Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg szar szülő lennék?

Tényleg szar szülő lennék?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves Kislányom..Többször írtam már fel ide miatta, mert elég nehezen kezelhető..Sokszor vannak düh kitörései, hisztizik, verekszik, csíp, harap..Próbálunk rá megoldást találni, mindig rászólunk, kivonjuk a játékból, próbáljuk hasznos dolgokkal lefárasztani..Tudom hogy nehéz vele, és tényleg következetesen kezeljük, néha máe javulást is látok..Ma viszont úgy jártam mint még soha..Elmentünk játszóházba, és a kislányom nagyon csúnyán fejbe vágott egy másik gyereket..Tényleg elég erősen, és pont a kutacsánál..A másik gyerek anyukája pedig artikulálatlan módon, mindenféle vulgárisat ordított a gyerekemre..Teljesen elhűltem, és elkezdtem öltöztetni a kislányt közbe pedig mondtam anyukának hogy én nm hiszem hogy ordíthatna, és így beszélhetne egy gyerekkel, és megértem hogy felhúzta magát szóljon nekem, és én intézem a saját gyerekemet, meg hogy egy felnőttnek kell hogy több esze legyen, és inkább velem kiabáljon, mert a szívem megszakad a gyerekért mikor látom hogy ott áll, és hallgatja a fröcsögést..ényleg nem emeltem meg a hangom..Erre Anyuka ír nekem a facebookon hogy állítsam le a gyereket, mert nem hagyja hogy bántalmazza az övét, meg hogy így is toleráns volt..Aztán tiltott..Szerintetek tényleg szakemberhez kéne vigyem a lányom??Nagyon bánt hogy így viselkedik az anyuka, de nem tudom én hogy reagálnék ha így megütnék az én gyerekemet, és már abba is tanácstalan vagyok mit kezdjek ezzel a verekedéssel..1,5 éves..
2016. dec. 19. 23:36
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
63%
Hát kérdező, azért az itteni anyukáknak is megvan a maguk színvonala, egyetlen dolog számít nekik, ne legyen fejbevágva a gyerek, ami érthető, de az nem, hogy minden egyéb tényező le van xarva, az észérvek is. Annyi a tanulság a számomra, hogy játszóházat érdemes hanyagolni, vidd inkább bölcsibe, ott más felel a gyerekért és nem kell idióta anyukákkal huzakodni.
2016. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
38%

Az sem mindegy milyen az a fejbe vágás.. Még az elején te magad is mondtad, hogy minden ok nélkül egy jó nagyot rábszott a gyereked a másik sokkal kisebb gyerek KUTACSÁRA. Még szép, hogy ettől megijed mindenki, és még jó, hogy nem vitték el orvoshoz (bár én oda vittem volna ezek után), ha a gyerekem fejét abszolút nem normális erővel és módon bántják.

Az jó, hogy azt írod mindenkit meghallgatsz ezért írtad ki a kérdést (ez pozitív), viszont te magad azt is elismered, hogy csak olyankor figyelsz, ha nincs melletted beszélgető partner. Na, ez nem így van. Meg kell tanulnia egy szülőnek - pláne akinek kicsi gyereke van -, hogy SOHA nem veheted le róla a szemedet - otthon sem -, egy bizonyos korig MINDIG szemmel kell tartanod! Pont ebből szokott lenni a baj, hogy ebben is sajnos slendriánok, nemtörődömök a szülők!

2016. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
71%
Azért kíváncsi lennék mi volt az előzménye az anyuka kirohanásának. Van egy olyan érzésem, hogy nem erről az egy ütésről van szó, csak most telt be a pohár.
2016. dec. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:
Nem volt előzménye, és ezt komolyan mondom..Hebrencs a lányom, és nem nagyon van félelem érzete, ezért elég nagy figyelmet igényel, szóval amúgy is a sarkában kell lenni..Leugrik, felmászik, kipróbál mindent..Szóval van igen hogy beszélgetek, de itt egy nagy szőnyeg van, azon ücsörgünk..Ha lemegy róla a gyerek megy mindenki utána (a saját gyereke után)..Erre az anyukára már többen panaszkodtak hogy nem nagyon van tekintettel a többi gyerekre, neki egy nyugodt gyereke van, és előfordult már hogy nem mert lecsúszni a csúszdán, erre ő ráförmedt a többi gyerekre hogy várjanak csak türelemmel amíg próbálkozik mert a gyerekek türelmetlenek voltak..Vagy az egyik kicsi leesett a trambulinról, és majdnem a gyerekén landolt, na ő is kapott, az le volt sz.rva hogy esetleg megütötte magát..Ezt mondjuk én láttam csak..Egy szónak is száz a vége, ma elkértem a számát anyukának, és felhívtam hogy remélem jól van a kislány, mondta hogy jól..Szóval ezt le kell zárni..Nagyon odacsapott neki egyébként, lehet én is kiakadtam volna, de nem a gyerekre hanem a szülőre, tehát ebben az esetben magamra..Ő nem érdemli ezt a hangnemet, és stílust a kora miatt, és ilyen esetbe mindig meg fogom védeni..Ha nekem mondja csak, akkor elszégyelltem volna magam, és sűrű elnézések közepette elhagyom az objektumot. Így haragot érzek, és csalódottságot az emberekbe.
2016. dec. 20. 20:42
 35/41 anonim ***** válasza:
38%

