Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, legyek drasztik...

Mit csináljak, legyek drasztikus? Elegem van az egészből.

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok el, még ha hosszú is. Segítségre van szükségem. Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok, csak legyen vége ennek a lassan két éve tartó tortúrának.

22 hónapos fiam altatása és alvása maga a pokol. Próbálok mindent leírni, de most is dühös vagyok.

Ebéd után teszem le aludni. Mellé kell feküdjek a mi ágyunkba. Kb fél- 1 óra popópaskolás után elalszik. Az 1 órát végig magyarázza. Ki akar menni, többször átver, hogy kakálni kell. Sokszor ki is engedem, mert mi van ha tényleg. De általában csak játszani megy. Aztán alszik változóan 1-3 órát. De itt kell feküdjek mellette, mint most is, mert ha kiosonok felkel és nem tudom visszaaltatni. Így tehàt semmit nem tudok csinálni. Tegnap is kiszöktem a fürdőbe teregetni, 1 perc múlva leesett az ágyról. Kiságyban nem hajlandó elaludni, illetve ki is tud mászni.

Felkel, uzsonnázunk, aztán kimegyünk. Minden nap több órát kint vagyunk. Keddi napon pl. (csak, hogy értsétek az esti problémát) 2-től, 3-tól kint vagyunk udvaron, játszón, parkban este fél 6-ig, aztán elmegyünk úszni fél 8-ig. Lényeg, hogy bármennyit vagyunk kint, bármennyit alszik ebéd után, este fél 11 előtt nem alszik el.

Este 8 körül lekapcsoljuk a villanyt, még lehet játszani, 9-kor behozzuk a mi ágyunkba. Ilyenkor már mindketten kellünk, ha egyikőnk nem fekszik ide, akkor ordítás van. Ilyenkor kiszökik 1-2-szer és ekkor tényleg kakál. Kb. másfél óra popóütögetés után alszik el. Fáradt biztosan, miután kakál már nem akar szökni. De magyaráz, hempereg, nagyon nehezen alszik el. Elalszik, apa berakja a kiságyba a szobájában és dőlünk ki mi is. Házasélet nulla. Kb. 1 éve ez megy.

Aztán jön az éjszakai műszak. Kb. 2-kor, 3-kor felkel, át kell hozni és fent van 2-3 óra hosszát. Nem akar aludni, hisztizik, játszani akar menni. Sosem engedtük neki, egyszer sem. 5 körül visszaalszik, 7-ig. És ez minden áldott este így van. Hullák vagyunk, elegem van, legszívesebben itt hagynék csapot-papot. Nagyon türelmetlen vagyok, minden altatás egy veszekedés. Már gyomorgörccsel indulok neki. Csúnyán beszélek vele, dühös vagyok aztán sírok ha elalszik, mert lelkifurdalásom van, hiszen ő az életem. És ez ìgy megy minden éjjel.

Férjem azt mondta elég volt, nem bír dolgozni, szépen mától hagyjuk a kiságyban ordítani. Màr én is belemennék, de félek, hogy kiesik fejre.

Nem tudom mi a baj. Szép napirendünk van, tartjuk is mindig, max fél óra csúszások vannak. Egyszerűen olyan, mintha semmivel nem lehetne lefàrasztani.

A múltkor egy utazás miatt egész nap nem aludt egy percet se. Akkor is este fél 11-kor aludt el. Mert autóban sem alszik, soha nem is aludt, kicsi csecsemőként sem.

Kérlek segítsetek tippekkel, tanácsokkal, mert nem akarok egy ilyen idegbeteg, kialvatlan házisárkány lenni, mint most.


