Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam nem szeret otthon...

Kisfiam nem szeret otthon lenni, nem akar hazajönni a mamától. MIT lehetne tenni? Én nem tudom azt megadni, amit egy nagyszülô.

Figyelt kérdés

Ott mindent szabad, késö estig tévézhet, nem kell fürödni, nyugodtan kiabálhat, bármennyi csokit ehet, ha kitalálja, hogy pizzát enne, azonnal pizzériába viszik. Semmi sem kötelező. Hiába kértem édesanyámat kezdetektől, nem hajlandó változtatni, el akarja kényeztetni, és az a célja, hogy őt szeresse a világon a legjobban. Én pedig szenvedek, mert azt szeretném, hogy örömmel mehessünk a

nagyszülőkhöz, ne pedig rettegnem kelljen, hogy nem akar hazajönni. Nagyon el vagyok keseredve...


2015. szept. 4. 20:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
16%

11-es vagyok. Ismerem a gyereket, alig varja hogy a szülei bezárják maguk mogott az ajtót a nagyinal, egyből nyúl a távirányító fele, kéri a nasit, stb. Náluk otthon tv sincs, akkor nézhet laptoprol mesét, amikor a szülők bekapcsolják, ünnepnapokon ehet csokit. És még sorolhatnám. Egy 6 éves gyerekről van szó.

Amit az utolsó válaszokban leírtak, az mar tényleg jó megoldás, hogy legyen azért nehány szabály, de nem kell mindent megtiltani a gyereknek, érezze azt hogy neki is jó.

2015. szept. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg hasznos hozzászólást. Valaki leírná mik az "alapszabályok" ami nem túl sok, de egy keretet ad. Lényegében minden "szabályom" bírálva van a férjem vagy a szüleim által, mondván túl szigorú vagyok...
2015. szept. 5. 10:26
 23/27 anonim ***** válasza:

Csak tőled függ, mik az alapszabályok. Válaszd ki, mi az, amihez ragaszkodsz, vagy amit nem tudsz elfogadni.

Én írtam neked, hogy nekem a színcukor (kakasos) nyalóka például a dilim, mert szinte látom magam előtt, hogyan roncsolja a fogaikat, miközben ázik a szájukban. Kértem a mamákat, ők se vegyenek nekik ilyet. Van a nyalóka helyett normálisabb édesség is. De pl. nem csinálok ügyet belőle, ha a maminál lefinnyázzák a vacsorát, és helyette nutellás kenyeret kapnak, holott otthon nem így megy.

Hidd el, sokkal könnyebb dolgod lesz, ha minél kevesebb dolog miatt balhézol. Követeld meg, amit nagyon fontosnak tartasz, de amúgy hagyd lazán a gyeplőt.

Ehhez érdemes lenne egyszer leültetned a családot, és átbeszélni az egészet.

2015. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Nálunk pl alap a mindennapos tisztalkodas, nincs kiabálás, 2 figyelmeztetés után büntetés, ha olyat csinál, amit nem kellene, enni csak az asztalnál, nasi csak delutan, ebéd után, de még jóval vacsora előtt és nem mertektelenul. Nálunk heti menutervet van, amikor készül, mindenki elmondja mit szeretne, soha nincs olyan, hogy valakinek nincs kedvére való. Szobát lefekvés előtt rendbe tenni -játékot elpakolni, ruhát a szennyesbe tenni.
2015. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
12%
22 te meg szintén bírálhatod őket, inkább túl szigorú, mint felelőtlen..
2015. szept. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nálunk hála az égnek sosem kellett a nagyszülők szájába rágni, hogy mit szabad és mit nem, mert hála az égnek, ők sem akarnak olyat megengedni, ami a gyerek számára káros. Szerencsére épeszű felnőtt emberek a nagyszülők is, nem viselkednek úgy, mint a féleszűek. Náluk sincs normális étkezés HELYETT édesség, nincs nemfürdés, nincs egésznapos tévézés, ettől függetlenül imádja őket az unokájuk, hiszen amikor ott van, akkor ő van a középpontban és foglalkoznak vele folyamatosan. Ha lefekvés előtt tíz mesét kér, akkor tíz mesét olvasnak fel neki, legóznak vele, gyurmáznak vele, mindenféle jó kis játékot csinálnak együtt, sütnek közösen, strandra mennek, vagy állatkertbe, vagy csak elmennek valami érdekes helyre, szóval ott mindig csupa jó és érdekes dolog történik. Persze ilyenek itthon is vannak, de a nagyszülőknél mindez néhány napba sűrítve történik, ezért is olyan intenzív az élmény :)

De ha csak annyiból állna a nagyszülők részéről a nagy unokakényeztetés, hogy addig eheti a csokit, amíg rosszul nem lesz tőle, vagy hogy ráhagyják, ha nem akar fürdeni, vagy beülhet a tévé elé, addig sem kell vele foglalkozni, és képtelenek bármire is nemet mondani, háááát, én is elgondolkodnék rajta, hogy megfelelő helyen van-e náluk a gyerek, meg úgy egyáltalán, ez elég ócska időtöltés egy gyereknek.

2015. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek, ez nagyon hálátlan szerep, de nem adhatod be a gyeplőt szerintem sem. A legnagyobb gond, hogy a férjeddel nem értetek egyet, azok a gyerekek, akiket ilyen rosszul értelmezett módon teljesen szabadon nevelnek, nagyon a fejére nőnek az egész családnak, ezt el kell kerülni. Próbáljatok meg először a férjeddel kompromisszumot kötni a szabályokról, gondold át, mi az amiben te is engedhetsz, mert szerinte túl szigorú, és ha engeded még nem dőlne össze a világ. Ha ezzel indítasz, van esély rá, hogy a fontos dolgokban kicsit meg tudd fogni a helyzetet.Az alapszabályok szerintem: étkezések, mit egyen, mit nem ehet, mikor kaphat nasit, esti lefekvés nagyjábóli időpontja, napi tévé/videojáték/bármilyen monitor előtt töltött időtartam mennyi lehet naponta. Szerintem ebben fontos, hogy a nagyszülő kövesse az otthoni szabályokat, egyébként vigye étterembe ha akarja, játsszon vele órák hosszat akármi. De ha ezeket az alapokat nem lehet betartatni, vagy megtudnám hogy a hátam mögött máshogy csinálják, akkor egyszerűen nem vinném, és meg is mondanám az okát. Ne vedd a szívedre ha emiatt lázad a gyerek, vagy kifejti hogy utál téged, ezt egy lelkiismeretes szülő, úgyis megkapja előbb vagy utóbb, ritkábban vagy sűrűbben. Ez a dolgod az anyukájaként, és könnyen lehet hogy ezt a gyerek még nem érti meg. Ez van, nem kell hogy értse. Ha egyébként odafigyelve, szeretettel neveled, emiatt nem fog téged megutálni.
2015. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!