Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi történik, ha a gyereket...

Mi történik, ha a gyereket nem engedem hisztizni?

Figyelt kérdés
2 éves fiú. Sokat hisztizik,de olyankor mindig otthagyom. Volt olyan durva hisztije is hogy betettem a kiságyába sírni,mert semmi nem hatott rá.A mai napig eljutottunk odáig,hogy ha sírni kezd,már ha csak elfordulok tőle,abbahagyja. Ez nekem jó,de vajon neki?
2016. júl. 24. 18:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

A 2 év során megtapasztalta, hogy ha elfordulsz vagy

elmész miközben ő sír, akkor annak hisztinek nincs

értelme. Nem hinném, hogy ez rossz lenne neki, szerintem

ez lehet.

2016. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Igaza van az elsőnek. Neki is meg kell tanulni, hogy nem minden történik az ő akarata szerint. Ha majd oviba, iskolába kerül, ott is alkalmazkodnia kell.
2016. júl. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Jól csinálod! Neki is jó. Meg kell tanulnia, hogy az akarata érvényesítéséhez nem a hiszti a megoldás. Persze az indokolt sírásnál meg kell vigasztalni, és ki kell alakítani egy másfajta kommunikációt, ahol ki tudja fejezni, hogy ő mit akar - de gondolom ez megvan.
2016. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Minden gyereknél más válik be. Nálunk id kb ez,illetve én elküldöm a szobájába kiskorától. Ha befejezte,kijön,elmondja a gondját. Már két éves kora előtt beszélt folyékonyan,szóval ez könnyebbség volt azért. Már lassan négy éves,már ha nekikezd,sokszor magától átvonul orditani az ő birodalmába.
2016. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Indokolt sirásnál abszolut mellette állok,ez természetes. De ha azért hisztizik mert azt a nyalókát adom ami már ki van bontva,és nem a bontatlant,akkor ezért nem vigasztalok órákig. Egyszer elmondtam a miértjét,többször nem vagyok hajlandó,mivel tudom hogy érti.
2016. júl. 24. 20:13
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Ez teljesen rendben van, ettől nem sérül, ha valami "hülyeséggel" (ne a kék bögrébe, a pirosba, mégis a kékbe) nem foglalkozol.


Én is ezt csinálom, bejön. Nyilván ehhez tudnia kell neki is, hogy ha tényleg baj van, akkor ott vagyok, de a tied is tudja a jelek szerint, meg az enyém is.

2016. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Most úgy negnyugtattatok,mert sokszor látok Mindenre ugró,"jaj istenem kicsim..." Anyukákat,és oylankor mindig szorul a szivem,hogy vajon én rossz anya vagyok,hogy a gyerekemet még hisztizni se hagyom..? Dehát olyan hamar elszabadul a pokol.. Igy meg lazán lekezelve nem nyűglődik ő se,én se. Különben attól féltem,hogy ettől később szorongó lesz,nem lesz képes kemény fellépésre,és majd nem tudja érvényesíteni az akaratát.
2016. júl. 24. 21:39
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Emiatt sem aggódnék, h ne tudná érvényesíteni az akaratát. Én pl mindig azt csinálom, h ha elkezdene valamin nyüszögni, akkor megkérem, hogy most szépen mondja el, mit szeretne. És rögtön hangot vált, és elmondja (még nem beszél folyékonyan), és akkor ha nem teljesíthetetlen/veszélyes/stb dolog, akkor megcsinálom. Ha valamiért nem lehet, akkor meg azt mondom el neki, h miért nem lehet. Szóval érvényesül az akarata, csak nem hisztivel (és nem a lehetetlen kívánságok kategória, mert a vigyük haza a pónit nem fog összejönni).
2016. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Én nem hagynám ott. Szerintem a hiszti is teljesen jogos érzelemkifejezés, hiszen az érzelmeiről nem tehet, és még nem tudja hogyan levezetni/kifejezni az indulatait. Nyilván nem engedünk minden vacaknak, de nem utasítanám el a gyerekem azért, mert nem úgy viselkedik, ahogy elvárom. Én mindig leguggolok hozzá, megkérem mondja el mi a gondja, ha nem reagál, akkor megfogom a kezeit, és mondom neki, hogy tudom, hogy mérges/dühös/csalódott vagy, de ezt nem lehet. Ha nem jön össze elismétlem párszor, esetleg rövid indoklással megtoldva, hogy miért nem. Próbálgattam indulatlevezetésnek puha labda szorítást, de ilyenekre nem reagál. Az sokat segít ilyenkor ha megölelem, de néha az is beválik, ha megfogom, elviszem a kényes helyről és elterelem a figyelmét egy új dologgal. Szintén 2 éves, még nem beszél folyékonyan. Szerintem gyereket otthagyni a pocsék helyzetében amit még nem tud kezelni szemétség. Egészen más, ha az ember felajánlja, hogy tombolhat a szobájában is, és a gyerek önként megy, de elküldeni, vagy otthagyni az nekem sok.
2016. júl. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Egyet kell értenem az utolsó válaszolóval.
2016. júl. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!