Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam nem szeret otthon...

Kisfiam nem szeret otthon lenni, nem akar hazajönni a mamától. MIT lehetne tenni? Én nem tudom azt megadni, amit egy nagyszülô.

Figyelt kérdés

Ott mindent szabad, késö estig tévézhet, nem kell fürödni, nyugodtan kiabálhat, bármennyi csokit ehet, ha kitalálja, hogy pizzát enne, azonnal pizzériába viszik. Semmi sem kötelező. Hiába kértem édesanyámat kezdetektől, nem hajlandó változtatni, el akarja kényeztetni, és az a célja, hogy őt szeresse a világon a legjobban. Én pedig szenvedek, mert azt szeretném, hogy örömmel mehessünk a

nagyszülőkhöz, ne pedig rettegnem kelljen, hogy nem akar hazajönni. Nagyon el vagyok keseredve...


2015. szept. 4. 20:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
3%

Az 1. válaszoló kivételével nem lennék egyikotok gyereke sem. Fújj!!

Az utcánkban laknak nagyszülők, mérhetetlenül kedvesek és imádják az unokát. De ahogy a meny viselkedik az elképesztő. Ugyanígy szabályozná a nagyszüloket, nem enged semmit szegény gyereknek, volt idő, amikor el is volt tiltva tőlük. Nagyon sajnáltam őket és szegény gyereket is. Aztán mióta ujra mehet, azóta mindent titokba csinálnak a gyerekkel szövetkezve, hogy a harpia anyja ne tudjon róla. De meg is érdemli. Veletek is ez lesz, ha mindent megtiltotok.

Kérdező, gondolom pici gyerekről van szó, majd megtanul különbséget tenni, hol hogy viselkedhet, mit szabad és mit nem.

2015. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
amúgy a gyerek előtt nem mondhatna egymásnak ellent a 2 szülő nevelési és hasonló kérdésekben(csak egymás között beszélhetnék meg)szóval egymás tekintélyét vagy szavát nem szabad csorbítani a gyerek szemében, azt kell látnia a szülők nem labilisak.
2015. szept. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%

11-es csak ártanak ezzel a gyereknek ha nem tűnne fel.

egy gyerekben már a szövetkezés az általa szeretett szeméy ellen frusztrációkat szül...

és egy gyereknek bármily érdekes is, szüksége van napirendre, eleve a társadalomba való beilleszkedéshez is kelleni fog...

STB

2015. szept. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
69%

*majd nézd meg az arcát egy gyermeknek, amikor azt mondják neki pl kapsz cukrot, de nehogy elmond anyának.

majd figyeld jól, hogy mit fognak tükrözni a gyerek szemei erre a mondatra!

2015. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%
Megnézném én a férjem arcát, ha így merne beszélni velem, mint amit itt leírtál! Döbbenetes! Te tényleg mindenkinek mindent lenyelsz. Nem irigyellek, hogy mi lesz nálatok 5 éven belül.
2015. szept. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonlóak a nagyszülők, nem érdekli őket, mit mondok. Mennek a saját fejük után, mert szerintük nekik jogaik vannak, mert ők itt a nagyszülők. (Megjegyzem, 3pár nagyszülőnk van, csak az én anyám-apám ennyire idióta). Vmit kibök a nagylányom, azonnal szaladnak megvenni, akkor is,ha én azt előbb fektételekhez kötöttem. Mindent szabad, semmit nem muszáj, és mindegy, mit mond anya, ne foglalkozz vele! Ha a 1,5 éves 5kilós lexikonokat akar pakolni, lehet-arra nem vigyáznak persze, hogy ne ejtse magára, az a szórakozás, hogy ki tudja labdát rugdosva leverni a virágok leveleit a szobában, és a herendi porcelán is homokozójáték...Ha nem az van, amit ők akarnak, akkor először sírnak egy pár napig, mert ők engem nem így neveltek, és hiányoznak a gyerekek....aztán betegek lesznek, nagyon, és mindennek én vagyok az oka. Nálam az tette be a kiskaput, mikor ezeken felül közölték, hogy csak a 2nagyobbik gyereket vigyük hozzájuk...8 hónapja nem látták egyiket sem. Ha választanom kell, hogy ők, vagy a saját családom, akkor nincs min gondolkodnom. Egyébként hihetetlen, hogy mennyivel kiegyensúlyozottabbak, boldogabbak azóta a gyerekeim. Az elején közöltem, sokáig nem megyünk mamáékhoz, egyszer nem kérdezték meg, hogy mikor... a mindent szabad, anyának majd nem mondjuk meg-őket is felőrli.... most kezdenek észhez térni a nagyszülők, persze, nem lesz már olyan kapcsolatunk, mint régen, de a gyerekeim fontosabbak ennél. És igen, nekem könnyebb, mert egy véleményen vagyunk a párommal.
2015. szept. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt is az arany középút a célravezető.

