Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A barátnőm másfél éves kislány...

A barátnőm másfél éves kislánya megverte a 4.5 éves fiam. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
A fiam mindig is konfliktuskerülő volt, nem szeret verekedni, sosem szokott. A kislány viszont nagyon intenzíven játszik és vadul. Mi teáztunk, beszélgettünk, a gyerekek a szobában játszottak (több más gyerekkel együtt), sosem szokott ebből gond lenni. Most viszont úgy sírt és menekült hozzám a fiam, mint még soha, merthogy az a lány megverte, tépte a haját, ütötte, stb. Mi játszódik le egy másfél éves fejében, amikor ilyet tesz? Miért agresszív? Már pár hete megfigyeltem, hogy egyre erőszakosabb, de ezek szerint még romlott is. Miért lehet ez? Ez csak személyiség kérdése, vagy nevelésbeli kérdés?
2015. okt. 26. 13:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

Hát, jót nevettem. Most elképzeltem, hogy a másfél éves fiam elveri a 4.5 éves lányomat, v. a 6 éves fiamat. Nem semmi. Nem hiszem, hogy egy másfél éves akkor kárt tudna tenni, hacsak direkt nem adnak valami olyat a kezébe.

Én azt is el tudom képzelni, hogy a nagyobb gyerekek kicsit füllentenek és a legkisebbre kenik az egészet. Azért gondolkodj már, egy másfél éves gyerek megver úgy egy 4.5 évest, hogy az sírva menekülve fut hozzád. Szerintem túl érzékeny lelke van a fiadnak, azért ez sem túl jó. Én is mindig arra tanítom a gyerekeim, hogy ne üssenek vissza, ha bántják őket, de te túl nagy ügyet csinálsz belőle. Lehet, hogy a fiad figyelemfelhívás miatt akadt ki ennyire v. nem tudom, de azért a fiad reakciója sem normális, mert ha egy vele egykorú hagyja rendben, akkor oké, de egy másfél éves. Tényleg elég neki megfogni csak a kezét, én nem hiszem, hogy a fiadnál erősebb lenne, szerintem a fiad nagyon érzékeny lelkű, egy kicsit "férfiasabban" kellene nevelni, mert így anyámasszony katonája lesz.

Egy másfél éves meg húzkodja az ember haját, de én elmagyarázom a nagytesóknak, hogy ő még nem teljesen érti meg, hogy nem szabad, de ugye a másfél évesnek is magyarázom, hogy nem szabad, de na, csak másfél éves.

Ugyanakkor én pont, hogy egy másfél évest, nem mernék 2-5 éves gyerekekkel hagyni, mert ugye a másfél éves gondolkodás nélkül kerülhet veszélyhelyzetbe v. épp meghúzza más haját v. eldob egy játékot ami véletlen a másik gyerekre esik, de ugye ő még nem tudja, hogy nem szabad, még a tanulás korai szakában van. A fiad túl érzékeny, a másfél éves meg próbálgatja az erejét, lehet látott valamit egy nagyobbtól és utánozza, ennyi. Én azt is megkérdezem, hogy a fiad miért ilyen anyámasszony katonája? Nevelésbeli kérdés v. személyiség? 4.5 évesen egyszerűen oda kellett volna hozzád mennie és elmondani, hogy mi történt, nem sírva menekülni egy másfél éves elől. Na, ez sem normális.

2015. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
12%

A szomszéd kislány is ilyen, hasonló korú. Semmi gond nincs vele, csak le kell nevelni, és megtanítani vele, hogy az agresszió semmire sem vezet! ők még ezt nem tudják ilyen korban... az én lábamra is simán rádobta a nehéz játékot.... :)


Szóval a 6 éves fiam arcába harapott régebben bele :O

ő meg panaszolta utána nekem :)

hát, mondtam is neki, hogy mért hagytad :O

Az én fiam se egy nagy "harcos"...pedig járunk karatézni... de mindig ő az "áldozat"

2015. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem agresszív a kislány, ez habitus kérdése. Egy másfél éves, még nem fogja fel, hogy amit csinál, az másnak fáj, illetve mivel neki nem fáj, nem érdekli.

A legkisebb lányom ilyen típus. Nagyon erős, ha nem tetszik neki valami, akkor hevesebben reagál, odacsap. A nővérei nem ütik meg, mert ők már tudatában vannak annak, hogy milyen másnak fájdalmat okozni. Hajtépésből, harapásból nálunk is sokszor van sírás. A nagyobbakat megkértem, hogy hagyják ott, a kicsi pedig büntetést kap ilyenkor.

Ugyan azt a nevelést kapják a lányok, a két nagylányom soha nem viselkedett így. A kicsi keményebb. Vele szigorúbbnak kell lennem.

Nem hiszem, hogy ítélkezned kellene a kislány felett. A helyzet még fokozódhat is, ahogy a dackorszak felé tart. Gondolom majd a szülei megoldják a kérdést.

A kisfiaddal beszéld meg, hogy hogyan kezeljen egy ilyen helyzetet.

2015. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Valoszinű otthon van valami probléma, amit lehet a szülők észrese vesznek, mert ők már beleszoktak! A gyerek nem hülye, csak kicsi!
2015. okt. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves... az Isten szerelmére, simán azt teszi, amit az indulatai diktálnak.... ettől nem romlott még!! :D Nem várható el tőle, hogy elfojtsa az érzelmeit, idő kell még neki, mire megtanul uralkodni magán. Mi válthatta ki belőle? Például elvették a játékát, megelőzték, kitúrták, nem értetteék, mit akar, bármilyen teljesen hétköznapi helyzet. Mit kell ezen úgy odalenni? De nem ez a fő kérsd, a fő kérdés az: A fiad meg miért tűri, hogy laposra verje egy kisbaba? Lefogja a karját és lám, máris nem tud ütni. Nem kell ehhez viszonozni a verést vagy agresszívnak lenni! Ez sima életösztön!
2015. okt. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

romlotton én is felkaptam a fejem...


Fiad miért simogatja a lányok haját ?

2015. okt. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!