Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul esik, miért csinálta/c...

Rosszul esik, miért csinálta/csinálja ezt velem? Milyen rokon az ilyen?

Figyelt kérdés
Unokahúgom lánya és az én lányom között 10hónap különbség van. Mikor terhes lettem a lányommal, megkértem hogy ha lányom születne majd tegye már el a kinőtt ruhákat mert nincs pénzem ruhákra. 2 fiam már van csupa fiús ruhákkal voltam tele. Mindig is vágytam egy kislányra. Így nagyon örültem mikor kiderült hogy két fiú után lányunk lesz. Az első egy évben minden kinőtt ruhát megkaptam könyörögni se kellett érte. Mostanában viszont igen. Ami ruhákat meg kapunk nagyon bolyhosak és kopottak ami otthonra jó de pl orvoshoz már nem. Rákérdeztem de azt mondja sok ruhát eladott vagy elcserélt. Pár héten belül valóba szülni fog. Kisfia lesz. De az interneten látom hogy rengeteg ránk még jó ruhát árul már hetek óta. Tudja hogy nehezen élünk és hiába kérem nem ad már ruhát. Már most kijelentette hogy tavasszal nem fog tudni ruhákat adni. Nem könyörgök már de rosszul esik.

2015. dec. 6. 19:20
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:
a fiús ruhákat még akkor eladtam mikor terhes voltam a kislányommal. Babakocsit vettünk belőle.
2015. dec. 6. 21:08
 22/54 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak kamu lehet.


Ha mégsem? Vedd meg a ruhákat magatoknak!

2015. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező...nos ez esetben így jártál. :) A szükséges ruhákat pedig vedd meg magadnak.


Ha halomban áll a ruha és nem neked adja, hanem jótékonysági szervezetnek, más barátnőnek, idegennek, vagy akár csak tartogatja.. akkor annak nyilván oka van. Leginkább, hogy egy hálátlan dög vagy. Gondolkozz el ezen.


Szánalmasan viselkedsz..csak szerencsétlen gyerekeidet sajnálom.

2015. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%
te se adtál neki cserébe ruhát nem tudom mit vársz. Ja hogy eladtad ahogy most Ő? Neked lehet neki meg nem? nem érzed a kettős mércét?
2015. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, több mint egy évre való ruhát kaptál tőle. Miért baj, ha másnak, máshová is ad?

Írod, hogy kölcsönbe kellene neked a ruha. A követelőzésedből kiindulva kétlem, hogy amit eddig kaptál, azt bármilyen formában megháláltad volna. Sőt, ő a szemét, mert nem ad többet, hát hogy képzeli?

Hogy te eladtad a ruhákat, az oké. Ő is megteheti ugyanezt.

Ha rajtam akarna valaki így élősködni, biztos, hogy nem kapna semmit.

2015. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
88%

1. Ha nem akarok gyereket, főleg úgy hogy tudom hogy nincs miből felnevelni akkor mindent megteszek annak érdekében, hogy ne essek teherbe. Bár itt a gyakorin minden gyerek csodagyerek mert dupla védekezés mellett jön össze.


2. Ha már besikerült alaposan átgondolom, hogy mivel jár egy gyerek. Osztok szorzok és ha úgy látom, hogy az alapdolgokat sem tudom megadni neki akkor a másik két gyerek érdekében összeszedem magam ès bár belepusztulnék de elvetetem.


3. Ha mégis megtartanám sem formálnék jogot senki tulajdonára mert semmi közöm hozzá még akkor sem ha gyújtósnak használja.


Felelőtlen döntést hoztatok aminek a levét a gyerekek isszák majd meg. Most még csak ruha nincs. Mi lesz később? Rémes hogy kis országunkban a családtervezés egyre több ember számára ismeretlen fogalom...

2015. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
jajj haggyál már a nagy okossággal te is kedves utolsó író! Ugyanezt kapom meg hallgatom irigy rokonomtól meg a férjétől!!!! Mert ők tudatosan tervezték a mostani babát pedig ők se gazdagok szóval erről ennyit!!!!!! Egy gyereknek még mi is jobban meg tudtunk adni mindent! 2 v 3 gyerekkel minden nehezebb de majd rájönnek ők is!
2015. dec. 6. 22:01
 28/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak rájönni, mert ők annyi gyereket vállalnak majd, amennyit még el bírnak tartani.


Ha nem tudtok eltartani 3 gyereket, akkor minek kellett vállalni?


Én is azt hiszem kamu...egyszerűn nem akarom elhinni, hogy létezik ilyen idióta ember.

2015. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%
igen, meg tudtok adni mindent..kölcsön és kikönyörgött ruhákat...
2015. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges az ilyen embereknek magyarázni. Nekik a szívességkérés azt jelenti, hogy kérnek valamit, amit el is várnak, hogy megtedd/odaadd, ha meg nem így történik, te leszel a szemét disznó.

A kölcsönt meg úgy értelmezik, hogy nem feltétlenül kell visszaadni. Ha vissza mered kérni, mert mondjuk pénzzel tartoznak, határidőre nem adták meg és neked már szükséged van rá, ismét csak te leszel a szemét, mert mégis hogy mered kérni.

Nem szégyellnek mindenfélét kérni, pofátlanul élősködnek azon, aki hagyja.

Volt dolgom pár ilyen emberrel, nem tartott sokáig a kapcsolat.

2015. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!