Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam nem szeret otthon...

Kisfiam nem szeret otthon lenni, nem akar hazajönni a mamától. MIT lehetne tenni? Én nem tudom azt megadni, amit egy nagyszülô.

Figyelt kérdés

Ott mindent szabad, késö estig tévézhet, nem kell fürödni, nyugodtan kiabálhat, bármennyi csokit ehet, ha kitalálja, hogy pizzát enne, azonnal pizzériába viszik. Semmi sem kötelező. Hiába kértem édesanyámat kezdetektől, nem hajlandó változtatni, el akarja kényeztetni, és az a célja, hogy őt szeresse a világon a legjobban. Én pedig szenvedek, mert azt szeretném, hogy örömmel mehessünk a

nagyszülőkhöz, ne pedig rettegnem kelljen, hogy nem akar hazajönni. Nagyon el vagyok keseredve...


2015. szept. 4. 20:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
15%
A kisfiad helyében te hol szeretnél lenni jobban? Hadd élvezze az életet az a gyerek, vegyél példát a mamáról, nem kell olyan szigorúan venni az életet.
2015. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Minden hétvégén nyugodtan hagyni kellene, hogy ott aludjon?
2015. szept. 4. 20:52
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
Őszintén meglep, hogy egy anya ennyire kiadja a gyeplőt a kezéből. Nálunk a mama először engem kérdez, mit ehet/ihat/nézhet/tehet a gyerek, és csak utána engedi meg neki. Azért, mert én elvárom, hogy így tegyen. Én vagyok a szülő, én döntök. Ő csak és kizárólag azt teheti meg a gyerekemmel, amire én engedélyt adok. Tetszik-nem tetszik, mi így élünk. És a férjem oldalán ugyanez van, csak ott ő irányít. Nálunk ez az áldatlan állapot elképzelhetetlen lenne, döbbenetes fejetlenséget írtál le. Én úgy érzem, hogy nem vagy elég határozott és szigorú, a szüleid a legkevésbé sem tekintenek kompetens szülőnek, a tiszteletnek pedig szikráját sem lehet fellelni a kapcsolatotokban. Nagyon súlyosan kikérném magamnak, ha nálunk bárki így merne viselkedni. Ideje lenne a sarkadra állnod, mert még egy-két év és a gyereked a szemedbe fogja megmondani, hogy letojja magasról a véleményed, mert a mamáé számít, nem a tiéd. És tudod mit? Igaza lesz. Mert nem tanítottad meg neki, hogy téged tisztelni, a véleményed pedig elfogadni szükséges.
2015. szept. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

Ha az én anyukám ilyen lenne az unokájával, egyszer-kétszer szólnék neki, megbeszélném vele az alap szabályokat.

Ha nem tartaná tiszteletben ezek után sem, akkor többé nem aludna ott a gyerek, mennénk napközben látogatni, ahol én is ott vagyok, majd este haza.


Ez ilyen egyszerű. Döntsd el, ki a gyereked anyja te, vagy a saját anyád.

2015. szept. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Igazán egyszerű. Amíg nem tartják be a szabályokat, addig nem mehet oda a gyerek. Állj a sarkadra, így te csak a vér szerinti anyja leszel (illetve vagy) a saját gyerekednek.
2015. szept. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a Férjem sem áll mellettem. Ma úgy fogalmazott, hogy ha hazaviszem és nem hagyom ott én leszek a büdös bunkó...

Ott volt ma anyukám aki kérlelt, hogy hadd maradjon a kisfiam, keresztanyám is őt tmogatta meg apám is. Így hogyan legyek kompetens szülő? Egyedül voltam 5 ember ellen, aki mind engem gyengített. Mindig én vagyok a mi kis családunkban a "büdös bunkó", pedig csak próbálom szépen nevelni, és bizony határokat szabni, de nagyon nehéz, mert az esetek többségében a Férjem nem ért egyet velem (túl korai a vacsora, pörgeti a gyermeket lefekvés előtt, nem szól rá, Nehogy sírjon) olyan mintha szemben úsznék az árral és elegem van.

2015. szept. 4. 21:09
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor először a férjeddel ülj le nyugodtan beszélgetni olyankor, amikor a gyerek már alszik (így csak egymásra tudtok figyelni).

Kérdezd meg tőle, hogy ha így mennek tovább a dolgok, akkor szerinte mi lesz öt-tíz év múlva? Hogy fog a gyerek viselkedni, szót fogadni, oviba, iskolába beilleszkedni?

2015. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Pedig én sem engedném ott aludni. A párod úgy fest próbálja egyszerűbben megúszni a gyerekvállalást, mint hogy nevelni próbálja-ami időnként persze nem tetszik a gyereknek. Állj a sarkadra, mert a fejedre nő a gyerek is, a családod már oda nőtt.... én elbeszélgetnék a mamával, és ha nem tetszik a rendszer, akkor nincs unokázás. Ennyi.
2015. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nos, már próbáltam sokszor, de mindig azt kapom, bogy túl szigorú vagyok és juszt se úgy csinálja. Ha azt mondom, hogy akkor nincs unokázás sír. Olyan mintha lenne egy gyermekem+egy nagyi gyermek+egy nagypapa gyermek+egy férj gyermek. K. Nehéz
2015. szept. 4. 21:40
 10/27 anonim ***** válasza:
83%

5-ösnek adok igazat

mi is így vagyunk, csak a nagymamámmal(gyereknek dédi)még szabályosan ő akarja nekem megmondani a frankót, pl márpedig adjam a párizsit a gyereknek, és ne tisztogassam a kukiját...nem is viszem a gyereket hozzá..pláne ott nem hagynám felügyeletem nélkül az biztos

2015. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!