Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyikünknek van igaza?

Melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés

A minap történt, sétáltunk 5-en kismamák, 3-an babakocsiban toltunk a gyerekeinket, 2-en még pociban vitték.:)

Az egyik barátnőm babája sírni kezdett, megitatta tápival, és mentünk tovább. Az enyém is rákezdett egy sarok múlva, én is megitattam, de nem hagyta abba, nem akart babakocsiban maradni, hát felvettem, megszeretgettem, és egy pár méter múlva visszatettem, semmi baja nem volt. Nem volt az egésszel semmi procedúra, azonnal léptem, nem szenvedtünk.

A harmadik babás barátnőnké is sírt, de az övé már visszafelé. Ő egyszerűen fogta a cumit (sima szopis cumit, nem etetőset), és a szájába nyomta, amitől persze elhallgatott. Aztán diadalmasan ránk nézett,és azt mondta: látjátok, ezért jó, ha cumizik!

Nem mondtam inkább semmit. Abszolút nem értek ezzel egyet, egy gyerek nem sír ok nélkül... Vagy éhes, vagy szomjas, vagy szeretetre van szüksége, miért gondolja magát okosabbnak az, aki inkább betömi a száját cumival, mint hogy vegye a fáradtságot, hogy rájöjjön, mi a baja... Folyton panaszkodik, hogy a gyerek egy sírógép,nehezen alszik, stb... Érdekes, az enyém nem szokott órákig sírni, egyszerűen megnézem, mi baja, és segítek, hogy elmúljon.

Lehet, hogy az a helyes, ahogy ő csinálja? Önállóbb lesz a gyerek?



2013. okt. 15. 17:07
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
96%

Biztos ő is kitapasztalta, hogy ettől nyugszik meg a babája. Ha éhes/szomjas lett volna, nem hagyja abba a sírást.

Ez is egy szükséglete a babának, hogy néha "csak úgy" szopizzon. Cicit, ujjat, cumit.


Vagy úgy általában a cumival van bajod?

2013. okt. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
97%
Igazad van egy gyerek nem sír ok nélkül. Van amikor azért sír, mert cumizni szeretne.
2013. okt. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
95%
És miért gondolod te okosabbnak magad másnál? Ő ismeri a saját gyerekét!
2013. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

Önállóbb ettől nem lesz, főleg, amíg a cumit nem tudja egyedül a szájába dugni. De ha az megnyugtatja, nem értem, mi a problémád vele. Lehet, hogy ő meg azt mondja, hogy te minden nyikkra kiveszed a gyereket a kocsiból, és ő meg ezzel nem ért egyet.

Mondom ezt úgy, hogy egyik gyerekem se cumizott.

2013. okt. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
95%
Semmi baj nincs a cumival. Ha éhes lett volna nem hagyja abba a sírást a cumitól, gondolom ezt Te is tudod. Azt pedig, hogy mitől nyugszik meg, ő tudja, mert ő az anyja. Ez a kérdés megint tipikusan arról szól, hogy kibeszélhesd a "barátnődet".
2013. okt. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
89%
De jó, hogy te ilyen szuperanyu vagy! Gratulálok!
2013. okt. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem csak unatkozott volna a baba, akkor kiköpte volna a cumit és sírt volna tovább.

Amondó vagyok, nyugtával dícsérd a napot. Teszem azt, szépen rászokik a babód, hogy kiveszed a kocsiból az első nyűglődésre és majd cipelheted , miközben tolod a kocsit, rafkósak a babák, nem kell sok, hogy rájöjjön, hogy mi kell ehhez. Utána lehet panaszkodni.

Semmi baj a cumival. Megnyugtatta, ettől nem lesz az anyukája rosszabb nálad , se nem jobb.

2013. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
75%
Jaj te szörnyű vagy. A cumi jó dolog ha előkapta volna a mellét,hogy cumiztassa na akkor érteném,de Ő ismeri a gyerekét és bizony a gyerek szeret ok nélkül cumizni,és jobb ha nem mellen lóg 10 percenként hanem kap cumit.Vannak sírósabb babák és vannak csendesebb babák.az tuti,hogy az ő gyereke önállóbb lesz,de nem a cumi miatt hanem,mert Ő nem egy beképzelt szuperanyu,és Ő nem kapdossa fel a gyereket,hogy hú mi a baja,hanem tudja mire van szüksége nem aggódja túl....
2013. okt. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
93%

Semmi baj a cumival. És igaza van mindenkinek aki előttem írt. Ha éhes vagy szomjas vagy szeretetre vágyott volna akkor nem hagyja abba a sírást. Az meg h a gyerek egy "sírógép" nem az az oka h cumit ad neki míg te kikapod a kocsiból szeretgetni. Nem függ össze a kettő. Minden baba más. Van aki sírós és van aki nem.

És abba is igaza sok mindenkinek ha kikapdosod a gyereket a kocsiból nagyon könnyen hozzászokik majd és tolhatod a kocsit a gyerekkel a karodon.

A másik meg honnan veszed h a te gondolkodásod a jó? Persze ha a tied éhes volt és tudod kb időre h olyankor szokott enni természetesen etesd meg. Mindenki a sajátját ismeri a legjobban. Nem értem miért szólsz bele abba h más h csinálja. Valóban tipikus h kibeszélhesd. Ha ennyire irritál akkor miért jársz vele sétálni?

Azzal a kijelentéssel h : látjátok, ezért jó, ha cumizik! Csak megmutatta h így is lehet. Ahogy a tiétek is megnyugodott az övé is.

Nem szeretem ezeket a fajta megnyilvánulásokat!

2013. okt. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a sajat gyerekével azt csinálta, amit a legjobbnak gondolt, és be is vált. Mi a gondod?
2013. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!