Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a megoldás, ha egy kisgyere...

Mi a megoldás, ha egy kisgyerek rendszeresen túlenné magát?

Figyelt kérdés
2,5 éves, akár hányásig, komoly hasfájásig is képes enni.
2017. febr. 24. 23:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A rendszeretek jó, Ő viszont porciózva kapja és kész.
2017. febr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
68%

Én többször elmagyaráztam már a 7 éves kisfiamnak, hogy a jóllakottság érzése már csak akkor jön meg, amikor túlette magát. Ne egyen annyit hogy jól lakjon. Addig egyen csak, míg már nem farkas éhes.

De teljesen hiába magyaráztam, hogy a kapcsoló a gyomrunk tetején van, és amikor a gyomor már teljesen tele van, akkor érzi úgy hogy jól van lakva. Általában pocakfájás lett a vége.

Mostanában egyrészt kiporciózom neki az ételt. Másrészt, próbálom lassítani az étkezést beszélgetéssel, hogy legyen elég idő a teltségérzetnek kialakulni.

De más praktikákat is bevetek.

Például a főtt tésztát korábban puhára főztem. Mostanában csak "al dente" főzöm, hogy ne lehessen nyelni mint kacsa a nokedlit...

Vagy a katonákat kisebbre készítem, nagyobb tányért borítok be ugyanannyi mennyiséggel, hogy többnek lássa vizuálisan.

Mostanában sokkal kevesebbszer eszi magát túl... pocakfájásig...

2017. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!