Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyikünknek volt igaza?

Melyikünknek volt igaza?

Figyelt kérdés

A két éves lányunk alvás után elég lassan tér magához. Ébredés után morcos, elutasító, kell neki 5-10 perc, mire teljesen felébred. Addig az ágyból se lehet nagyon kivenni, mert félrelöki a kezem és bámul maga elé.

Így elég gyakori, hogy bemegyek, látom, hogy most rossz passzban van. Egy "ébredezz, szólj, ha ki szeretnél jönni" mondattal az ágyban hagyom és kijövök. Néhány perc után jelezni szokta, hogy mostmár kijönne és térben-időben orientált.


Ma ugyanez volt. Bementem, ő nézte a lepedőt, ha felé nyúltam, morcosan félrelökte a kezemet. Mondtam, hogy oké, szólj, ha kijössz és kisétáltam. Férjemmel félúton szembetalálkoztam:

- Hol a gyerek?

- Morcos, még az ágyban hagytam, amíg magához tér.

- De genya vagy, azzal bünteted, hogy otthagyod, mert morcos?


Szerintem nem büntettem, csak hagytam magához térni. Csendben volt, nem sírt, csak bámészkodott, ásítozott.


2016. máj. 22. 16:53
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

A férjem egyébként rettentő jó apa. Ezt a helyzetet kicsit furcsán reagálta le, de lehet, hogy neki is éppen rossz hangulata volt. Az meg néha belefér.

Mondjuk egyikünk se túl jó fej (egész család) ébredés után. A felnőttek ez kávéval ellensúlyozzák.

2016. máj. 23. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!