Jó, akkor most még egyszer: a TE gyerekedért TE felelsz. Ha ő kárt okoz másban, azért is TE felelsz. Lényegtelen, hogy akkor épp mit csináltál, nem voltál ott. Ha a gyereked felmászik a játszóban és úgy esik, h elájul, akkor mit csinálsz? Jaaaa, bocs, visszatettem a játékot. Genya másik anyuka nem figyelt.

Másfél éves gyerekről beszélünk: hónod alá csapod és viszed. ..és nem, fél percre sem hagyod egyedül.

Lehet, hogy a másik anyukának sem így kellett volna beszélnie, de van egy olyan érzésem nekem is, hogy a pálya széléről figyeltél és ez volt az utolsó csepp.


..és le lehet pontozni.

2016. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

35-ös,neked egy gyereked van,ugye? Es lemerem fogadni meg nem jar kozossegbe se,igaz?

Igen a gyerekem az en felelossegem,igen figyelek ra..de ilyen van.. A gyerekek megutik,rugjak,csipik,harapjak egymast ha az en gyerekem csinalja bocsanatot kérek,erre pedig altalaban azt a reakciót kapom,hogy semmi baj,hisz gyerekek,van ilyen..azert az a ritkanal is ritkabb,hogy komolyabb sérülést okozzanak egymásnak..(amugy egy egy ev koruli gyereknek szerintem a kutacsat is rohadt nehez lehet eltalalni,mert atlagban egy 2 Forintos nagyságú terület.. )

Ami viszont eszembe nem jutna soha az életben a masik gyerekkel ordibalni..de ahogy latom hozzad az sem jutott el,higy a kérdező ezt az egyet nehezmenyezte az egesz történetben...h a gyerekkel ordibalt a sértett anyuka ,neki eselyt sem hagyva a bocsanat keresre.

2016. dec. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
54%
Ja es mielott azt hiszed,hogy mert milyen a gyerekem es azert vagyok ezen az állásponton,azzal a 4 éves forma kisfiuval sem alltam le orditozni,aki majdnem lelokte a 2m magas maszokarol a ketevesemet. Egy gyerek nincs tisztaban a tettei sulyaval..a fent említett szitunal en is es a masik gyerek apukája is résen voltunk,a gyerekek alatt álltunk,mivel nem ismertuk egymast nem beszelgettunk..megis a szerencsén múlott,hogy nem repult a gyerekem..nem rajtunk felnőtteken..szoval ennyit az odafigyelesrol..
2016. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
35%

2 éves mit keres egy 2 méter magas mászókán?? Annak is a tetején?? Ez is az odafigyelés kulcsa. Baj van a fogalmakkal is, akkor mit várunk?

Úgy látszik már az odafigyelés sem egyforma, mindenkinek mást jelent.

2 évest nem engedek egy 2 méter magas mászókára felmászni, hogy megadjam annak az esélyét, hogy onnan a 2 méteres magasságból le is zuhanhat. Erről ennyit. Sok a felelőtlen szülő itt is.

2016. dec. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Mondjuk csuszdazik..2m boven elerheto kezzel egy felnott ember számára,a gyerekem fel tud ra maszni,igy hagyom h felmasszon,ha esik,elkapom..nem érzem,hogy burokban kellene őket tartani,amire kepesek megtehetik...fent emlitett esetben loktek,ez nem egy mindennapos eset...3gyerekem es elég talpraesettek..viszont en is lattam mar hozzad hasonlo anyukat a játszon. "Ne massz oda""gyere le"stbstb...egyebkent mondok durvabbat,nem csak en,de az óvónők is felengedtek 2.5 evesen minden szivbaj nelkul ugyanerre a maszoka-csuszdara...attól,h a szeltol is ovod,csak azt erosited benne,h milyen ugyetlen,es nem tudja megtanulni hogyan kell maszni,esni stb. .
2016. dec. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
36: az 5-et várom. Az AS-es az egyetlen, aki csak időnként jár közösségbe.
2016. dec. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!