Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegetáriánus a lányom?

Vegetáriánus a lányom?

Figyelt kérdés

2 hete nem eszik húst.

Aztmondja "anya ez állat akinek meg kellett halnia hogy megegyük".

Nem tudtam mit mondani,egyszerűen nem tudtam megszólalni. Sokat beszélgettünk arról,hogy ezek haszonállatok akik fájdalommentesen feláldozzák az életüket azért,hogy mi életben maradjunk. Nem érdekli,mert a csirke aranyos,a malac meg "tündibündi" ahogy sárdagonyászik. A halat meg azért sajnálja,mert "anya ők sokan vannak és ha meghalnak sírnak a barátaik".


4 éves. Tanácstalan vagyok. Nem erőltetem ha ő így gondolja,de....még a tojáshéj a popsiján van,kellenének neki a húsból nyert tápanyagok.


2016. ápr. 27. 17:23
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Remélem elmúlik. Bár ha vega akar lenni,én támogatom. Nem tudok mit csinálni. Egyenlőre annyit tudok tenni,hogy nem erőltetem,nem akarom megutáltatni vele mégjobban a húst.
2016. ápr. 27. 19:27
 22/27 anonim ***** válasza:
81%

Jól teszed :) ha akar, úgyis eszik majd.

Átverni nem érdemes, hiszen a bizalmát játszanád el...nem is értem, hogy gondolhatta komolyan az, aki a hazugságot javasolta...

2016. ápr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
53%

Ilyen idos koraban a fiam is elutasitotta a hust, ugyanerre hivatkozva. En azt mondtam neki, h sajnalom, az allat tenyleg meghal, de neki mar mindegy, h en vagy a szomszed eszi meg. Nyilvan en nem vagom el a csirke nyakat, elmondtam, h ezt nem tudnam megtenni, de meseltem arrol is, h a nagymamam bizony megtette.

Nem eroltettem, h megegye, de ott volt az asztalon, par het mulva o kert belole. Azota nem tema ez nalunk, ha ker, eszik, ha nem, nem.

Esetleg megkoszonhetitek az allatoknak, h miattuk vn etel az asztalon, meselj neki az indianokrol, a regi paraszti szokasokrol, ahol a dedpapa megsiratta a malacot hajnalban, este pedig jot evett belole.

2016. ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
35%

Aranyos kislányod lehet, igazi ártatlan kislány. :)

Már másoktól is hallottam ilyet, hogy egészen kiskorukban elutasították a húst "mert azért meg kellett ölni valakit" és vegákká váltak. Az ilyesmi egyébként elég ritka, mármint hogy már ilyen fiatalon ennyire empatikus legyen valaki. Én csak 8 éves koromban nőttem fel eléggé, amikor rájöttem, hogy a gyilkosság rossz dolog és nem szabad semmilyen állatot bántani/megölni, hiszen fizikailag és érzelmileg is hasonló lények vagyunk, épp csak nem tudunk beszélgetni egymással. A világegyetem több milliárd éves életkora folyamán minden élőlény csak egyszer születik meg, a kiscsirke, a kiscica és a kisgyerek is - és mindnek egyformán joga van részesedni az életből, mindnek egyformán tulajdona ez a bolygó. Szerencsés vagy, hogy embernek születtél nem pedig pl. fejőstehénnek aki éveken át csak az istállóban bámulja a meszelt falat, csövekkel a tőgyén.

Az egy dolog hogy most még nem tudja hogy a szalámi húsból van, de ahogy nő egyre tájékozottabb lesz és majd úgy is rájön hogy átverted.

"haszonállatok akik fájdalommentesen feláldozzák az életüket" - ez komoly? Ha te egy csirke lennél és elvágnám a torkod neked se fájna? Vagy ha leszúrnálak? Esetleg ha előtte megkérdezném tőled, hogy "Megengeded hogy megöljelek? Sült csirkecombhoz van kedvem." Te mit felelnél? És előtte még le is vágnánk a csőrödet, hogy ne tépdesd a társaid tollát bezakkantságodban, amit a szűk helyre bezárva tömegnyomorban kell tölteni életed folyamán. Aki vett már üzemi letojt tyúkot, az látja rajta hogy milyen sivár körülmények között tartják őket.