Vannak dolgok, amiket előre tisztázni kell a nagyival, másban meg hagyni kell, hogy a saját szabályait kövesse.

A gyerekek nagyon könnyen megtanulják, hogy hol mit szabad, és ez könnyíti a későbbi alkalmazkodását, megtanulja, hogy mindenhol mások az elvárások. Hiszen az oviban, iskolában is más a szabályrendszer, mint otthon.

Írok példát:

Otthon a két kisebbem a saját ágyában alszik. Ha anyáméknál vannak, apám költözik a nappaliba, ők meg a mamival alszanak a nagyágyban. Imádják, de itthon eszükbe sem jutna.

Anyám fogmosásban mániás, naponta 5-ször a kezükbe nyomja a fogkefét. Hát fogat mosnak. Itthon ezt azért kevesebbszer kell.

Viszont egyik helyen sem ehetnek nasit főétkezés előtt, sehol sem kapnak színcukor nyalókát, mert engem attól ver le a víz, és 2 saroknyi autózáshoz is be vannak kötve a gyerekülésbe.

Anyósékkal is így megy, csak ott megint mások kicsit a szabályok.

Ha rendkívüli helyzet van, minkét mami fel szokott hívni, hogy erről, vagy arról mi a véleményem. Ha határozott elképzelésem van, megmondom, ha eltér, megvitatjuk, ha nem érzem túl nagy jelentőségét, rájuk bízom.


Sajnos gyakran látom ezen az oldalon, hogy az anyukák azt hiszik, korlátlan urai a gyereknek, és próbálnak totális kontrollt gyakorolni a nagyszülőkön. Volt olyan anyuka, aki kiakadt, mert a mami nem értesítette előre, hogy elsétálnak a tóhoz kacsát etetni a gyerekkel. Aztán amikor kiírta ezt, kapta a sok támogató megjegyzést (is). Ilyen helyzetben simán el tudom képzelni, hogy idővel szövetkezni fog a nagyszülő és a gyerek, a szoros kontroll pedig a visszájára fordul.


Az már a másik véglet, ami a kérdezőnél megy. Náluk arra tanítja a család a gyereket, hogy anyu a rossz, a szigorú, és szó szerint elkapatják. Ez csak majomszeretet, nem nevelés.

Le kell ülni a nagyszülőkkel, megbeszélni, mik a fő irányelvek. Betartatni azt, amit tényleg fontosnak gondolsz, a többiben meg engedni.

Mert nincs annál rosszabb egy kisgyerek számára, ha a feje fölött meg a harc.

2015. szept. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem megy a harc fej fölött és hát mögött sem. Mi, a szülők szabjuk a határokat a gyerek életében. Én ebben nem látok kompromisszumot. Nem sok szabály van, de azohoz ragaszkodunk. Eszük ágában nincs szövetkezni ellenünk, tudják hogy nem lenne jó vége.
2015. szept. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

18-as! Megfogtad a lényeget: nem sok szabály van, de azokat betartatjátok. Tehát nincsenek kötöttségek az utolsó apróságban is. Ez jó!

Én is pontosan erről írtam, csak máshogyan fogalmaztam meg, talán mert mások az indíttatásaim. Nem hiszek abban, hogy tökéletes szülő lennék, akinek korlátlan döntési joga van a gyerekeivel kapcsolatban. Meg lássuk be, sok szabály valóban a gyerek érdekeit szolgálja, mások meg a saját kényelmünket. Soha nem veszem az a számra, hogy az én gyerekem, csak én tudhatom jól, csak nekem van jogom dönteni. Elfogadom, hogy anyuék és anyósék nem hülyék, remekül felneveltek minket, ők meg elfogadják, hogy változik a világ, vannak dolgok, amiben én már máshogy gondolkodom.

Értelmes emberek között nem szabadna ebből hatalmi ügyet csinálni. A gyerek nem tulajdon, mindannyiunk döntéseinek az ő érdekét kell szolgálniuk.

2015. szept. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

A nagyszülők dolga a kényeztetés, a szülőké meg a nevelés. Nálunk az a szabály, hogy itthon én vagyok a főnök, ott meg a mama. Viszont vannak olyan szabályok, amiket mindenütt kötelező betartani. Pl nincsolyan, hogy nem fürdik a gyerek, mertektelenul eszi a csokit, vagy ugrik mindenki, ha elsohajtja magát. Mondjuk ehhez az kell, hogy partner Legyen a nagyszülő is, anélkül nem megy.

Ha a ferjed nem áll melletted, akkor itt komoly beszélgetésre van szükség első körben. A két szülőnek mindig azonos véleményen kell lennie a nevelés alap kérdéseiben - a gyerek előtt pedig az apróban is.

2015. szept. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!