekem 8 órás bejelentett állásom van. Ha beteg a gyerek, akkor bizony én megyek vele táppénzre, mert a páromnak addig is költségébe kerül minden, amíg nem dolgozik. Az évi 1 hét nyaralást is csak úgy tudja megoldani, hogy előtte és utána hajt, mint az őrült.

De irigykedjetek csak nyugodtan, lehet utána csinálni!

2015. aug. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!