Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg szar szülő lennék?

Tényleg szar szülő lennék?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves Kislányom..Többször írtam már fel ide miatta, mert elég nehezen kezelhető..Sokszor vannak düh kitörései, hisztizik, verekszik, csíp, harap..Próbálunk rá megoldást találni, mindig rászólunk, kivonjuk a játékból, próbáljuk hasznos dolgokkal lefárasztani..Tudom hogy nehéz vele, és tényleg következetesen kezeljük, néha máe javulást is látok..Ma viszont úgy jártam mint még soha..Elmentünk játszóházba, és a kislányom nagyon csúnyán fejbe vágott egy másik gyereket..Tényleg elég erősen, és pont a kutacsánál..A másik gyerek anyukája pedig artikulálatlan módon, mindenféle vulgárisat ordított a gyerekemre..Teljesen elhűltem, és elkezdtem öltöztetni a kislányt közbe pedig mondtam anyukának hogy én nm hiszem hogy ordíthatna, és így beszélhetne egy gyerekkel, és megértem hogy felhúzta magát szóljon nekem, és én intézem a saját gyerekemet, meg hogy egy felnőttnek kell hogy több esze legyen, és inkább velem kiabáljon, mert a szívem megszakad a gyerekért mikor látom hogy ott áll, és hallgatja a fröcsögést..ényleg nem emeltem meg a hangom..Erre Anyuka ír nekem a facebookon hogy állítsam le a gyereket, mert nem hagyja hogy bántalmazza az övét, meg hogy így is toleráns volt..Aztán tiltott..Szerintetek tényleg szakemberhez kéne vigyem a lányom??Nagyon bánt hogy így viselkedik az anyuka, de nem tudom én hogy reagálnék ha így megütnék az én gyerekemet, és már abba is tanácstalan vagyok mit kezdjek ezzel a verekedéssel..1,5 éves..
2016. dec. 19. 23:36
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
29%

Dehogy vagy,anyukanak(meg itt nehany 3embernek)tul sok frusztracioja van..masfel eves még tenyleg a vilagat nem tudja...a bocsanatkeres,a masik gyerek vigasztalasa az egyetlen elvarhato ilyen esetben..

Sajat sztori,az abszolút kezelheto 3 evesem megharapta ovis tarsat..az esetrol kb. Egy hettel később,veletlenul szereztem tudomast,egett a fejem,azt se tudtam h kérjek bocsanatot anyukatol..aki szimplan legyintett,hogy elofordul,gyerekek..(pedig a 3 es a masfel éves belatasa kozott azert van különbség),egyebkent en is igy reagaltam vna forditott esetben..sőt,mint latod az óvónők is kb. Ennyi jelentoseget tulajdonitottak.neki,hogy nem is toluk tudtam meg...egy masfel evest szamonkerni meg tenyleg nevetseges..

2016. dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Hát látom azért megoszlanak a vélemények..Ez egy kis város, mindenki ismer mindenkit legalább névlegesen onnan tudta ez az anyuka hogy ki vagyok..Ma is volt folytatása az ügynek mert megkeresték a párom, és neki is mondták, meg hogy nem kértem bocsánatot..Egyébként bocsánatot kértem volna, de köpni nyelni nem tudtam a megilletődöttségtől.viszont tény hogy nem kértem

bocsánatot..Sajnos nem tudom meg nem történtté tenni..Máskor jobban figyelek, és résen leszek..Tanulságos kis történet volt..

2016. dec. 20. 15:58
 23/41 anonim ***** válasza:
45%

Én vagyok a egyik, akit elhajtottál a francba, kedves Kérdező.

Tudod, az én lányom SNI-s, 2 éves. Ő egyáltalán nem agresszív, épp ellenkezőleg, nem birja elviselni az embereket. Amikor közösségben vagyunk (gyakori), akkor folyamatosan a nyomában vagyok, hogy ne legyen gond.

Sokat vagyunk játszóházban és nagyon gyakori jelenség, hogy anyuka elengedi a gyereket, csináljon, amit akar, ők pedig jönnek utánunk, mivel én játszom a sajátommal. Itt két verzió van: vagy alapból kedves a gyerek vagy dafke gonoszkodik. Pl. játszunk a csúszdánál, a lányom még a végében ül, értelemszerűen nem olyan gyors, mint egy 5-6 éves és a gyerek a kérésem ellenére rácsúszik. Vagy: felviszi a játékokra az innivalóját és szétlocsolja vagy golyós medencében játszunk, bejön egy másik gyerek és elkezd engem rugdosni erőből, nagymama vigyorog, mint a vadalma, egészen addig, amíg meg nem szorítom a gyerek vállát és rászólok a mamára, hogy nem kéne a gyereknek hagynia, h a terhes pocakomat rugdossa.

