Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul esik, miért csinálta/c...

Rosszul esik, miért csinálta/csinálja ezt velem? Milyen rokon az ilyen?

Figyelt kérdés
Unokahúgom lánya és az én lányom között 10hónap különbség van. Mikor terhes lettem a lányommal, megkértem hogy ha lányom születne majd tegye már el a kinőtt ruhákat mert nincs pénzem ruhákra. 2 fiam már van csupa fiús ruhákkal voltam tele. Mindig is vágytam egy kislányra. Így nagyon örültem mikor kiderült hogy két fiú után lányunk lesz. Az első egy évben minden kinőtt ruhát megkaptam könyörögni se kellett érte. Mostanában viszont igen. Ami ruhákat meg kapunk nagyon bolyhosak és kopottak ami otthonra jó de pl orvoshoz már nem. Rákérdeztem de azt mondja sok ruhát eladott vagy elcserélt. Pár héten belül valóba szülni fog. Kisfia lesz. De az interneten látom hogy rengeteg ránk még jó ruhát árul már hetek óta. Tudja hogy nehezen élünk és hiába kérem nem ad már ruhát. Már most kijelentette hogy tavasszal nem fog tudni ruhákat adni. Nem könyörgök már de rosszul esik.

2015. dec. 6. 19:20
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk, mi ezt nem értjük...! :D
2015. dec. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
98%

Úgy látszik nem vagy az unokatesód szíve csücske. Fordulj a Karitaszhoz! Nézz körül a turkálókban. Tanulj meg varrni, kötni, horgolni.

Esetleg más barátnőkkel is csereberélhetsz ruhákat.

2015. dec. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%

Te adtál neki cserébe valamit? Nem ruhát, nem méregdrága ajándékot, csak valamit? Egy köszönömöt? Vagy felajánlottad egyszer is, hogy vigyázol a gyerekükre ők pedig menjenek el a férjével valahová romantikázni?


Nagyon úgy tűnik, hogy az az embertípus vagy aki csak elvárni tud; ha pedig megszűnik az emberek adakozókedve mert mindig koslatsz utánuk kitartott marokkal, akkor ők válnak a szemétté a szemedben.

2015. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
100%

Hát én teljesen le vagyok döbbenve.... Egyrészt, hogy is lehet úgy elvárni valamit hogy egyébként ahhoz semmi közöd? Azokat a ruhákat ők vették, kapták, azt csinál vele amit akar. Én is mindig eladom a kinőtt ruhákat mert abból tudom megvenni az új méretet, 1-2 darabot rakok félre tesóméknak (nálunk még nincs baba, de talán hamarosan).

A másik ami mindjárt eszembe jutott hogy basszus, gyerek ruhára nincs pénz, internetre van... Hát ez marha jó.

3 gyereket vállalni úgy hogy az alapokra nincs pénzetek, megint csak marha jó.

Csak gratulálni tudok...

Mi sem vagyunk gazdagok, 2 gyereket vállaltunk, végig gondoltuk hogy feltudjuk-e őket tisztességesen nevelni úgy hogy mindenük meg legyen amire szükségük van (nem luxusra gondolok). Eszem ágában sem lenne 3.-at vállalni mert akkor én is úgy járnék mint te, nem lenne ruhára pénz, na pont ezért nem is vállalnánk. Ha becsúszna, elvetetném (nem szívesen). Persze, nektek most már mindegy, ott a 3.

2015. dec. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:

Bírom az okosságokat hogy internet! 3 ezer ftal töltöm havonta a telefont amihez kapok 500mb internetet ami nekem egy hónapig elég. Nem hiszem hogy ez luxus pláne 3 gyerek mellett. Kell hogy legyen pénz a telefonon sajnos kellett már ügyeletet is hívni!

A baj nem az h nem adja ide a ruhákat hanem hogy sunnyog. Igen nekem is kellenének azok a kisruhák és ezt ő is tudja. Azz élettársam vállalkozónál dolgozik aki összevissza szeret fizetni. És mint montam nem örökbe szerettem volna a ruhákat csak kölcsönbe. Az eddig kinőtteket is mind visszaadtam!

2015. dec. 7. 17:28
 46/54 anonim ***** válasza:
100%
Inkább sunnyog, mert nem akarja elmondani, hogy mi veled a problémája. De ne legyen szálka a szemedben, már adott, Te visszaadtad, és ennyi. Menj el dolgozni, mert így tényleg csak lentebb lesz. Pláne, hogy leírtad, a férjed kap fizetést, de nem fix inkább csak össze-vissza. Még egy dolog, amiben erősítesz, hogy nem volt átgondolt a gyermekvállalás. Csak legalább törekedj arra, hogy a pároddal együtt oldjátok meg, és ne terhelj rokont ilyennel. Miért nem mész el te a karitászhoz, hogy rászoruló vagy? Az ciki? Vagy mi? Hm?
2015. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire szeretnéd azokat a ruhákat, akkor ajánld fel neki, hogy megveszed. Biztos tudtok egy olyan árat kitalálni, ami neked is, és neki is megfelelne. Te egyben megveszed, nem kell rakosgatni a méreteket, nem kell fényképeznie, szóval egyszerűbb lesz a dolga.


Sőt, lehet részletfizetésbe is belemenne. Próbálkozz!

2015. dec. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeidnek is járhatna 1-2 váltás normális, lehetőleg új ruha. De nem jár. Enni azért esznek rendesen, ugye? Vagy az a család vagytok inkább, ahol a gyerek utolsó étkezése egy ovis-sulis uzsonna, és másnap a reggeli az intézményben?


De még mindig ott tartottunk, hogy Te adtál valamit a ruhákért? Mert írtad, hogy eladtál mindent, abból lett babakocsi. Hiába kölcsönbe kaptad az eddigieket, azok sem a régiek már, akármit is mondasz. Nem hiszem el, hogy 1 db foltosat sem adtál vissza vagy ilyesmi. Én sem adnék. Mert ha segít egyszer az ember, a segített fél mindig többet és rendszeresen akar. Ez tapasztalat, és most pont ezt csinálod te is.

2015. dec. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo arra nem valaszoltal h segitettel-e valaha valamiben a rokonnak? Akar gyerekfelugyelettel vagy barmivel amihez nem kell penz? Amikor visszaadtad a ruhakat vettel legalabb egy tabla csokit a masik gyereknek?
2015. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
90%
Most majd vagy azt írja, hogy persze, vagy azt hogy nem, mert másik nem fogadta volna el. :)
2015. dec. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!