Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogos az alsó szomszéd kérése,...

Jogos az alsó szomszéd kérése, hogy este 8 után ne játszon a gyerek gurulóssal (bébitaxi)? és reggel 8-ig legyen csend?

Figyelt kérdés

csak mert szerintem ezek jóval belül vannak a törvény által engedett kereteken..

pl este 10 után van csendháborítás..


más hogy gondolja?

fiatal pár amúgy


2015. dec. 18. 20:57
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy én se szeretem, ha a felettünk lakó minden délután órákig töri a diót...vagy ilyesmit...így én is rászólok a gyerekre, hogy csendesebben játsszon...még napközben is, mert zavarhatja a szomszédokat.

Mért baj az, ha kialakul egy önkontroll benne????

Például én se mosok reggel 8 előtt hétvégén.... még ha hamarabb is szeretnék....

bár remélem ez már nem túl korai :O

nem jó érzés tekintettel lenni a másikra?

Bár lehet, hogy csak én gondolkodom így.....

2015. dec. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eleve fura, hogy valakinek meg kell magyarázni, hogy este nyolc és reggel nyolc között nem zajongunk. Kérdező, neked ez nem egyértelmű? Este nyolckor már mi, felnőttek sem állunk neki zajos dolgokat csinálni, nem ilyenkor porszívózunk, lehetőleg már a mosógépet sem használjuk, nem ilyenkor klopfoljuk ki a húst másnapra, és nem ilyenkor szerelünk össze bútorokat. Pedig ugye ezek alapvetően olyan dolgok, amik szükségesek, mert enni kell, tiszta ruha kell, takarítani is kell, és ha új bútort veszünk, azt össze kell rakni, hogy használni tudjuk. Mégis megoldjuk valahogy napközben, mert este már mások számára ez zavaró. Ehhez képest a bébitaxizás pont nem létszükséglet, nehogy már ne tudjon mással játszani a gyereked. És igen, az is jogos, hogy reggel nyolc előtt ne kezdjen zajongásba, mert legalább addig szeretnének aludni. Ha ennyit nem vagy képes betartani, és a gyerekeddel betartatni, akkor tényleg költözzetek valami olyan helyre, ahol nem kell másokhoz alkalmazkodni, mert úgy látszik, nem vagytok alkalmasak arra, hogy emberek között éljetek.
2015. dec. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
100%
gondolom, aki itt azt írja hogy ő nem korlátozza a gyerekét, akkor őt se zavarja, ha pont altatna, mikor a szomszédék elkezdenek hangosan zenét hallgatni vagy kiabálni. Hisz őket se lehet bekorlátozni igaz?
2015. dec. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem este 8 utàn màr àgyban kène lennie,szerintem jogos.
2015. dec. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
86%
Mi is panelban lakunk. Van egy család a 2. emeleten akinek van 2 gyereke, akik a lépcső fordulóban ugrálnak azzal a gumi labdával este 9 órakor, szaladgálnak a lépcsőn, visítoznak. Ott is megy a motorozás bent a csempén. Több szomszéd is panaszkodott már nekik. Mivel jóban vagyok a házmesterrel, mondtam neki, hogy járja körbe a lakásokat mondja el hogy felújítás tervezek a lakásban, mindenkitől előre elnézést kérek de lesz olyan, hogy direkt korán reggel, késő este fúrás-faragás lesz a lakásba. Jött is a ház mester mondta hogy a lakók beleegyeztek. Mivel nem nagy panel lakás, 4 emelet az egész (12 lakás). Így hajnal 5-kor zene bekapcsolása, és elkezdtem felverni a csempét a folyosón. Persze az alattam lakó "kedves család" női tagja azonnal verni kezdte az ajtót. Kinyitóm, hálóingbe 2 nagy szatyorral a szeme alatt elkezdett vergődni, hogy milyen bunkó vagyok, hogy ilyen korán házat csinálok. Hogy felfog jelenteni, meg ilyenek. Mondtam, hogy pont leszarom, mikor az ő édes gyereke meg minden nap ezt csinálja. Majd a velem szemben lakó kétajtós szekrény méretű ember kivágta a bejárati ajtót, és elkezdett ordítani a nőnek, hogy azonnal tűnjön haza mert a visításától nem tud aludni. Majd a nő elviharzott, a szembe szomszéd csak annyit mondott, hogy fojtassam amit elkezdtem. Én jó szomszéd vagyok ezért folytattam. Majd 8- kor abba hagytam. Este 11- kor elkezdtem a fürdőszobát. Ismét jön a kedves szomszéd, hogy a gyerekek nem tudnak aludni. Ajtó bezár. Másnap normális időben csináltam a dolgomat. Mikor én befejeztem a felújítást, aminek van ugye egy kis alap zaja. Majd a nőnek a szomszédja kezdte el a vezetékeket kicserélni. Ő is hasonlóan járt el mint én csak ó még pofátlanabb volt, mert ő már 4-kor elkezdte vésni a falat, és a csengetésre sem nyitott ajtót a nőnek. Szerencsére el is hagyták az albérletet, mert már nem bírtak itt lakni. Örült is neki mindenki. Azóta is békesség van. Szóval ha nem akarod, hogy a szomszédodtól halld a mosógépet éjszaka vagy korán reggel, vagy hogy éppen a feleségével van együtt. Ami ugye rögtön téged is zavarna, akkor ülj le a gyerekeddel könyveket nézni, vagy szőnyegen társasozni, babázni, Tv-t nézni. És a gyerek ne menjen el-vissza azzal a műanyag kerekes taxival, mert nagyon hangos mikor a parkettán/csempén közlekedik vele. Azt pedig meg lehet érteni, hogy zavarja őket. Lehet, hogy korán mennek dolgozni és szeretnének hamar aludni. Azt tudom, hogy neked nehéz megérteni, hisz te egész nap otthon vagy. Ezért tudsz pihenni. De ők is szeretnének.
2015. dec. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint az sem lenne gáz, ha az alattad lévő verné a plafont, mert...


Neked teljesen elmentek otthonról, kérdező?!

2015. dec. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogos, hogy éjszaka nyugalmat szeretne az ember. Fura már a kérdés is. Nálam ez evidens. Este nem zajonunk mi se meg a gyerek se.


Volt itt már olyan anyuka, aki meg elvárta, hogy a szomszédban zajló felújítási munkálatokat szüneteltessék a délutáni alvás idejáre. Ott meg szundíthattak volna egyet a vállalkozók is, a jó kis órabérért cserébe!

2015. dec. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!