Vagy esetleg annak a disznónak se fájt az hogy szúrták, a kinti telkünk szomszédságában a cigányoknál, amikor negyedórán keresztül visított, mert nem tudták megölni elsőre és összevissza szurkálták? Vagy amit egy másik topikban olvastam most, akinek valami munkája volt egy vágóhídon és épp egy teherautónyi lovat hoztak be amikor ott volt - és az egyik lónak beszorult a lába a rácsba, mire az egyik ott dolgozó nem teketóriázott, egyből vette a baltát és lecsapta a lábát?

2016. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
38%

Ne vitatkozz vele és főleg ne kényszerítsd. Ha kényszeríted az egy életre törést okozhat benne. Légy megértő, és lásd be, hogy ha neki ilyen a gondolkodása, lelkiismerete, akkor el kell fogadnod!


Ma már az ADA, WHO is rég alátámasztotta, hogy egy vegetáriánus diéta tökéletes megfelelő gyermekeknek is. Egyrészt vannak teljes értékű növényi fehérjék is pl. hüvelyesek, szója; illetve ha tejterméket, tojást fogyaszt az szintén mind komplett aminosavprofilt jelent. Ezzel együtt a leginkább hangoztatott probléma, a B12 is meg van oldva, hiszen bőven tartalmazzák a tojás, tejtermékek.


Figyelj oda rá, hogy a lányod kiegyensúlyozottan étkezzen; sok teljes kiőrlésű gabonát, hüvelyest fogyasszon, a legjobb, ha különböző hüvelyesek napi szinten a menü részei. Emellett változatosan zöldségeket, gyümölcsöket, törekedj naponta legalább 2-3 különböző zöldségféle, legalább 1-2 gyümölcsféle adására a vitaminszükséglet fedezése érdekében. Olajos magvakat is nyugodtan adhatsz. Emellett tejtermékeket vagy növényi tejeket/joghurtokat is adj és tojást. Így egészen biztosan kiegyensúlyozott, egészséges étrendje lesz.


Ha szeretne később magától is visszatér a húsra, de ha nem, gondoskodnod kell róla, hogy kiegyensúlyozottan étkezzen.

2016. ápr. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Szia!

Ilyen szempontból a lányodnak teljesen igaza van. Azok az állatok amiket az állatiparban tenyésztünk, abszolút nem fájdalommentesen halnak meg és szörnyű minden, amit teszünk velük. Ha bővebben érdekel, ajánlom az Earthlings című filmet.

Ma már senki nem tagadja, hogy egy jól megtervezett vegetáriánus étrend optimális egészséget biztos minden korcsoportnak. Azonban egy rosszul tervezett étrend kifejezetten veszélyes lehet, és a lányod még túl fiatal ahhoz hogy saját maga informálódjon a megfelelő vegetáriánus táplálkozásról.

Ha szeretnéd hogy folytassa ezt az életmódot, mindenképpen tájékozódj az egészséges vegetáriánus táplálkozásról, és kövesd az étrendjét hogy megfelelően táplálkozik-e. Szerintem emellett érdemes háziorvos ajánlását is kérni.

Néhány nagyon fontos dolog: B12-vitamin csak állati eredetű táplálékban található természetes formában, így ezt mindenképpen pótolnia kell megbízható forrásból (nyelv alatt oldódó tabletta, rágótabletta vagy injekció). D-vitamin is csak állati termékekben található, így vagy szükséges a megfelelő kiegészítés, vagy eleget kell a napon tartózkodnia a megfelelő D-vitamin termeléshez (természetesen ez téli hónapokban nem opció). Figyelni kell emellett a megfelelő kalcium bevitelre (sötétzöld leveles zöldségek), a fehérjebevitelre (bab, szójatermékek), és még van pár dolog, amire érdemes figyelni. Sok könyv íródott már erről, ha úgy döntesz hogy engeded neki a vegetáriánus étrendet, mindenképpen olvass el egyet.

2016. jún. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Utolsó, a B12 valóban állati eredetű élelmiszerekben található meg: így a tejtermékekben, tojásban is, amit a vegetáriánusok fogyasztanak. Pótlásra nincs szükség. A lány nem vegán.
2016. jún. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!