Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogos az alsó szomszéd kérése,...

Jogos az alsó szomszéd kérése, hogy este 8 után ne játszon a gyerek gurulóssal (bébitaxi)? és reggel 8-ig legyen csend?

Figyelt kérdés

csak mert szerintem ezek jóval belül vannak a törvény által engedett kereteken..

pl este 10 után van csendháborítás..


más hogy gondolja?

fiatal pár amúgy


2015. dec. 18. 20:57
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

de persze igykszem betartani ezt a kérésüket is, a már nem tudom hányból.

csak frusztrál, hogy lassan az is baj, hogy élünk.

2015. dec. 18. 21:07
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

8: Felnőttként sem otthon illik hangoskodni. És ezt gyerekkorban kell megtanulni.

Menjetek ki a szabadba, tombolja ki magát. Vagy egy játszóházban.

2015. dec. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
utolsó. pont, hogy itthon engedné ki a gőzt, mivel mindenhol meg kell felelni...
2015. dec. 18. 21:09
 14/47 anonim ***** válasza:
59%

most nem akarom mondani a maszlagot meg lerágott csont de úgy bírom amikor értetlenkednek néhányan, hogy miért szabjuk feltételnek a családi házat - mint a gyerekvállalás feltételét - hát ezért.


Panelban nőttem fel, nem mondom hogy nem volt boldog gyerekkorom, de aki nem elég toleráns az ilyen helyzetekhez, az miért panelba szült? Számíthattál volna erre.

2015. dec. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok.

Ha próbálsz változtatni az jó. :) Miket kértek még? Lehet azért ők sem százasok. Nálunk sokszor volt akkor, hogy arra ébredtem éjjel, hogy felváltva sírnak a gyerekek, de ezért nem szólnék, mert ez természetes, hogy sír éjszaka egy kisbaba, nemhogy kettő. :) Vettem fülldugót.

2015. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Este 8-kor egy ekkora gyereknek (mert ugye a bébitaxi nem 5 évesnek való), már ágyban a helye, ha viszont nem is alszik még, ilyen zajos játékkal már ne játsszon. Attól, hogy valami nem ütközik törvénybe, még lehet zavaró, és bár mindenkinek alkalmazkodnia kell egy társasházban, mindenkinek joga van a pihenéshez is.

Mi családi házban lakunk, de attól, hogy nem zavarnánk vele szomszédot, még nincs ész nélküli zajongás vagy csapdosás a lakásban. Az alapvető viselkedési szabályokat már kicsi korban el kell kezdeni tanítani.

2015. dec. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
82%

"csak mert szerintem ezek jóval belül vannak a törvény által engedett kereteken..

pl este 10 után van csendháborítás.. "


"

van, ahol meg azt írják, nincs már ilyen, hogy csendháborítás."


Mi az, hogy "máshol azt írják". Van egy törvény, ami egyértelműen fogalmaz:

2012. évi II. törvény

"Csendháborítás


195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el."

Ennyi.

Az meg a Te szegénységi bizonyítványod, hogy egy ilyen kérdést komolyan gondolsz, ahelyett, hogy belegondolnál az alattad lakó helyzetébe! Bezzeg ha te gyereked alszik délután, akkor ugye mindenkinek kuss legyen 2 km-es körzetben, mert a kis drága fel ne ébredjen!

2015. dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem jogos. Nem ők vállaltak gyereket, hanem ti.
2015. dec. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
Egy intelligens szülő figyelmét nem kell felhívnia a szomszédjának ilyen dologra, hanem magától eszébe jut, hogy egy panelben este 8 után már nem rodeóztatja a gyerekét. Ez egy kontrollálható tevékenység, ellenben pl. egy hasfájós baba sírásával.
2015. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%
Én napközben sem engedem a lakásban motorozni, kabdázni, azért van a játszotér.
2015. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!