2016. febr. 17. 12:08
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Köszi az együttérzést :-)
2016. febr. 17. 19:47
 22/31 anonim ***** válasza:
Szia! Ha elfogadsz egy tanácsot, egyszer engedd neki, hogy a délutáni alvást kihagyja. Szerintem az a gond. De ha nem, az is kiderülne pár alkalom után. Azt írod, szép napirendetek van. Szerintem ez így van, de csak részben. A jó napirend attól jó, hogy rugalmasan figyelembe veszi a baba/kisgyermek igényeit. Most itt konkrétan az altatásra/alvásra gondolok. Amikor a lányom két és fél éves kora körül elkezdett egyre nehezebben elaludni délután, akkor rájöttem, itt valami változás lesz. Lett is. Ment egy darabig a huzavona, aztán beadtam a derekam. Régi alvás így nézett ki: délután 2 óra, éjjel 10 óra. Ez összesen 12 óra. Mostani: éjjel 11 óra hossza. Tehát csak egy órával kevesebb az alvásigénye, de azt a délutánból óhajtotta elhagyni. Engedtem és azóta az alvással szinte semmi gond.
2016. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Megpróbálom akkor kihagyni.

Nem akarok előletek titkolni semmit, hogy átlássátok a helyzetet. Ezért muszáj leírnom, hogy lehet önzőség, de nekem is nagyon kell az a délutáni pihenés. Annyira nincs el egyedül, állandóan játszom vele. Alig várom azt az 1-2 óra csendet.

Ma pl egész délelőtt játszón voltunk, így csak 10 perces volt a déli altatás.

2016. febr. 17. 20:57
 24/31 anonim ***** válasza:
73%

Én drasztikus megoldást választanék, teljesen új rutint alakítanék ki az alváshoz.

Lefekvés 8 körül, akkor már csak egy csendes mese félhomályban, puszi, és szépen hagyjátok a kiságyában. Ha sír csak annyira mennék be, hogy lássa ott vagyok, de mondanám aludni kell és kimennék. Ha nem asszisztálnak a műsorához le fog szokni róla.

2016. febr. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Elég durva a hekyzet. Az én fiam is nagyon akaratos, mellé rossz alvó (volt, szóval van remény). Nekünk is volt egy csomó rossz szokásunk, a béke kedvéért sokmindent ráhagytam.

Legrosszabb nálatok az, hogy nem ott ébred, ahol elalszik. Felkel a kiságyba és megy vissza közétek. Saját ágyba kellene szokatni vagy a kiságyba. Nem vagyok a sírni hagyás híve, de neked ajánlom. Szerintem többet árt a gyereknek is hosszútávon, ha szülei jóformán tönkremennek.

Az enyém nem egyszerre produkált mindent. Vagy nagyon nehezen aludt el, vagy gyorsan elaludt és utánna fél éjszaka fennt volt. Kiborító. Volt olyan, hogy néztem hajnal 3-kor a 2 órája nem alvó gyereket és azon gondolkoztam normális-e egyáltalán amit csinál. Legszivesebben felpofoztam volna. Úgyhogy inkább kimentem bevittem neki a kiságy elé a laptopot és elindítottam a bogyó és babócát. 5 percenként újraindítottam neki. Szigorúan ugyanazt a részt. Majdnem egy hónapig mesézett éjszaka. Nem vagyok rá büszke. Volt 3-4 rész, ezeket váltogattam, hogy ne legyen érdwkes, de túl unalmas sem. Eleinte 2-3 órát mesézett, aztán egyet, később is felkelt fél órára. Kb akkor már inkább megpróbáltam visszaaltatni. Nem hiányzott a mese. Azt írod, dumál, magyaráz. Az enyém is ilyen. Ha csend lesz annyira pörögnek a gondolatai, hogy nem tud elaludni. Onnan tudom, hogy én is ilyen vagyok. Hiába vagyok hullafáradt, ha párnát ér a fejem elkezdek gondolkozni a napi dolgokon. Ha nem olvasok elalvás előtt 20 percet, akkor 1,5 óra mire elalszok. A kicsinek is kell valami monoton zaj, hogy el tudjon lazulni. Ilyen nállatok a popórázás. Én énekelni szoktam neki.

