Cumi, madzagon?

Figyelt kérdés

Kisgyermekes anyukák némelyikétől hallom, hogy ha cumira szokott a gyermekük, éjjel problémát jelent kisebb korban (pl totyogók), ha kiesik a gyermek szájából. Nyilván ettől nyugtalanná válhat, mivel a cumi nyugtatólag hat rá.


A következmény: nyugtalan síró kisgyermek, a szülő is felébred erre éjjel.


Mivel nem tudok hozzászólni a totyogó pizsamájára kötött cumi alkalmazásához, ezért ebben tapasztaltakat kérdezek, hogy bevált-e, mik a pozitív, és negatív tapasztalatok erről, és pontosan hogyan kivitelezik.


Konkrétabban: vannak, akik egy viszonylag rövid madzaggal a cumit rákötik a totyogó pizsamájára, vagy az ágyra, annak érdekében, hogy ha éjjel kiesne a szájából, elérhesse azt, a (rövid) madzagnak köszönhetően.


(Balesetveszélyes is, és bizonytalan sikerességű, ha nincs madzag, és elkezdni négykézláb keresni a kisgyermek a cumiját, éjjel.)


Van aki szerint pont a madzag a balesetveszélyes, és ez bennem is felmerült. De azt nem tudom, hogyan oldják meg az említett problémát: éjjel kiesik a szájából a cumi? Mármint abban az esetben, ha "cumi pártiak", az ujjszopás ellenében.



2015. nov. 1. 15:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Eszembe se jutna. Viszont a világító cumi bevált.
2015. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A lányom másfél éves. Megkeresi és megtalálja a cumiját, sötétben is.


Ha nagyon kidobálós hangulatban van, akkor úgyis be kell menni, mert akkor a plüssöket is kiszórja és nem hajlandó aludni. Vagy be lehet tenni két cumit, ha véletlenül pottyan ki, akkor ott a másik tartaléknak.


Madzagot én nem tennék be, balesetveszélyes. Ha nem a nyakára tekeri,akkor végtagra is rátekeredhet olyan erősen, hogy leálljon a vérkeringés benne és elhaljon.

2015. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhet még.


Pontosan, a második hozzászólásban foglaltak miatt aggódom én is a madzag alkalmazása esetén.


Igen, a világító cumi rémlik, hogy már hallottam ilyen megoldást. Jól hangzik, jó megoldásnak tűnik. Köszönöm ezt is.

2015. nov. 1. 15:53
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
a Nuk csinal vilagito cumit. este 1 percre a kampa ala tartod es ugy sut mint egy atomreaktor. amugy is mukodik, ez csak turbosit rajta. koromsotetben is konnyu megtalalni.en a madzagos megoldassal nem aludbek jol
2015. nov. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Egyébként a lányom végigtapogatja az ágyat, ha a cumit keresi. Sőt, ha félhomályban bemegyek és alig látok, elég megkérnem, akkor is megtalálja, ha nekem ötletem sincs, merre van.

Ezért vele szoktam összeszedetni a cumikat, ő hamarabb megtalálja.

2015. nov. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekünk is világítós van Avent.Ha elmegyünk valahova,használok cumi csiptetőt,de éjszakára eszembe sem jutna...
2015. nov. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Értem, és egyébként hogy néz ki ez a cumi csíptető? Oké, éjjelre, gondolom, nem biztonságos. Csak érdekel, hogy néz ki, hogyan működik. Egyszerű dolgot képzeljek el?


"Atomreaktor" :D

Ez de jó duma. :D

Részemről fel vagytok pontozva, mint atom.

...hogy stílszerű legyek. :D

2015. nov. 1. 16:28
 8/17 A kérdező kommentje:

Találtam néhány cumitartó fotót.

Ez éjjelre veszélyes, ugye? :S

[link]

2015. nov. 1. 16:32
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha nem találja meg a cumiját, abba nem hal bele. A madzagba viszont belehalhat. Számomra nem kérdés, hogy semmi ilyet nem teszek a gyerekem ágyának még a közelébe sem!
2015. nov. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen, mondom, pont ezért érdekelt többek véleménye is, mert eleve bennem is ez merült fel, amikor hallottam a madzag dologról, hogy számomra veszélyesnek hangzik.


Másrészt azért tettem fel a kérdést, hogy ki, milyen fajta működő megoldást tud.


Szóval egyénfüggő is ezek szerint, ha egyszer van, aki már másfél évesen remek "szimattal" és hamar megleli a cumiját, ha éjjel kiesne a szájából.


Na meg világítós verzió. :)

2015. nov. 1. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!