Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul esik, miért csinálta/c...

Rosszul esik, miért csinálta/csinálja ezt velem? Milyen rokon az ilyen?

Figyelt kérdés
Unokahúgom lánya és az én lányom között 10hónap különbség van. Mikor terhes lettem a lányommal, megkértem hogy ha lányom születne majd tegye már el a kinőtt ruhákat mert nincs pénzem ruhákra. 2 fiam már van csupa fiús ruhákkal voltam tele. Mindig is vágytam egy kislányra. Így nagyon örültem mikor kiderült hogy két fiú után lányunk lesz. Az első egy évben minden kinőtt ruhát megkaptam könyörögni se kellett érte. Mostanában viszont igen. Ami ruhákat meg kapunk nagyon bolyhosak és kopottak ami otthonra jó de pl orvoshoz már nem. Rákérdeztem de azt mondja sok ruhát eladott vagy elcserélt. Pár héten belül valóba szülni fog. Kisfia lesz. De az interneten látom hogy rengeteg ránk még jó ruhát árul már hetek óta. Tudja hogy nehezen élünk és hiába kérem nem ad már ruhát. Már most kijelentette hogy tavasszal nem fog tudni ruhákat adni. Nem könyörgök már de rosszul esik.

2015. dec. 6. 19:20
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzed cikinek a kéregetést?

Fel vagy itt háborodva, és húzod fel magad, mintha tehetne arról hogy ilyen helyzetben vagytok. Ti vállaltátok túl magatokat, nem kell magyarázkodni. Én sem adnám a helyébe. Mert már adott. Legyen elég. Ő is úgy lehet vele, ahogy mi: tessék megoldani, ha már vállaltátok.

2015. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:
Nem értitek de mindegy.
2015. dec. 6. 22:26
 33/54 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a sok hülye szembejön az autópályán...
2015. dec. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm hogy külön nekem válaszoltál :D irigy rokon meg a férje? Annyira nevetséges vagy. Ki a franc mondta, hogy vállalj három de akár két gyereket is? És még neked áll feljebb. Én se adnék neked egy szöget sem, nemhogy mást. Az első ruhákat is szánalomból kaphattátok a gyerekre való tekintettel. Szegény gyerekek nem elég, hogy szegénységben de primitív minden intelligenciát nélkülöző környezetben fognak felnőni...és ez rosszabb mint a bolyhos hasznàlt ruha.
2015. dec. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy adj nekik fiús ruhát...


Szóval, ha eladtad, akkor így jártál.

Azt írod: eladtad terhességed alatt, most ő is ezt teszi, nem tudom, miért baj ez.

Nekem is halomban áll a ruha (képzeld, lányos), és megválogatom, mit, kinek adok. És igen, hamarabb adom oda egy távoli, nem szegény rokonnak, mint a közelinek, aki csóró, de nem tesz semmit sem magáért, sem másokért. Ugyanígy a játékokat is.


Lehet felelősséggel vállalni 2-t, és lehet a pénzért hármat. Hidd el, hamar rájössz, hogy ők döntöttek jól.

2015. dec. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
94%
Te milyen rokon vagy? Miért veszed természetesnek, hogy minden ruhát nektek ad? Miért vállaltatok 3.gyereket, ha ekkora gondot okoz, hogy ruházzátok? Eszedbe sem jut, hogy ők is pénzből élnek és náluk is jön a baba? A te gyereked eltartása a te felellősseged, nem oecig a rokonoké!
2015. dec. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

Te komolyan arra alapoztad a lányod gyerekkori ruháztatását, hogy majd az unokahúgod ad nektek ruhákat? Csupán azért, mert te kijelented, hogy neked nincs pénzed ruhákra? Gondolkodj már el, neki is pénzbe került, és nem kötelessége benneteket bármivel is ellátni. Rokonságtól függetlenül. Azt csinál a kislány kinőtt cuccaival, amit csak akar. Kaptál tőle egy rakás cuccot, legyen már elég. Tanuld meg szépen megoldani magad a saját problémádat. Dolgozz, dolgozzon a férjed, vállaljon plusz munkát valamelyikőtök, mit tudom én, oldjátok meg, a ti dolgotok, nektek kellett három gyerek. A lőtéri kutyát sem érdekli, hogy miért lett három, ti vállaltátok, tessék szépen megoldani, nem a rokon dolga. Ha valamit kaptok, azt szépen megköszönitek, de elvárni ordas nagy pofátlanság.

Vagy menj el a Máltásokhoz, Vöröskereszthez, és mondd meg, hogy csórók vagytok, kérnétek adományt. Ha ennyire rá vagytok szorulva, akkor gondolom az is meg fog felelni.

2015. dec. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%

"Ami ruhákat meg kapunk nagyon bolyhosak és kopottak ami otthonra jó de pl orvoshoz már nem. Rákérdeztem de azt mondja sok ruhát eladott vagy elcserélt."


Ezzel azt akarod mondani, hogy még 1-2 orvoshoz menős ruhára sincs pénz? Nem tartozik magyarázattal, hogy miért nem ad, miért árulja neten.

Azért ott nem kis gond van, ha inkább adja a karitásznak, mint neked. És ezért nem őt kell meglátni, hanem magadba kellene nézni, hogy miért így tesz, valami oka csak van rá. Meg lehet itt magyarázni mindent.. Ennél nincs lentebb.

2015. dec. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%

"Egy gyereknek még mi is jobban meg tudtunk adni mindent! 2 v 3 gyerekkel minden nehezebb de majd rájönnek ők is!"


Mi van? Akkor minek szültél még kettőt? Elhiszem, hogy kellett egy lány is fiú után de ha "jobban" meg tudtál adni egynek mindent, ez még mindig nem azt takarja, hogy mindene megvolt, csak hogy a lehetőségedhez mérten. Nem kellett volna ennyit vállalni, ha alig éltek meg. Ha én lennék a helyzetedben, valószínűleg minden másnap ennék, de a gyerekeknek meg legyen mindenük. Középkategóriás turikban 2-300 forint egy body, 400 egy rugi, ha még ennyi se megy, ott már gondok vannak. És igen, amúgy értjük a helyzetet.

2015. dec. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
100%
Tv és internet előfizetés árából is lehet gazdálkodni. Több, mint a semmi. Nyugodtan le lehet mondani, az esetetekben sajnos ez is luxus. De kell, azt tudjátok fizetni, minden másra jó a kéregetés. Istenem.... Add be bölcsibe a kislányt, nem lesz baja, és menj el dolgozni, mert így később még rosszabb helyzetben lesztek.
2015. dec. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!