A teáról leszokatnám éjszakára. Az enyém is felkelt éjszaka miatta, de ő csak langyos teát ivott(nem szobahőmérséklet) aztán vizet adtam neki. Persze, hogy nem kellet. Kérte, elegítsem meg. Megtettem (de csak egy picit, nem kell kommentálni) kb 1 hétig felkelt még langyos vizet inni, aztán leszokott róla.

Ha elkezdesz egy módszert egyedül alvás, alvás kihagyás, akkor azt minimum egy hétig csináld. Du alvás egy alkalom nem jelent semmit. Le akartam vele állni. 2-3napig ugyanakkor aludt el, de utánna kifáradt. Értem, hogy neked is kell a pihi, mert nyűgös a kicsi, de ez egy ördögi kör. Ha éjszaka aludna, nem nyavajogna annyit napközben.

Ez hosszúra sikerült és kicsit ellentmondásos is. Először nem is akartam írni, de sokszor eszembe jutottál délután. Kitartást az éjszakához! Remélem mielőbb megoldódik.

2016. febr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy te is aludni szeretnel vele délután?
2016. febr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Hát nem irigyellek!

Az én lányomnak is volt ilyen időszaka, lehet hogy az is baj hogy már eleve idegesen kezded altatni, próbálj nyugodt lenni, ha hülyéskedig beszél, ne szólj hozzá, semmit, még azt se hogy csönd legyen, nálunk ez bevált, pár nap alatt rájött hogy nincs értelme, éjjel ugyanezt odateszed közétek, elmagyarázod hogy most alszunk és kész, és ne mondj semmi, a legfontosabb hogy próbálj nyugodt maradni, direkt azért csinálja hogy felidegesítsen, ha látja hogy nem ér el vele semmit, akkor abba fogja hagyni, végső esetben tényleg meg kell próbálni kicsit hagyni ordítani, nem olyan kicsi már, 5 perc után bemész hozzá mondod neki este van aludni stb, ezt 5 percenkén míg el nem alszik, lehet hogy 2 hétig is eltart, de akkor leszokik róla.

A másik ami eszembe jutott még az édesség cukros italok, ezekből ne fogyasszon sokat, sőt semennyit, mert a cukor felpörgeti, az én lányom is ilyen, tegnap is a mama vigyázott rá ette a csokit, nyalókát cukrot egész nap, reggel 6-tól este fél 8-ig pörgött tőle, jah és KITARTÁS, előbb utóbb el fogja hagyni, lehet érdemes volna beíratni bölcsibe. :)

2016. febr. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!

Valaki kérdezte, hogy én is alszom-e délután. Az első fél órában nagyon mélyen alszik, akkor eszek, elpakolászok stb. Aztán én is lefekszem. Hulla vagyok, azonnal elalszom.

És ha innentől megpróbáljuk, hogy ne aludjon délután, akkor mi lesz az oviban? Ott visszaszoktatják? Vagy hogy van ez? Nem túl kicsi még ahhoz, hogy ne aludjon délután?

2016. febr. 18. 13:02
 29/31 anonim ***** válasza:

szia!

tapasztalat(Óvónői),hogy még a nagyobbacska gyereknek is nagyon fontos az alvás.szerintem túlpörög,ez okozhatja a problémát.valószinű,hogy az alvásigénye is kevesebb.de én semmiképp nem hagynám el.2kisgyerekem van,nekem a suttogó módszer nagyon bevált.volt egy hullámvölgy,de akkor újra kezdtük (Kb másfél évesen)-egy két hét alatt elmúlt.

a drasztikus megoldás hive nem vagyok,valahogy kellene egy kis erőt gyűjteni,és elmondani ,hogy anya itt lesz,melléd ül egy kicsit-aztán megy aludni.

ki fog jönni,vissza kell kisérni..én az elsőnél kb 100szor tereltem vissza,másnap már csak a fele volt.

mindkét gyerkőc magától alszik el.

én ajánlom ezt a könyvet-és nagyon sok türlemet,kitartást neked !

2016. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megpróbálok erőt gyűjteni!
2016. febr. 18. 14:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!