Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól fürödjön...

Hány éves kortól fürödjön egyedül a gyerek?

Figyelt kérdés

A húgom most 10 éves. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen korban lehet-e hagyni egyedül fürödni? Vagy még korai?

A ti gyereketek hány éves korban fürdött magától?

Azt sem szeretném, hogy egy életképtelen valami legyen belőle, és ne tudjon önállósulni...szóval ilyen korban lehet hagyni, hogy pl megkenjen egy kenyeret meg ilyesmik?



2015. júl. 25. 10:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Bátyád nem tudna esetleg elbeszélgetni vele? Nem tudom,milyen a kapcsolat köztetek,de én gyerekkoromban imádtam a bátyámat, ha azt mondja vágjam kopaszra a hajam,azt is megtettem volna :)
2015. júl. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Azthiszem komolyan elbeszélgetek a húgommal egykét dologról. A bátyám a tanulásban nógatja...csak ne lenne ilyen nagyon lusta
2015. júl. 25. 11:30
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
A lányom lassan másfél éves, egy éves kora óta odaadjuk neki a zuhanyrózsát a kádban. Eleinte úszott a fürdő, mert mindenfelé irányította, aztán idővel rájött. Most már ott tartunk, hogy imitálja a mosakodást (törölgeti magát a tenyerével),de én szappanozom, ő viszont oda irányítja a zuhanyrózsát, ahová kell. Elől profin leöblíti magát, a haját és a hátát nem tudja, meg az alvázát, mert ahhoz még rövid a karja. Szerintem max 3 évesen egyedül fog tisztálkodni, én csak felügyelem.
2015. júl. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Egy tízéves már bőven fürödhet egyedül, sőt, az az egészséges, ha egyedül fürdik (már egy jó ideje).

A fiam majdnem 7 éves volt, amikor a mostani lakásunkba költöztünk, itt zuhanyzó van, ezt a kezdetektől egyedül használja. Most 8 éves lesz, egy ideje már nem is engedi, hogy bemenjen valaki, ha zuhanyzik, már zavarja, ha meztelenül látják. De a régi lakásunkban a fürdést is már egyedül intézte régóta, mármint a kádban való fürdést. Már ötéves korában sem ültem folyamatosan mellette, csak időnként ránéztem. A mosakodását sem kellett ennyi idősen már ellenőrizni, megbízhatóan elintézte egyedül, ahogy tanítottuk neki.

2015. júl. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A fiam 8 éves, egy éve egyedül fürdik. Megengedi a vizet,megfürdik, törölközik, felöltözik...
2015. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Két nagyobb gyerekem van,10 es 8 évesek.

Gond nélkül megcsinálnak mindent,amit te leírtál.

2015. júl. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
A lányom 4-5 éves kora óta egyedül fürdik. 10 éves korában már be sem lehetett menni a fürdőbe ha ő fürdött.Kenyeret simán kent már, sőt az egyszerűbb ételeket is simán elkészítette pl. tészta, levesek, nokedli,tojás
2019. jan. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

En 3 eves korom ota furdok egyedul. A szuleimet alig ismerem folyton le lepnek mar kicsi korm ota. Nagyreszt a testvereim neveltek. 7-8 evesen mar egyedul csinaltam tojas rantottat, tukortojast, levest,szendvicset. Volt mikor par dologert en mentem el bevasarolni mar 6-7 evesen (par utcanyira volt a bolt)

Kiskamasz koromra 10-14 mar teljesen onallo voltam. 18 évesen el kezdtem dolgozni hogy minnel elobb el koltozhesek otthonrol, amit tavaly 21 evesen sikerult teljesitenem egyedul.

2023. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!