Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is "fura", ha egy...

Szerintetek is "fura", ha egy másfél éves fiú babákkal is játszik?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves nővére, ezért itthon sok a baba, plüss, kiskonyhai játék, stb. A kicsi játszik mindenfélével, van autója, vonata, kockák, formabedobó, de igen, a kezébe veszi néha a babákat is, mert érdekli, mint minden, és ezt látja a tesótól. Általában amúgy vizsgálgatja őket, rakosgatja, de van, hogy ringatja, ölelgeti, ilyenkor utánoz. Szerintem ezzel semmi baj nincs, nem is érdekelne, de mostanában nem egy ismerőstől, rokontól megkaptam, hogy ez fura, és nem kéne hagynom ( ezt mondjuk nem tudom hogy gondolják). Komolyan múlik ezen bármi? Kicsi gyerek, aki mindennel játszik ami a kezébe kerül.
2015. okt. 25. 14:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Két éves fiam most kap majd egy babát. Miért lenne fura? Kiskonyhája is van már. Ahogy autója, repülője és építőkockái is. Tudatosan kapta ezeket tőlünk. Nem hiszek abban, hogy egy fiú ne babázhatna. Az apukája is tehetségesen babázik vele és a tesójával, pelenkázik, ringatja és altatja őket. Az élet velejárója.
2015. okt. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Nincs benne semmi fura, inkább az ismerőseid a furák, akik szerint ezt meg kéne akadályozni. Hagyd a fiadat gyereknek lenni, és játszani azzal, amivel csak szeretne.
2015. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Semmi kivetnivaló nincs ebben. Szerintem mindenben van egy középút. Engem nem zavarna, ha a nővére babájával jatszana, én viszont nem mondanám neki azt, hogy ,, gyere kisfiam játszunk a Barbie babával. Az sem baj ha az oviban játszik vele, hiszen ezt látja. De magamtól nem vennék neki babát, ezt túlzásnak tartom. Az egyik barátnőm kislányt szeretett volna, de fia lett és ő egy ideig szoknyában járatta a gyereket és babazott is vele. Végül pszichológus segített rajta. Na ez már túlzás volt
2015. okt. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Semmi sem múlik rajta szerintem :)

Az én kisfiam is babázik, ölelgeti, pakolgatja, eteti, cumiztatja, 2 éves. Sőt, kapaszkodj meg, rózsaszín babakocsija is van, amit a nyílt utcán szokott tologatni, általában autókkal telepakolva :D

Van egy nővére, és állandóan ment a harc hogy kié a babakocsi, úgyhogy vettünk egyet neki is, de persze csak rózsaszínű volt. De nem érdekel, akinek nem tetszik, ne nézzen oda :) És annyira édesek ahogy egymás mellett fülig érő boldog vigyorral tologatják a kocsikat, nekem csak ez számít, nem a hátam mögött összesúgók :)

2015. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Az anya mentális betegsége és hogy lánynak neveli a fiát tényleg túlzás. De az, hogy egy kisfiúnak veszünk egy babát, szerintem nem az. Nem százat, egyet. Hogy lássa egyrészt, hogy ilyen is van, másrészt számtalan helyen olvasni, hogy mennyire segíti az érzelmei kifejezését, ha a babával azonosulva ki tudja azokat fejezni. Semmivel sem másabb, mint egy plüss, abból is biztosan van sok a gyerekszobában. Szerintem nem kell ennyire félteni a fiúkat a babáktól, és a lányokat sem a teherautóktól. Nem lesz semmi bajuk tőle.
2015. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Az én kisfiam is imádja a rózsaszín babakocsit a játszótéren (ottani játék) :D ha szabad, mindig azzal rohangál fel-alá :D szerintem a színe nem érdekli, csak a funkciója, hogy jól lehet bele pakolni és hasonlít a felnőttek által tologatott kocsira. :) aranyos szerintem.
2015. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem fura.

Fiam is játszik a tesója babáival, meg van kis edénykészlete is és főz. Lányom meg autókkal játszik.

Én is fociztam és autóztam öcsémékkel és teljesen normális vagyok.

Nem értem ezeket az ismerősöket és rokonokat. Elég gázok.

2015. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Kisfiam 3 éves, van két nővére. Kedvenc játéka a babázás, szerepjátékozik a Barbie-kkal, kedvenc mesehőse Csingiling, és szeret hajpántot rakni a hajába (igaz, azt mondja rá hogy korona). Fürdés után, ha rátekerjük a törölközőt, azt mondja, hercegnőruhában van (mi meg mondjuk, hogy inkább herceg). Vannak autói, másfél évesen még egyáltalán nem foglalkozott velük, most már előfordul hogy azokat tologatja. Kisebbik nővére meg vonatozni szeret, és ha jelmezbálosat játszanak, mindig katonának öltözik. Nincsen ezzel semmi baj, nem félek attól, hogy a nemi szerepeket nem fogják megtanulni.
2015. okt. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
66%
Ha van nővére, akkor nem fura.
2015. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Keresztfiamnak nincs még nővére, mégis van babája. Talán egy. Most, hogy a húgom és én is babát várunk, elő-előkerül :). Ez teljesen természetes.


Amúgy én kislányként mindig sírtam, ha a húgommal kellet barbiznom. Akkor erre is mondhatnánk, hogy nem normális :). Pedig az. Csak a lego és a kis kocsim érdekelt, meg a kutyám. Mégis normális lettem.

2015. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!