...és igen, a tököm kivan azokkal, akik beteszik úgy a játszóházba a gyereküket, hogy tudják, h agresszív és tesznek rá magasról, h a kölök kinek árt.

2016. dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Nem hajtottalak el, és csak egy ember kommentjét reagáltam le szóval csak az lehetsz..Őszintén teljesen unszimpatikus a véleményed, és a kommented..Pedig van önkritikám, csak vannak szülők akik azt hiszik csak nekik van gyerekük, az ő gyerekük szent és sérthetetlen, a legszebb, és legjobb..Pedig több gyerek van, és tudni kell helyén kezelni ha vmelyik nem szépen viselkedik..nem rángatni, nem ordibálni..Én más gyerekét is tisztelem, és bánt is hogy most nem tudtam bocsánatot kérni, és megsimizni a kislányt..
2016. dec. 20. 17:29
 25/41 anonim ***** válasza:
44%

Az a baj, hogy az anyák magasról letojják, hogy a gyerekük mit csinál. Oda se bagzanak rá, csak ritkán.


Mikor tanuljátok meg végre, hogy egy GYEREKRE a nap 24 órájában FIGYELNI kell, nincs locsi-fecsi idióta dolgokról, a fél szemednek MINDIG a gyerekeden kell lennie!! Aki ezt nem fogja fel, annak nem való gyerek! Olyan NINCS, hogy egy gyerekre nem figyelek oda!! Az összes baj ebből van!

2016. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom miket mondott pontosan a másik anyuka, de aki trágár szavakat mond egy ilyen kicsi gyerek előtt, az szégyellje el magát és ne várja a bocsánatkérést. Ne kérj bocsánatot, eleve tök gáz, hogy mások is beszólnak emiatt, főleg a férjednek, szerencse, hogy nem ilyen helyen lakok.
2016. dec. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
61%
25 Ha ott állsz egy másfél éves mellett és mereven figyeled, akkor is fejbe tudja csapni a mellette játszó gyereket.
2016. dec. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
20%

Nem egészen. Szólok, hogy ne tegye és látom mire készül, mert ismerem a gyerekem. Továbbá: rögtön orvosolni tudom a problémát, nem a gyerek anyjának kell felhívnia a figyelmemet, hogy a gyerekének szétcsapták a fejét. Mert anyuka az eseményekből továbbra se vesz észre semmit, még direkt el is fordítja a fejét.

Vagy alapból letojom stílusával nem is foglalkozik a gyerekével. Mindenki a saját gyerekéért és annak tetteiért felelős.

2016. dec. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
52%
Egy másfél éves gyerek, eszköz nélkül, márpedig a játszóházban nincsenek kemény tárgyak, nem tud fejbevágni olyan erősen egy másik gyereket, hogy komolyabb baja legyen. Ha nem így lenne, akkor a bölcsőde igazi horror hely lenne, mert ott nem áll minden 1 éves mellett gondozó. Úgyhogy szerintem eléggé túl van lihegve ez az egész helyzet.
2016. dec. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Mellete vagyok..Nem beszélgetek mert nem volt olyan ismerős akkor..Egyébként előfordul..Most nem..Egy játékot szerettem volna vissza tenni a helyére, akkor történt a dolog, de úgy látom hogy megoszlanak a vélemények..dehát így can ez jól, ezért írtam ki a kérdést..Nekem is változtatnom kell, erélyesebbnek kell lennem, és jobban kell figyeljek a gyerekre, de akkor se kkabáljanak vele..Rászólhatnak, jelezhetnek nekem..Volt már rá példa sajnos, de mindig tudtuk kúlturáltan intézni..Anyukát idézem: " ez mi volt te idióta..Normális vagy??Mést neki a fejének mint egy hülyegyerek??Szerintem forduljatok orvoshoz" Tehát nagyjából ez hangzott el..A páromnak pedig azt mondták hogy sajnálnak minket hogy ilyen gyerekünk van..Szóval engem ez most nagyon megvisel, és persze mellé megy a lejárató kampány..hogy mi verjük a gyereket azért ilyen, meg hogy nem lehet rászólni..Hát ebben a stílusban nem is..Sajnos nem túlzás egyik része se a történetnek, és ez tényleg egy fejbe vágáson indult..Csalódott vagyok, és értetlenül állok hogy felnőtt emberek mire nem képesek egy gyerekkel..Nagyon bánt..
2016. dec. 20. 19:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!