Cumi, madzagon?

Figyelt kérdés

Kisgyermekes anyukák némelyikétől hallom, hogy ha cumira szokott a gyermekük, éjjel problémát jelent kisebb korban (pl totyogók), ha kiesik a gyermek szájából. Nyilván ettől nyugtalanná válhat, mivel a cumi nyugtatólag hat rá.


A következmény: nyugtalan síró kisgyermek, a szülő is felébred erre éjjel.


Mivel nem tudok hozzászólni a totyogó pizsamájára kötött cumi alkalmazásához, ezért ebben tapasztaltakat kérdezek, hogy bevált-e, mik a pozitív, és negatív tapasztalatok erről, és pontosan hogyan kivitelezik.


Konkrétabban: vannak, akik egy viszonylag rövid madzaggal a cumit rákötik a totyogó pizsamájára, vagy az ágyra, annak érdekében, hogy ha éjjel kiesne a szájából, elérhesse azt, a (rövid) madzagnak köszönhetően.


(Balesetveszélyes is, és bizonytalan sikerességű, ha nincs madzag, és elkezdni négykézláb keresni a kisgyermek a cumiját, éjjel.)


Van aki szerint pont a madzag a balesetveszélyes, és ez bennem is felmerült. De azt nem tudom, hogyan oldják meg az említett problémát: éjjel kiesik a szájából a cumi? Mármint abban az esetben, ha "cumi pártiak", az ujjszopás ellenében.



2015. nov. 1. 15:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Amíg kisebb volt, addig annyiszor mentem át hozzá éjjel, ahányszor esetleg kiesett a cumija és elegendő volt berakni, később pedig magának megtalálta (simát is, illetve van Avent-es világítós is), de madzagot eszembe nem jutna rákötni.
2015. nov. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Amit az előbb linkeltem fotót, madzagos cumiról, számomra egy kissé ijesztő, hogy mi van akkor, ha szülő éjelre elfelejti levenni róla a madzagot / szalagot...


(Nincs túl nagy haszna nappalra se, nem értem, minek gyártanak ilyet, vagy házilag miért tesznek rá egyesek szalagot / madzagot...)

2015. nov. 1. 19:54
 13/17 anonim ***** válasza:
Amugy ezek a cumicsiptetok nagyon hasznosak, hogy ne kelljen 30 potcumit vinni egy sétához. De éjjelre tuti nem használnám. Az én fiam az aventes cumit szereti, berakok vagy 5ot este az ágy sarkába, tök jol világitanak. Simán megtalálja. 1 éves
2015. nov. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Sétánál tényleg hasznos lehet, de akkor látod a gyereket, nincs esélye kárt tenni magában vele.

Nekünk nincs, de volt, hogy hirtelen ötlettől vezérelve elszórta a cumit. Akkor összeszedtem, zsebre tettem, aztán itthon ment a fertőtlenítőbe.

2015. nov. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekünk a világítos cumi nem vált be, mert mar félálomban sírt, csukott szemmel, így mindig nekem kellett visszatenni a szájába. Én is annyit agyatlam mi legyen a megoldás. Aztán raktam vagy 10 cumit a feje köre, persze akkor is lusta volt keresgélni, majd csak úgy adtam vissza neki, hogy a keze ügyébe tettem, hogy ő fogja meg és tegye a szájába. Ebből lett az, hogy végre magátol megkereste, de 10 cumi mellett nem volt nehéz.
2015. nov. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm, hogy írtatok. :)

2015. nov. 2. 09:17
 17/17 anonim ***** válasza:

Sosem kötnék rá madzagot, iszonyúan balesetveszélyes. Régen (mármint nagyon régen) szokás volt madzagon a gyerek nyakába akasztani a cumit, ennek következtében nem egy olyan eset történt, amikor a kisgyerek szó szerint felakasztotta magát a rácsoságyra, a jó ég tudja, hogyan, de ilyesminek biztos nem tenném ki a gyerekemet. De még ha nem is a nyakába van akasztva, csak a pizsamára kötve, vagy az ágyra, akkor is veszélyes. Ráadásul a rácshoz kötni nincs is értelme, mert ha rövid a madzag, akkor egyet fordul a gyerek, és már kint is van a cumi a szájából, ha meg elég hosszú ahhoz, hogy a másik oldalára tudjon vele fordulni, akkor ahhoz is elég hosszú, hogy a nyakára tekeredjen.


Egyébként tudom, hogy milyen az éjszaka közepén, vagy a kádból kiugorva négykézláb cumit keresni, a most már iskolás fiam pici korában nagy cumimester volt, és nyilván babakorában még nem tudta megkeresni, úgyhogy nekem kellett, de mondjuk egyévesen már gyakran megkereste saját magának. Kétévesen meg már csak elalváshoz használta, utána, ha kipottyant a szájából, azzal nem volt semmi gond, aludt tovább reggelig cumi nélkül.

2015. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!