Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogos az alsó szomszéd kérése,...

Jogos az alsó szomszéd kérése, hogy este 8 után ne játszon a gyerek gurulóssal (bébitaxi)? és reggel 8-ig legyen csend?

Figyelt kérdés

csak mert szerintem ezek jóval belül vannak a törvény által engedett kereteken..

pl este 10 után van csendháborítás..


más hogy gondolja?

fiatal pár amúgy


2015. dec. 18. 20:57
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
8%
társasházban laknak.Ha nem tetszik,hogy laknak felettük,költözzenek kertes házba.Lehet,hogy bunkó vagyok,de én elküldeném őket a p. csába
2015. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
16%

A kérdésre nem tudok válaszolni, csak a véleményemet szeretném leírni. Nagyon nehéz ez szerintem. Ugyan mi nem panelban lakunk, hanem családi házban, de tetőtérben és anyósék alattunk laknak. Fiam 1,5 éves.

Szinte minden reggel azzal indul, ha találkozunk, hogy ,,hallottuk a gyerkőc megint jó sokáig fent volt, mi már pihentünk volna''. Minden reggel. Nagyon unalmas már és tehetetlen vagyok.

Szerintem is egy ekkora gyereknek már 8 körül ágyban a helye. Irigylem is azokat, akinek sikerül. De higgyétek el, ha megfeszülünk sem alszik el fél 11 előtt. Most éppen férjem altatja.

Úgy gondolom kipróbáltunk már mindent. Nem lehet annyira lefárasztani, hogy előbb elaludjon. Csak, hogy egy példát írjak. Múltkor tettem egy próbát. Na mondom most kifárasztalak te kis ámokfutó. Déli alvásból egy óra hossza után felkeltettem. Elmentünk játszóházba. Jó pár órát ott voltunk. Utána hazajöttünk enni, aztán elmentünk a szokásos babaúszásra. Este fél 8-kor értünk haza. És innentől kezdve minden ugyanolyan volt mint máskor. Fél 11-kor aludt el. Én már világomat nem tudtam a fáradtságtól.

És addig játszik. És nem, nem fogom azt mondani a gyerekemnek, hogy nem taxizhat fél 10-kor. Nem fogom neki megtiltani, hogy játsszon a játékaival. Mikor fülig érő szájjal hozza, hogy ,,anya jáccuuu''.

Nem fog örökké rohangálni. Ha ő nem akar leülni és úgy játszani, akkor én nem tudok mit tenni. Persze próbálkozom mindig, de nem mindig sikerül csendes játékra bírni.

Egy másfél éves nem érti meg, hogy az alattunk lakók pihenni akarnak. Ö csak játszani akar a játékaival.


Bocsánat, hogy hosszú lett és, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de szerettem volna leírni a gondolataimat.

2015. dec. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
16%
Egyetértek az előttem szólóval is. Ha nem tetszik, költözzenek el. A gyerekek nem üldögélnek a fenekükön. Nekik fel kell fedezni a világot. Lehet, hogy este 10-kor. Aki ezt nem bírja, az ne költözzön panelba.
2015. dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
89%
Nem gondolnám, hogy csak azért, mert valakinek gyereke van, akkor már mindent szabad, a szomszéd pedig költözzön el, ha ezt nem bírja elviselni. És attól, hogy nem alszik el időben a gyerek, még nem kell engedni bébitaxizni este, hanem fel kell kínálni más alternatívát.
2015. dec. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy én se szeretem, ha a fölöttünk lakó este áll neki radiátort porszívózni, meg mosógépet rugdosni, vagy diót törni az erkélyen (megtörtént esetek) úgy én is rászólok a gyerekre, ha nem tud csöndesen lenni. Panelban lakunk, ez van. Vannak íratlan szabályok, amit illik betartani. Gondolom te se örülsz, ha alvásidőben állnak neki falat fúrni. A bébitaxi/motor/roller/görkori is idegesítő, ha az ember pihenne végre.
2015. dec. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

de birom az ilyeneket hogy játszótér..

ja este 8 kor minusz 10 fokban..


és hogy aludnia kellene már ilyenkor...

egyáltalán nem rendszeres alkalom az este 8 órási bébitaxi, ma elcsúsztunk a fürdéssel és jézus, már kapásból feljönnek "odalentről..." .


azért nem szép dolog szerintem az sem, hogy gyerekes embert zaklatnak.

volt hogy azért lettem ideges, mert kiöntötte a gyerek az építőkockát, hogy jaj megint mit szólnak lentről és a gyermekem is csak egy ideges anyát kap.

2015. dec. 18. 22:50
 27/47 anonim ***** válasza:
24%
Tök jól hangzik, hogy a gyereknek nyolckor ágyban a helye. Aha. De ha nem álmos, akkor hiába teszem le. Kislányom 21 hónapos örökmozgó. Van, amikor ő is még este zajosabb a kelleténél. Persze nem engedjük és magyarázzuk, hogy miért nem szabad ezt vagy azt. De 21 hónapos! Csak játszani akar...Amúgy a felettünk lakó pedig rendszeresen akkor kezd mászkálni, jönni-menni, ajtót csapkodni amikor altatnám a gyereket. Mit tudok vele csinálni? Semmit. Ráadásul pont a gyerekszoba felett. A másik amit én sem tudok megérteni, hogy a panelunkban miért csapják be egyesek úgy azt a rohadmányos bejárati ajtót, hogy zeng az egész lépcsőház. Pedig be lehet csukni normálisan is.Tekintettel kellene lenni egymásra. Ha egy felnőttnek sem megy, akkor mit vár az ember egy gyerektől?
2015. dec. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

*de szóval a játékok kiöntése megint alap egy gyereknél.

most tiltsak mindent a gyermekemnek, amit egy gyerek csinál???

2015. dec. 18. 22:52
 29/47 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, de annyira értetlen vagy Kérdező!

Senki nem azt írja, hogy este 8-kor vidd a játszótérre a gyereket vagy egy doboznyi építőkockát sem boríthat ki a földre, csak éppen nem este 9-kor kell a leghangosabb játékot előszedni vagy kismotorozni hagyni a lakásban.

Nagyon nem tudod a helyén kezelni ezt a kérdéskört, ha a játékok kiöntése is ekkora idegességet vált ki belőled...

2015. dec. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
87%

Bébitaxi, roller, bicikli, kismotor... nem a lakásba való. Se reggel, se délben, este meg aztán pláne nem.

Ezt kompetens szülő képes meg is értetni a gyerekkel.

Igen, az örökmozgóval is. Már ha egyáltalán van olyan intelligens a szülő, hogy egyáltalán megpróbálja.


Jogos a szomszéd igénye, hogy ne hagyd a gyereked este hangoskodni.


Orrszívó porszívózni oké éjjel.

A hasfájástól ordító babán se tudod letekerni a hangerőt.


Vannak olyan zajok, amit tolerálni lehet, kell, mert muszáj. De ami elkerülhető és az elkerülhető, hogy a gyerek este bébitaxizzon, ahhoz ne várd már hogy a szomszéd még mosolyogjon!


Ha ésszerű korlátok nélkül akarsz nevelni, akkor neked nincs helyed a társasházban!

2015. dec. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!