Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyikünknek volt igaza?

Melyikünknek volt igaza?

Figyelt kérdés

A két éves lányunk alvás után elég lassan tér magához. Ébredés után morcos, elutasító, kell neki 5-10 perc, mire teljesen felébred. Addig az ágyból se lehet nagyon kivenni, mert félrelöki a kezem és bámul maga elé.

Így elég gyakori, hogy bemegyek, látom, hogy most rossz passzban van. Egy "ébredezz, szólj, ha ki szeretnél jönni" mondattal az ágyban hagyom és kijövök. Néhány perc után jelezni szokta, hogy mostmár kijönne és térben-időben orientált.


Ma ugyanez volt. Bementem, ő nézte a lepedőt, ha felé nyúltam, morcosan félrelökte a kezemet. Mondtam, hogy oké, szólj, ha kijössz és kisétáltam. Férjemmel félúton szembetalálkoztam:

- Hol a gyerek?

- Morcos, még az ágyban hagytam, amíg magához tér.

- De genya vagy, azzal bünteted, hogy otthagyod, mert morcos?


Szerintem nem büntettem, csak hagytam magához térni. Csendben volt, nem sírt, csak bámészkodott, ásítozott.


2016. máj. 22. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
neked. olyan, mintha a férjed nem is ismerné a lányotok.
2016. máj. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ismeri, csak ő érzelmesebb nálam.

Jómagam is ilyen vagyok ébredés után, az első kávéig jobb, ha nem szól hozzám senki, mert leharapom a fejét. Gyereket ugye nem kávéztatunk, így neki marad az, hogy kicsit várunk.

2016. máj. 22. 17:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem erről szólt a dolog, hogy otthagyod, mert morcos, csak ismered és tudod, hogy ilyenkor bármit csinálhatsz, akkor is durcás lesz, aztán megnyugszik. Nálunk mondjuk nem ilyen általában, de volt, hogy a kisfiunk rossz passzban kelt fel és ugyanezt csinálta, mint a tiéd. Én is hagytam olyankor, mert bármit csináltam, akkor is durcizott.
2016. máj. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked volt igazad. A férjed szerint jobb lett volna ha kiràngatod a gyereket és esetleg elkezd hisztizni? (A sajàt gyerekemből kiindulva)
2016. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked volt igazad.
2016. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azért bizonytalanodtam el, mert az apja betrappolt és kihozott egy vigyorgós gyereket.

Mondjuk mostanában nagyon apás, lehet, hogy neki jobban megörült, mint nekem.

2016. máj. 22. 17:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell emiatt rosszul érezned magad, lehet, hogy ha egy rossz passzban kapta volna el a férjed is a gyereket, akkor őt is kb. körbepofozta volna ébredés után, aztán meg nézett volna nagyot, hogy mi baja a gyereknek.

Most éppen ilyen passzban volt a gyerek. Nem tettél semmi rosszat.

2016. máj. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hú, csak 5-10 perc? A fiamnak egy átmeneti időszakban egy óra kellett ahhoz, hogy szólni lehessen hozzá a délutáni alvás után. Kemény a szülőnek is, de azt érdemes tenni, amit a gyerek igényel. Szerintem te empátiával és tisztelettel kezelted, régebbi tapasztalataidból okulva. Férjednek meg mázlija volt, mert lehetett volna ebből durva sírás is. És igen, néha csak az egyik szülő jó egy bizonyos helyzetben, és a másikat ellöki magától a gyerek, (máskor meg fordítva ugyanez a másik szülővel), ezt is tiszteletben kell tartani.
2016. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a férjed félreértette, hogy mi miért történik.
2016. máj. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1.5 éves kislányomnál hasonló helyzet van, bár ő nem morcos, egyszerűen csak nem akarja hogy ébredés után azonnal kivegyem, én is mindig mondom neki hogy "jó, akkor anya most kimegy, szólj ha kiszeretnél jönni" és kijövök, kiabál hogy ANYA ha kiszeretne jönni. Ez nem büntetés, nem szemétkedés, neked adok igazad. A férjed kicsit túl reagálta...
2016. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!