Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem leszek rossz anya ha...

Nem leszek rossz anya ha visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves kisfiam.Én eddig nem dolgoztam,háztartást vezettem és minden percemet a kisfiammal töltöm.Apukája hétköznap dolgozik.Most jött egy szuper lehetőségem 6oràba 16orától 23ig kéne dolgoznom!Csak annyi a baj hogy ovi után anyunal kellene lennie 3órán keresztül ami miatt iszonyu lelkiismeret furdalásom van!Egyébként csodás gyerek,és elég önáló.Jó anya leszek ha dolgozom?Nem teszek benne kárt ha kevesebbet lát?Segítsetek légyszi!
2016. márc. 9. 23:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem vállalható.

Ha úgy érzed, kevés időt töltesz a gyerekkel, akkor azokon a napokon, amikor dolgozol, menjen csak 9-re oviba, vagy ebéd után hozd el (és amikor indulsz dolgozni, elviszed a mamához).

2016. márc. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%
Mivel, mint írtad eddig is ovid volt, annak ellenére hogy te otthon voltál, így már alapból nem vele töltötted minden percedet. Egyébként így elvállalnám.
2016. márc. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%
Biztos hogy nem vállalnám el ezt a munkát.
2016. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha abból a négy napból kettő lehet hétvége, akkor esetleg. Olyankor vele lehetnél 4-ig, hétköznap me kétszer nem nagyon találkoztok
2016. márc. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%

Így nem dolgoznék, még akkor sem, ha 4 nap munka, 3 szabad. Eddig 5 órában dolgoztam 8-13.30-ig kedtől szombatig. Van egy 5.5 évesem és egy egy évesem. A nagy iskolában van 9-15-ig, de 6-kor keltem, 7-kor jön értük a dadus és délután én mentem 3-kor érte, 2-kor a dadus-mire hazaértem- hozta a kicsit. De most vállaltam egy másik munkát-önkéntes (tapasztalat szerzés végett), és így hétfőn is jön értük. Hétfőtől péntekig 4-ig dolgozom, minimum 4.30-mire hazaérek. 2 hónapja csinálom így és baromira hiányoznak a kicsik. Lelkiismeret furdalásom is van, mert a nagyon észrevettem, hogy hiányzok neki. A minap rémálma is volt. Remélem nem kell hosszan csinálnom.

Első gyerekkel 2 éves korában mentem vissza dolgozni, de a másodikkal 11 hónaposan. Angliában élek.

Én baromira kilennék, ha 4 napig nem láthatnám őket. Így is rohadt nehéz, csak 5-7-ig látom legtöbbször őket, mert 7-kor le kell tennem őket, ha 6-kor azt akarom, hogy kipihenten ébredjenek. Max fél évet csinálok így. Munkát szeretnék váltani, ezért kell a tapasztalatszerzés miatt önkénteskednem. Remélem, hogy sikerül.

Szerintem, ha ennyire össze vagytok nőve, ilyen hirtelen elszakadást ne csinálj, ez baromira megterhelő lelkileg mind a kettőtöknek. Vállalj úgy munkát, hogy ő oviban van, te meg dolgozol. Ha csak ez a lehetőséged van, akkor ne csináld túl hosszan, amint lehet, válts normál munkaidőbe.

2016. márc. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Remélem elvállaltad. Amíg nincs más, addig ez is jó. 5 év után nehéz visszaállni a munkába, és kell egy jó munkahely, hogy utána tovább tudj lépni. Nem a legjobb a beosztás, de egy ideig kibírható. Utána pedig tudsz váltani.

Nem lesz könnyű, de sajnos a munkák között nem lehet válogatni.

2016. márc. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én vállalnám. Reggel úgyis te viszed, van időtök együtt lenni. Ha meg három nap szabad, akkor meg tök jó. Aki három műszakba jár dolgozni, az sincs többet a gyerekével.
2016. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hú de jó dolgod van. 5 éves a kisfiad és még nem dolgoztál. Az enyém 2 hetes volt, amikor vissza mentem dolgozni.

Kisfiad túl fogja élni, hogy a nagymama vigyáz rá kemény 3 órát.

Amúgy a tényleges véleményem, hogy az esték a legfontosabbak. Vacsora, fürdés, mese olvasás, beszélgetés, altatás.... De ez csak az én véleményem.

2016. ápr. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
15-ös nagyon jó dolgokat mond, maximálisan egyet értek Vele... előző vagyok.
2016. ápr. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Lett volna lehetőségem,de nem áldoztam fel a pénzért az fiam kiskorát.Ezt a munkát is csak azert válaltam el mert igyis hozom viszem oviba ha itthon van 4ig eggyütt vagyunk.Nem nagyzoltunk,de mindenünk megvan neki még annál is több.Ezután sem lessz másképp.
2016. ápr. 2. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!