Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegetáriánus a lányom?

Vegetáriánus a lányom?

Figyelt kérdés

2 hete nem eszik húst.

Aztmondja "anya ez állat akinek meg kellett halnia hogy megegyük".

Nem tudtam mit mondani,egyszerűen nem tudtam megszólalni. Sokat beszélgettünk arról,hogy ezek haszonállatok akik fájdalommentesen feláldozzák az életüket azért,hogy mi életben maradjunk. Nem érdekli,mert a csirke aranyos,a malac meg "tündibündi" ahogy sárdagonyászik. A halat meg azért sajnálja,mert "anya ők sokan vannak és ha meghalnak sírnak a barátaik".


4 éves. Tanácstalan vagyok. Nem erőltetem ha ő így gondolja,de....még a tojáshéj a popsiján van,kellenének neki a húsból nyert tápanyagok.


2016. ápr. 27. 17:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg hamar kinövi. Addig kibírja hús nélkül, de azért utána nézhetsz jó vegetáriánus recepteknek.
2016. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
23%

Mért kell ilyenekről beszélgetni egy 4 évessel? Nyilván te ültetted el benne ezt a gondolatot. Egy 4 éves még nem is tudja magától hogy mondjuk a virsliben, szalámiban, akár darált húsban milyen állat van.

Nagyon gyorsan szakadjatok le erről a témáról és ne úgy rakd elé az ételt hogy ez egy nagyon cuki tyúk volt de meg kellett halnia... Nem kell részletezni hogy mi van pontosan a tányérján.

2016. ápr. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
26%

igen, sajnos az állati fehérje sokkal jobban hasznosul mint a növényi. nem is támogatják az új kutatások a hús mentes vegetáriánus étrendet.

szerintem hagyd rá, főzz neki orrba szájba főzelékeket, 3-4 hét múlva könyörögni fog a húsért :D

addig is nézz utána mik a legjobb növényi fehérje források, ha jól tudom a sárgaborsó pl ilyen

2016. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
6%

Tényleg baromság ilyenekről beszélgetni vele, hogy a haszonállat feláldozza az életét értünk, meg hogy fájdalommentesen hal meg. Nem is igaz, meg nem is 4 évesnek való témák ezek.


Hazudj akkor már olyat, amivel célt érsz, pl. hogy a hús nem húsból van, hanem gép csinálja, vagy fán nő stb. Mittudomén vágj ki szíveket vagy csillagokat húsból, és mondd neki azt, hogy ez nem állatból van, hanem gép csinálta. Vagy csinálj fasírtot, és tagadd le, hogy hús van benne.

2016. ápr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%
hát nagyon értelmes dolog egy 4 évest hülyének nézni ilyen szinten kedves utolsó. aztán ha bemegy az oviba és ott elkezd ilyeneket mondani, akkor 5 percen belül kicsúfolják majd azok akik egy kicsit is tájékozottabbak. Szerintem helyesen mondta nekik a kérdező, azt el lehet mondani hogy haszon állatok és fájdalom mentesen halnak meg, inkább ebben hazudjon, mint hogy ilyen blődséget mondjon, hogy fán terem a hús
2016. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
2# szerintem beteg vagy hogy azt gondolod,hogy én akkora hülye vagyok hogy azt mondom neki,"bocs drágám ez cuki tyúk volt". Nyílván azután beszélgettem vele dolgokat,miután közölte hogy nem eszi meg a husit.
2016. ápr. 27. 18:32
 7/27 A kérdező kommentje:
4# azért hazudni nem fogok! Okos,értelmes.
2016. ápr. 27. 18:33
 8/27 anonim ***** válasza:
74%

Hát ez jó! :-) Mármint aranyos is meg érdekes, hogy így magától vega lett, de értem az aggodalmad is.


Viszont szerintem sem tudsz vele mit csinálni, erőltetni nem szabad. Esetleg a tojást, túrót propagáld neki, ott nem hal meg senki.


No meg szerintem is szerezz be pár vega receptet. Jó fehérjeforrások a hüvelyesek, az olajos magok és lisztjeik is! Érdemes ezeket is sűrűbben felhasználni akkor.


Bár én jómagam nem bírom hús nélkül, mert láthatóan leépülök minden szinten ha nem eszek sokáig, barátnőm viszont évtizedek óta vega, sportol, egészséges és izmos is, vérképe mindig jó, sosem vashiányos. Szóval van akinek bejön és neki ez a megfelelő étrend, mert így érzi jól magát, ez egyénfüggő. Lehet a lányod is ilyen.

2016. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Túró és a tojás megy és már 1 hete bújom a netet,receptek és tápanyagtartalom ügyben. De mégis féltem. Szalámi még megy,arra még nem jött rá,hogy az is állati. Most a kedvenc a kolbászos,sonkás rántotta. De ha rájön,hogy azért is "meg kellett halnia egy állatnak" akkor nem tudom mit csináljak.
2016. ápr. 27. 19:00
 10/27 anonim ***** válasza:
26%
de hiszen most is hazudsz. Azok az allatok nem jokedvukben halnak meg ertunk. Te nezed hulyenek a sajat gyereked, ha ilyet allitasz.
2016. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!