Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is "fura", ha egy...

Szerintetek is "fura", ha egy másfél éves fiú babákkal is játszik?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves nővére, ezért itthon sok a baba, plüss, kiskonyhai játék, stb. A kicsi játszik mindenfélével, van autója, vonata, kockák, formabedobó, de igen, a kezébe veszi néha a babákat is, mert érdekli, mint minden, és ezt látja a tesótól. Általában amúgy vizsgálgatja őket, rakosgatja, de van, hogy ringatja, ölelgeti, ilyenkor utánoz. Szerintem ezzel semmi baj nincs, nem is érdekelne, de mostanában nem egy ismerőstől, rokontól megkaptam, hogy ez fura, és nem kéne hagynom ( ezt mondjuk nem tudom hogy gondolják). Komolyan múlik ezen bármi? Kicsi gyerek, aki mindennel játszik ami a kezébe kerül.
2015. okt. 25. 14:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%

Nagyfiam sokat babázott otthon és az oviban is. Pedig még nővére sem volt, az én babámat szedte elő. Ehhez képest most kezdi a katonai kiképzését, és minden, csak nem lányos.

Kicsi fiam még ovis, leggyakrabban a babasarokból kerül elő az oviban több kisfiúval egyetemben. Bevisznek fiús játékokat is, és kombinálják.

6 éves lányom meg gyakran matat az apjával és az öccsével a garázsban.

Szerintem nem baj az, ha minden szerepbe belekóstolnak. Nagyon nem örülnék ugyanis, ha a lányaimnak segítség kellene egy villanykörte cseréjéhez, vagy ha a fiaim nem mernék majd a saját gyereküket sem a kezükbe venni.

2015. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%
Meséltem itt többször, nekem az öcsém babázott bölcsiben, hát istenem, két nővére van... A gondozónők szóvá tették, mire a tesóm dömperbe ültette a babákat, hogy autózádnak tűnjön a babázás : D
2015. okt. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%
nem fura,lányom 5,5éves szereti az autokat,és minden jármüvet ,de ha kedve támad babázik van babája ,és 2 báttya van .
2015. okt. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megnyugtattok:). Egyébként a lányom is szokott autózni hercegnős ruhában:). Az emberek olyan okosak, és úgy szeretnek hülyeségekkel traktálni anyukákat. Amúgy látom megint pontoztak itt is lefelé,sosem fogom ezt megérteni.
2015. okt. 25. 22:04
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem az a fura, hogyha a játszótéren pánikszerűen kitépik a kisfiú kezéből a "kölcsönvett" babakocsit és a helyébe odanyomnak egy transzformer izét :) Nem, nem furcsa, mindenki azzal játszik, amivel akar!! Ez a játék lényege!!!


Amúgy a másfél évesnek még nincsen szilárd elképzelése a saját neméről, de ha van, akkor is miért ne babázhatna? Másfelől meg sírunk, hogy az apukák nem hajlandók tisztába tenni a kisbabákat?!

2015. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam véletlenül kapott egy babát valamelyik hozzánk érkező vendégtől. Egy cipősdobozban lakik. Havonta két-három alkalommal szokott játszani vele, Panni hercegnőnek titulálja. Semmi kivetnivalót nem látok benne. Van egy kesztyűs-báb Peti babája is, azzal is mókázik néha. Amúgy autómániás, és csak az autókból kikapcsolódásképpen szokott dínózni, építőkockázni, dominóból várat építeni, Panni hercegnőzni, vagy egy 300 forintos műanyag lovacskás szettel lovasfarmot játszani...
2015. okt. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!