Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két/többgyerekes anyukák! Ha...

Két/többgyerekes anyukák! Ha otthon vagytok egy bébivel és közben a nagyobb gyerek betölti a 3. évét beveszik oviba?

Figyelt kérdés
2010. máj. 12. 12:13
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
a bölcsivel ugyanígy jártunk...
2010. máj. 12. 14:37
 12/18 A kérdező kommentje:
Ezt most találtam: [link] Remélem, nem változtatnak rajta!
2010. máj. 12. 14:41
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia !


Szolnokon nem igen veszik fel azokat , akiknek az anyukája otthon van. Tavaly is nagyon sok gyereket nem vettek fel , pedig a körzetbe tartozik. Ahogy előttem is írták elsősorban azokat veszik fel , akik az óvoda körzetébe tartoznak és nincs kisebb testvérük , utána azokat , akiknek odajár a nagyobbik és végül ha marad hely , akkor van esély. Sajnos az óvodák túlzyúfoltak , pedig egy 3 éves gyereknek már szüksége lenne a közösségre.

2010. máj. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

még mindig a 3-4 stb vagyok

Én először telefonon érdeklődtem az óvodavezetőnél, pont azért hogy ne menjünk feleslegesen. Mindent elmondtam, hogy mikor tölti a hármat, hogy van kistesó és hogy a csak délelőtt is megfelel. Akkor azt mondta, hogy menjünk nyugodtan, mert mindenkinek van esélye, aki dec 31-ig született, hogy felvegyék.

Erre a helyszínen az orrom alá dugott egy levelet, hogy egy hete kapott egy hivatalos módosítást, miszerint csak az augusztus 31-ig három évüket betöltötteket kötelesek elhelyezni. :o( (Enyém ugye szept. 27)

2010. máj. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

SZiasztok!

Mi 3 éve költöztünk Biatorbágyra, de az akkor 3,5 éves fiamat nem vették fel az oviba, merthogy én úgyis otthon vagyok a kisivel, aki akkor volt másfél. Következő évben már felvették, mert ugye abban töltötte az ötöt, és akkortől kötelező. Nálunk először vannak a többgyerekesek, aztán a dolgozók, és a maradék. Viszont a tesót, simán felvették 3 évesen, mivel a nagy oda jár. Igaz ezt meg nem használtuk ki, mert aztóta külföldre költöztünk. De legalább volt helye!

Az előbb olvastam a belinkelt cikket, én ebben azért nagyon nem bíznék!

Nálunk négy óvoda van, de már szinte minden helyiségből csoportot csináltak, és így sem került be nagyon sok gyerek, olyanok sem akiknek a szüleik dolgoznak, ráadásul már a csoportok is eszméletlen nagy létszámmal mennek! És szerintem az sem jó a gyereknek.

2010. máj. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A cikk jó és jó is lenne, ha be tudnák tartani, de a nyakamat rá, hogy nem tudják. Legalábbis nálunk tuti nem. Annyi a gyerek, mint égen a csillag az ovik így is túzsúfoltak, az önkormányzatnak nincs pénze újat építeni, illetve ami volt abból építetettek egyet másfél éve, de az is dugig van, itt gyakorlatilag minden gyereket elutasítanak, akinek az anyukája otthon van és csak a kötelező utolsó évre veszik fel. Aki meg szeretné közösségbe járatni, mert a gyerek szemmel láthatóan igényli, mint pl az enyém, az jártahatja családi napközibe, magánoviba! Ez elég szomorú helyzet.
2010. máj. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kormányrendelet alapján a GYED-en, GYES-en lévő kismamák gyerekeit nem lehet hátrányosan megkülönböztetni ( délben vigye haza, nem veszik fel, stb.). A legfontosabb irányelv : A GYED ÉS A GYES NEM ALANYI JOGON JÁR, HANEM GYERMEKEK UTÁN FOLYÓSÍTHATÓ ELLÁTÁS! Azaz, Te nem a "naggyal" vagy otthon, nem az ő ellátásáért "fizet az állam",hanem a kistesó jogán. A 2010/2011-es "tanévre" MINDEN 2011.08.31-ig 3. életévét betöltő gyereket fel kell venni az óvodába!Az óvodába beíratás és a tényleges közösségbe járás között lehet különbség. Pl. egy 2008.07.12-én született gyerkőcöt már most be kell íratni a 2010/2011-es évre, de csak a 3.szülinapja után, azaz 2011.07.12-ével járhat közösségbe. Ne hagyjátok átvágni magatokat! Nem kell vitatkozni az óvodavezetővel, hisz ki akar "problémás szülő"-ként bemutatkozni, általában elég, ha megemlíted, hogy tudod mire vagy jogosult.
2010. máj. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Utolsónak! Ez mind szép és jó, de ha nincs hely, akkor mi van? Én írtam korábban, hogy nálunk 240 hely van és kevés. Ha a kormány már ilyen rendeletet hoz, akkor biztosítsanak elég férőhelyet a gyerekeknek. Itt egy gyereket sem vesznek fel, akinek az anyukája otthon van a kisebbel, mégis tele a 240 hely, szerinted még mennyi gyereket kellene elhelyezni ennyi férőhelyen, mert szerintem még legaláb 150-200 férőhely kéne, hogy a gyedes anyukák nagyobb gyerekei is oviba járhassanak. Hiába a kormányrendelet, ha nincs elég hely.
2010. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!